تولید 5 خودروی داخلی در سال 1401 متوقف شد؟

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 21844 بازدید
تولید 5 خودروی داخلی در سال 1401 متوقف شد؟

سید محمود هاشمی روز یکشنبه در نشست هم‌اندیشی تبیین سیاست‌های استاندارد و کیفیت با مدیران واحدهای تولیدی، صنعتگران و مدیران کنترل و کیفیت خراسان‌جنوبی اظهار داشت: در ‌سال‌جاری یک خودروی پنج ستاره متعلق‌به ایران‌خودرو هم در صورت پاس‌نکردن استانداردها از درجه اعتبار ساقط می‌شود.

وی همچنین با اشاره به لزوم کیفیت‌ایمنی خودروها گفت: در زمینه کیفیت‌خودرو در طی سال گذشته سازمان ورود جدی داشته‌است و در این‌زمینه هزینه سنگین انجام داده چون آزمایش‌های 85 گانه هم انجام نمی‌شد.

رئیس مرکزملی تأیید صلاحیت ایران افزود: درسال جاری از خودروسازان خواستیم که کیفیت خودروهای خودشان‌را در شان مردم‌ایران کند و به‌تراز کیفیت برسند.

هاشمی در ادامه عنوان کرد: بحث کم‌فروشی یکی از مباحث مهم‌ و‌ جدی است که سازمان ملی استاندارد دنبال می‌کند چرا که کم‌فروشی علاوه بر مسائل شرعی، آورده زیادی برای تولید دارد.

وی ادامه داد: مرکز اندازه‌شناسی سازمان‌ملی استاندارد ایران در‌این خصوص ورود پیدا‌کرده‌ و حد رواداری وزن محصولات را حذف کرد.

هاشمی از تولیدکنندگان استان خواست که نسبت‌به کم‌فروشی محصولات خود حساس باشند چرا‌که طبق قانون برخوردهای لازم صورت خواهد گرفت و از طرفی هم اثرات منفی در زندگی خود تولیدکنندگان دارد.

وی با اشاره به تولید برخی از محصولات تقلبی در استان‌ها گفت: گاهی پایش‌های ادارات کل استاندارد از سطح بازار به‌نفع خود تولیدکننده است چرا که در این پایش‌ها محصولات تقلبی شناسایی می‌شوند.

رئیس مرکز ملی تأیید صلاحیت ایران خاطرنشان کرد: استاندارد و اندازه‌گیری خدمات به‌خصوص در محصولات پرمصرف در دستورکار جدی ما است.

هاشمی اظهار داشت: در بحث قانون هوای پاک، سازمان ملی استاندارد ورود کرده و بیشترین فشار به سازمان از ناحیه همین موضوع‌بوده است که در راستای استقرار هوای‌پاک به رسالت خود به خوبی عمل کند.

هاشمی ادامه داد: همچنین حدمجاز آلاینده‌ها به خصوص در محصولات‌کشاورزی به دلیل پرمصرف بودن آنها در دستورکارجدی است.

هاشمی با بیان اینکه تمام تولیدات‌کنندگان اگر به‌دنبال این هستند که محصولات خود را صادرکنند باید محصولات آنان درکشور ثالث آزمون شود، عنوان کرد: یک‌سالی است که مرکز ملی تأیید صلاحیت‌ایران تلاش دارد که بتوانند عضوهایتک شود تا نمونه‌هایی که در کشور آزمون می‌شود در تمام دنیا اعتبار کیفی داشته باشد.

  وی افزود: در آذرماه امسال از سوی هایتک مورد ارزیابی قرار خواهیم گرفت و در صادرات هایتک محصولات تولیدکنندگان ما با گواهی بازرسی و کیفی داخلی و بدون‌نیاز آزمون درکشور ثالث به دنیا صادر خواهد شد.

رئیس مرکز ملی‌تأیید صلاحیت ایران ادامه داد: این اعتبار بخشی بین‌المللی زمینه‌ساز گشایش درتولید و صادرات خواهد‌شد.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support