اسرار پشت پرده قیمت گذاری خودرو

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 25250 بازدید
اسرار پشت پرده قیمت گذاری خودرو

به گزارش کارکیتا، رقابتی شدن قیمت ها در بازار خودرو مدت ها است که با انتقادات و حمایت هایی روبرو شده است، ولی به دلیل عدم مدیریت درست از تولید کننده و مصرف کننده هنوز اجرایی نشده است.

 در پاییز سال گذشته بعد از جدال بین خودروسازها، وزارت صمت و شورای رقابت، قیمت های جدید خودرو را بدون اینکه نظر شورای رقابت را بداند از سوی وزارت صمت اعلام کرد و در آخر شورای رقابت، چهارم دیماه سال 1400 حذف شدن خودرو از گردونه قیمت گذاری را پذیرفت.

افزایش قیمت های کارخانه ای خودرو، گمانه زنی ها را در مورد آزاد سازی قیمت خودرو تقویت کرد، ولی وزارت صمت زیر بار این موضوع نرفت و از طریق بورس کالا، آزادسازی قیمت خودروها را انجام داد.

با عرضه خودرو در بورس کالا و فروش خودرو با قیمت های پیشنهادی خریداران و فروشندگان و همزمان با افزایش قیمت دلار و تورم جامعه، سبب افزایش قیمت خودرو شد و همین موضوع نقطه آغازینی برای جدال بین مسئولان دولتی و مجلس شد و از این رو عرضه خودرو در بورس کالا متوقف شد.

علت اینکه شورای رقابت دوباره به عرصه قیمت گذاری خودرو برگشت چیست؟

در ادامه این مطلب شورای رقابت زمانی که عرضه را برای قیمت گذاری خودرو فراهم دید، در 19 دیماه به صورت رسمی اعلام کرد که با استناد به بند 5 ماده 58 قانون اجرای سیاست های کلی اصل 44 قانون اساسی و با توجه به این موضوع که منقضی شدن مدت زمان شصت و سومین مصوبه شورای عالی هماهنگی اقتصادی در تاریخ 28 مهرماه 1400، برای تنظیم بازار خودرو، اقدام به تصویب دستور العمل تشکیل کارگروه تخصصی خودرو کرد و بر آن اساس، دستور العمل بازار خودرو که شامل تنظیم قیمت، مقدار و همچنین شرایط دسترسی به آن است، توسط کارگروه تخصصی خودرو تدوین شد.

 آلبرت بغیان، عضو هیئت تجدید نظر شورای رقابت در خصوص علت بازگشت این شورا به موضوع قیمت گذاری خودرو گفت: اگر در فضای انحصار متولی نباشد، قطعا سوٍء استفاده های زیادی خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد: خودرو سازان از ابتدا به حضور شورای رقابت در تعیین قیمت خودرو اعتراض داشتند و مدعی بودند به دلیل افزایش قیمت تمام شده، این نوع سیاست برای خودرو ساز زیان آور است.

به گفته بغزیان، مافیای خودرو همچنان در بحث تولید تا توزیع و واردات حضور فعال خواهند داشت و مانع کاهش قیمت ها در بازار می شوند؛ با این دیدگاه خودروسازان ترجیح می دهند هر اقدامی در راستای تولید خودرو را زیان آور نشان بدهند تا بتوانند از این جریان سازی سود بیشتری را از جیب مردم کسب کنند و بورس خودرو هم نتوانست قیمت های خودرو را شفاف سازی کند.

عضو هیئت تجدید نظر شورای رقابت گفت: ورود شورای رقابت در تمام بازارهایی که انحصار در آن وجود دارد ضروری است و حالا این نهاد با نظر سازمان بازرسی وارد عمل شد چون که عرضه خودرو در بورس فضایی را برای مافیا از بیشتر از گذشته فراهم کرده است.

در ادامه این کارشناس بازار تأکید کرد: قیمت رقابتی فعلا منصفانه ترین راه برای کنترل و تثبیت قیمت ها در بازار خودرو است. قیمت گذاری خودرو حتی برای یک انحصارگر هم می تواند گزینه خوبی باشد، ولی جون همواره از هر بحثی سوء استفاده می کنند و به دنبال افزایش سود از طریق عرضه قطره چکانی خودرو به بازار هستند، با هر سیاست راهبردی در خصوص رقابتی شدن قیمت ها به مشکل می خورند؛ از این رو یک نهادی مانند شورای رقابت می تواند دستور العمل قیمت را تخصصی و اقتصادی به نفع تولید و مصرف کننده تعیین کند، اما حضور این شورا در این عرصه همچنان با مخالفت هایی مواجه است و همواره برای حضور این نهاد مانع تراشی می کنند.

بغزیان گفت: با کمرنگ کردن نقش نظارتی شورای رقابت، وضعیت قیمت ها در بازار خیلی تفاوت خواهد نخواهد کرد. متأسفانه ضمانت اجرایی را از شورای رقابت گرفته اند و با این شرایط دست این نهاد برای کنترل و نظارت قیمت ها بسته است.

وی همچنین تأکید کرد: زمانی که از شورای رقابت، قدرت نظارت را گرفته اند این شورا چطور می تواند نقش اصلی خود آن هم نحوه تعیین و محاسبه قیمت نهایی محصول تولیدی خودرو ساز را اجرا کند؟ پس باید بگوییم که بازگشت شورای رقابت به موضوع تنظیم قیمت، مقدار و شرایط دسترسی به خودرو، خیلی نمی تواند باشد چون که مافیای خودرو از بازگشت این نهاد نظارتی به بحث خودرو نگران است.

عضو هیئت تجدید نظر شورای رقابت گفت: ضعف نظارت عامل اصلی برهم ریختگی قیمت ها و عرضه خودرو در بازار است. به هر حال خودروساز آدم خود را در مجلس، قوه قضائیه و وزارتخانه دارد. دولت باید بخواهد تا قیمت ها در بازار خودرو کاهش پیدا کند. اگر خودرو با ارزانترین دلار هم وارد شود باز هم شرایط گرانی خودرو در بازار خواهیم بود. 

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support