موتورهای برقی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 22049 بازدید
موتورهای برقی فاقد بیمه‌نامه شخص ثالث هستند

مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه کارآفرین اعلام کرد که موتورسیکلت های برقی در حال حاضر بیمه نمی شوند زیرا فاقد پلاک بوده یا تعرفه ای برای آنها تعریف نشده است.

به گزارش کارکیتا، وی در ادامه گفت: موردی که در حال حاضر تعرفه ندارد و در قانون بیمه شخص ثالث سال 95 گنجانده نشده، همین موتورهای برقی هستند که مانند دوچرخه تلقی می شوند و در حال حاضر بیمه نامه ای برای دوچرخه صادر نمی شود.

وی افزود: در قانون بیمه شخص ثالث قدیمی (سال 87) تنها وسایل نقلیه موتوری زمینی، شامل بیمه شخص ثالث می شدند یعنی وسیله نقلیه ای که دارای موتور محرک باشد که بتواند با آن موتور حرکت کند.

وی با اشاره به قانون جدید بیمه شخص ثالث که در سال 95 قطعی شد، افزود: در این قانون وسایل نقلیه ریلی مانند واگن و قطار هم افزوده شدند که تعرفه های آنها هم تازه اعلام شده است مدیر بیمه های اتومبیل شرکت بیمه کارآفرین اذعان کرد که ابلاغیه ای بابت صدور بیمه نامه شخص ثالث برای موتورهای برقی به شرکت های بیمه ای فرستاده نشده، زیرا شماره شاسی موتور یا شماره تنه از الزامات صدور بیمه نامه شخص ثالث است که این موتورها فاقد این موارد هستند.

وی گفت: موتور های برقی را نمی شود بر اساس تعرفه موتورهای گازی بیمه کرد چون مشخصات این موتورها ناقص است و اگر یک شرکت بیمه هم این کار را انجام دهد ممکن است مبلغی که دریافت می کند بالاتر از حق بیمه واقعی این موتورها باشد.

گروسی ادامه داد: موتورهای گازی یا دنده ای یک سیلندر، شتاب بیشتری از موتورهای برقی دارند و از آنجا که حق بیمه بیمه نامه شخص ثالث را بر اساس قدرت موتور و شتاب وسیله نقلیه محاسبه می کنند، نمی شود حق بیمه یکسانی با موتورهای برقی داشته باشند.

او همچنین خاطر نشان کرد که آغاز حرکت موتور های برقی با سرعت پایینی است اما موتورهای گازی و دنده ای با سرعت بیشتری شروع به حرکت می کنند که در صورت رخ دادن حادثه، خسارت بیشتری وارد می کنند و استفاده از تعرفه یکسان برای موتورهای گازی و برقی درست نیست.

 

نظرات خودتان را زیر این خبر با ما به اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support