رئیس سازمان بورس اعلام کرد: قیمت پایه خودروها باید اصلاح شود

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 28056 بازدید
رئیس سازمان بورس اعلام کرد: قیمت پایه خودروها باید اصلاح شود

به گزارش کارکیتا، رئیس سازمان بورس و اوراق بهادار با تأکید بر اینکه قیمت پایه خودروها باید اصلاح شود، گفت: اگر امسال خودروسازها می‌خواستند با فعالیت سال گذشته فعالیت کنند باید فعالیت خود را متوقف کنند؛ زیرا به کارخانه پول سوزی تبدیل شده است. هر صنعتی اینطور باشد از بین می‌رود. باید یک دوره کوتاهی تحمل کنیم و اجازه بدهیم تا خودروسازها محصول خودشان را با قیمت مناسب بفروشند.

مجید عشقی در پاسخ به این سوال که دلیل مخالفت شورای رقابت با عرضه خودرو در بورس چه بود؟ توضیح داد: بحث شورای رقابت بحث مخالفت نبود. شورای رقابت بر اساس وظایفی که بر عهده دارد بحث انحصار را تشخیص داده و دستورالعملی برای این موضوع نوشته بود. در دستورالعمل هم ذکر نشده بود که خودرو از بورس کالا خارج شود، زیرا این شورا بر اساس قانون اجازه تعیین تکلیف ندارد.

وی ادامه داد: براساس سابقه ای که در مورد عرضه سایر کالاها در بورس کالا وجود داشت و شورای رقابت هم به آن وارد شده بود، منافاتی بین دستورالعمل شورای رقابت و عرضه در بورس نمی‌بینیم. اتفاقا بورس یک بازار کاملا رقابتی است و شورای رقابت برای اینکه بتواند انحصار را مدیریت کند، دستورالعملی ارائه کرده که اتفاقا در عرضه در بورس عملیاتی‌تر است. زیرا زمانی که کالا در بورس عرضه می‌شود همه موضوعات شفاف است. بنابراین عرضه خودرو در بورس منافاتی با دستورالعمل شورای رقابت ندارد. شورای عالی هم در آخرین جلسه خود به این نتیجه رسید که این فرایند ادامه پیدا کند و عرضه‌ها طبق درخواست خودروسازها ادامه خواهد داشت. در واقع خود عرضه کننده است که تصمیم می‌گیرد عرضه کند.

رییس سازمان بورس و اوراق بهادار به این سوال که اگر خودروسازها برنامه را عرضه بدهند اما به آن عمل نکنند، سازمان با آن‌ها برخورد خواهد کرد یا خیر؟ پاسخ داد: اگر کالایی پذیرش شود اما عرضه کننده به تعهد خود عمل نکند سازمان برخورد خواهد کرد.

قیمت پایه خودروها باید اصلاح شود

عشقی در مورد تصمیم گیری درباره اینکه مابه‌تفاوت قیمت خودرو عرضه شده در بورس با بازار آزاد نصیب دولت شود یا خیر؟ توضیح داد: در ابتدا باید قیمت پایه اصلاح شود. زیرا قیمت‌های کارخانه برای دو سال قبل است و با تورمی که روی مواد اولیه رخ داده است هماهنگی ندارد. یک خودرویی در کشور 200 میلیون تومان یا 4000 دلار قیمت دارد در حالی که در دنیا هیچ  خودرویی با این قیمت وجود ندارد. اگر قیمت پایه اصلاح شود منطقی‌تر 

می‌شود اما اگر پایه را تقریبا صفر در نظر بگیریم و بگوییم هرچه رقابت شد به دولت می‌رسد، صنعت را زمین می‌زند. در مورد اینکه مابه‌التفاوت قیمت عرضه خودرو در بورس با بازار آزاد نصیب دولت شود یا خیر هنوز تصمیم نهایی در مجلس گرفته نشده است. این موضوع در صحن مطرح و اگر به صورت قانون درآمد اجرا می‌شود

وی ادامه داد: اگر دولت تشخیص دهد صنعتی سود زیاد دارد می‌تواند برای آن مالیات یا عوارض در نظر بگیرد. همه این اقدامات باید به افزایش تولید و کیفیت رخ دهد. صنعت خودروسازی در یک دوره‌ای شکوفایی داشت که اگر ادامه پیدا می‌کرد اکنون در این وضعیت نبودیم. تقریبا هشت سال قبل توقفی در صنعت خودرو زدیم که بحث تحقیق و توسعه این صنعت تعطیل شد. از آن زمان به بعد خودروی جدیدی تولید نشد. دلیل آن هم قیمت گذاری دستوری است. این وضعیت باید اصلاح شود. رییس سازمان بورس و اوراق بهادار گفت: اگر امسال خودروساز‌ها می‌خواستند با وضعیت سال گذشته فعالیت کنند باید فعالیت خود را متوقف می‌کردند. زیرا به کارخانه پولسازی تبدیل شده بودند. هر صنعتی اینطور باشد از بین می‌رود. باید یک دوره کوتاهی تحمل کنیم و اجازه دهیم خودروساز محصول خود را با قیمت مناسب بفروشد.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support