تجهیز ناوگان پست مشهد به موتورسیکلت های برقی

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 26521 بازدید
تجهیز ناوگان پست مشهد به موتورسیکلت های برقی

مدیر عامل شرکت ملی پست از تجهیز ناوگان حمل و نقل پست مشهد به موتورهای برقی خبر داد و گفت: استفاده از موتورهای برقی با توجه به آلاینده نبودن آن‌ها، از مزیت‌های اجرای این طرح است و انتظار می‌رود این طرح به تدریج در دیگر کلانشهرهای کشور نیز اجرا شود.

به گزارش کارکیتا، از وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، «محمود لیائی» مدیر عامل شرکت ملی پست با اشاره به مجهز شدن ناوگان پست تهران به موتورهای برقی در هفته‌های گذشته، گفت: بر اساس توافقنامه شرکت ملی پست و شهرداری مشهد 800 دستگاه موتور برقی با تخصیص تسهیلات بانکی به کارکنان پست این استان تعلق خواهد گرفت که از این تعداد 180 دستگاه با تسهیلات کم‌بهره و بلاعوض به موزعین استان در صف اول جابه‌جایی مرسولات پستی واگذار می‌شود.

وی حفظ سلامت جسمانی پستچیان را در استفاده از موتورهای برقی و نیز آلایندگی نبودن این وسایل نقلیه را از مزیت‌های اجرای این طرح برشمرد و افزود: انتظار می‌رود این طرح به تدریج در دیگر کلانشهرهای کشور نیز اجرا شود.

رئیس هیئت مدیره شرکت ملی پست با تأکید بر لزوم نهادینه‌ سازی فرهنگ استفاده از خدمات پستی با توجه به حفاظت از محیط زیست تصریح کرد: در این‌باره یکی از وظایف اصلی پست به روز رسانی ناوگان حمل و نقل و استفاده از وسایل غیر آلاینده در رهسپاری، توزیع و نیز گسترش آگاهی عمومی در افزایش سرانه مرسولات پستی است.

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به اضافه شدن صد دستگاه موتورسیکلت برقی به ناوگان شبکه پستی کشور در بهمن 1401، خاطر نشان کرد: طی تفاهم نامه‌ای که با شهرداری تهران امضا شد، قرار است 700 دستگاه دیگر نیز به این مجموعه اضافه شود.

لیائی با بیان اینکه در تهران 1250 موتورسوار پستچی فعالند، گفت: با اجرای موفق این طرح، موتورهای برقی جایگزین همه موتورسیکلت‌های بنزینی می‌شود.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support