معرفی موتورسیکلت هارلی دیویدسون X350 جدید برای بازار چین

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 28319 بازدید
معرفی موتورسیکلت هارلی دیویدسون X350 جدید برای بازار چین

هارلی دیویدسون به‌صورت رسمی از موتورسیکلت X350 جدید خود برای بازار چین رونمایی کرد. این محصول فوق‌العاده حداکثر قدرت 36 اسب بخار را خواهد داشت و با قیمت 4840 دلار در دسترس خواهد بود.

موتور هارلی دیویدسون جدید با همکاری شرکت کیانجیانگ موتور QJ تولید خواهد شد. فعلاً عرضه X350 برای بازار چین تأیید شده است هرچند که گفته می‌شود نسخه اصلاح شده از آن با نام X350RA در برنامه‌های ویژه هارلی دیویدسون در آمریکا مورد استفاده قرار می‌گیرد. QJ و هارلی دیویدسون از سال 2019 تاکنون روی X350 کار کرده‌اند هرچند ریشه‌های این موتورسیکلت به قبل‌تر و مدل TNR300 بنلی بر‌می‌گردد.

نیروبخش موتورسیکلت یادشده پیشرانه آب خنک و هشت سوپاپ است که با حجم 353 سی‌سی خود می‌تواند حداکثر 36 اسب بخار قدرت تولید کند. البته مدل‌های ویژه مراسم‌های هارلی دیویدسون در آمریکا تنها 23 اسب بخار قدرت خواهند داشت. شرکت سازنده ادعا می‌کند X350 وزن 195 کیلوگرمی دارد در حالی‌که وزن مدل X350RA به 200 کیلوگرم می‌رسد و دلیل آن هم نصب میله محافظتی روی موتورسیکلت است. به‌غیر از اینکه نام‌های این دو موتورسیکلت با هم متفاوت هستند تفاوت چندانی با هم ندارند. البته برخی از جزئیات به منظور رعایت استانداردهای دو کشور فرق می‌کند که از جمله آن‌ها می‌توان به سرعت‌شمار با واحدهای مختلف، رفلکتورها و آینه‌ها اشاره کرد. همچنین ECU دو مدل نیز تفاوت دارد که با توجه به قدرت کمتر مدل RA قابل‌درک است. سیستم تعلیق نیز در برخی قطعات متفاوت است و حدس می‌زنیم مدل RA ارتفاع صندلی کمتری داشته باشد.

این دو مدل از نظر لاستیک‌ها نیز تفاوت‌هایی دارند به گونه‌ای که در مدل X350 از لاستیک‌های پیرلی آنجل ST استفاده شده است و چرخ‌های جلو و عقب از رینگ‌های 17 اینچی سود می‌برند. مدل X350RA اما از لاستیک‌های آنجل CT استفاده می‌کند و پهنای کمتری دارد. برخی از بخش‌های ظاهری موتورسیکلت هارلی دیویدسون مشابه مدل TNT300 است ولی شکل باک سوخت، صندلی و دم موتورسیکلت از مدل XR750 الهام گرفته‌اند. چرخ جلوی این موتورسیکلت به کالیپرهای چهار پیستونه مجهز شده و به صورت استاندارد نیز ترمز ضد قفل وجود دارد هر چند که اشاره‌ای به کنترل کشش آن نشده است. هارلی دیویدسون X350 جدید با سه رنگ مشکی، نارنجی و نقره‌ای در دسترس خواهد بود و قیمت آن هم از حدود 4840 دلار شروع می‌شود. 

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support