مهم ترین تاثیر اسقاط وسایل نقلیه بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 21807 بازدید
مهم ترین تاثیر اسقاط وسایل نقلیه بر کاهش آلودگی هوا و ترافیک

به گزارش کارکیتا به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر در اختتامیه نوزدهمین کنفرانس بین المللی مهندسی حمل و نقل و ترافیک با اشاره به تعداد خودروهایی که در کشور تردد می‌کنند، اظهار داشت: حدود 39 میلیون خودرو در سطح کشور داریم و سالانه حدود دو میلیون وسیله نقلیه نیز به چرخه ترافیک در شهرها و جاده‌ها اضافه‌ می‌شود که مدیریت آن‌ها نیازمند برنامه‌ریزی دقیق می‌باشد.

سردار هادیانفر تصریح کرد: خودروهای تولیدی، مونتاژ و وارداتی به چرخه ترافیک اضافه می‌شوند و از طرفی هم به بحث اسقاط توجه جدی نمی‌شود و با این شرایط طبیعی است که خیابان‌ها کم‌کم تبدیل به پارکینگ‌های بزرگ شوند.

وی با بیان اینکه درکل دنیا عمر‌ مفید وسایل نقلیه برای تردد 7 سال است ولی در کشور ما هیچ محدودیتی برای تردد وجود ندارد، تأکید کرد: حتماً باید موتور اسقاط در کشور روشن شود چراکه امروز تقریباً بیش از 35 درصد وسایل‌نقلیه در کشور ما خودروهای فرسوده هستند.

سردار هادیانفر در خصوص وضعیت اسقاط موتور سیکلت‌‌ها نیز گفت: حدود 12 میلیون و 500 هزار موتورسیکلت در کشور تردد می‌کنند که تقریباً 10 میلیون و 500 هزار دستگاه از آن‌ها کاربراتوری و فرسوده است و از آنجایی که اغلب برای امرا معاش مورد استفاده قرار می‌گیرند لذا با اعمال سیاست‌های تشویقی و ارائه تسهیلات مناسب باید به موضوع اسقاط در این حوزه توجه کرد.

رئیس پلیس راهور فراجا با اشاره به اهتمام دولت سیزدهم برای رفع نقاط حادثه‌خیز اظهار کرد: یکی از مهم‌ترین عوامل اصلی مؤثر بر تصادفات، نقاط خیز است و از زمان شروع به‌کار دولت سیزدهم جلسات خوبی در این زمینه با حضور رئیس جمهوری، معاون اول و وزیر کشور برگزار شده که مثمر‌ ثمر واقع شده است.

وی همچنین افزود: حدود 5200 نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد که 3200 نقطه حادثه‌خیز در جاده‌ها و مابقی در شهرها هستند و وزارت راه اعلام کرد 350 نقطه را آشکار‌سازی و اصلاح کرده است.

هادیانفر با بیان اینکه 34 درصد از کل تصادفات در جاده‌ها رخ می‌دهد که متأسفانه 70 درصد از افراد جان خود را از دست می‌دهند، افزود: محورهای پرخطر ما 8000 نقطه است که آن‌ها نیز باید آشکارسازی و سپس اصلاح شود همچنین 880 نقطه پر تصادف جاده‌ها نیز باید هر‌چه سریع‌تر اصلاح شوند.

رئیس پلیس راهور فراجا در پایان یادآور شد: همانگونه که در جلسات مختلف با مسئولان گفتیم، یکی از راهکارهای اصلی کاهش آلودگی هوا و مشکل ترافیک کلانشهرها، توجه به عمر مفید وسایل نقلیه و اسقاط است.

 

منتظر نظرات گرم و دلنشین شما عزیزان هستیم.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support