برنامه جدید گروه بهمن برای تنوع تولید و واردات 15 هزار دستگاه خودرو در سال 1402

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 23352 بازدید
برنامه جدید گروه بهمن برای تنوع تولید و واردات 15 هزار دستگاه خودرو در سال 1402

عرضه انواع محصولات جدید در بخش خودروهای سواری و تجاری در سال آینده و همچنین اقدامات جدید گروه بهمن موتور به منظور افزایش تیراژ تولید تا 60 هزار دستگاه خودرو از جمله برنامه‌های گروه بهمن در سال 1402 است. توسعه پلتفرم دیگنیتی و فیدلیتی و عرضه محصولات جدید براساس این پلتفرم‌ها هم جزو برنامه‌های پیش‌رو شرکت در سال آینده است. همچنین این شرکت قرار است که سال آینده 12 تا 15 هزار دستگاه خودرو را به صورت سی‌بی‌یو وارد کشور کند.

به گزارش کارکیتا، محمد ضرابیان، مدیر عامل شرکت بهمن موتور گفت: در شرکت بهمن موتور امسال نسبت به سال گذشته 35 درصد تولید را افزایش داده‌ایم. به همین نسبت هم فروش و عرضه هم افزایش پیدا کرده است. 

در سال‌جاری محصولات جدیدی مانند ریسپکت را به بازار عرضه کردیم و برای سال آتی دو محصول فیدلیتی پرستیژ و یک محصول دیگر را به بازار عرضه خواهیم کرد.

در بخش فروش و خدمات پس از فروش و رضایت مشتریان رتبه نخست را در کشور کسب کردیم و این چرخه برای سال آینده هم ادامه پیدا خواهد کرد.

سال آینده تولید بیش از 57 دستگاه خودرو را در برنامه داریم. ضمن اینکه واردات خودرو به صورت سی‌بی‌یو هم برنامه دیگر گروه بهمن خواهد بود و سال آینده حدود 15 هزار دستگاه خودرو وارداتی به بازار عرضه خواهیم کرد.

علی پور ابراهیم عضو هیئت مدیره گروه بهمن گفت:

سایت خودروسازی بهمن موتور حدود 30 هکتار است و ما در این مجموعه توانایی تولید 65 هزار دستگاه را داریم و برای دو سال آینده ظرفیت این کارخانه تکمیل خواهد شد.

ساخت مجموعه بهمن موتور شماره دو از سال آینده آغاز خواهد شد و ظرفیت ما تا 260 هزار دستگاه خودرو افزایش پیدا خواهد کرد.

ساخت مرکز تحقیقات بهمن موتور آغاز شده است و طی دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. ساخت مرکز تحقیقات بهمن موتور آغاز شده و طی دو سال آینده به بهره‌برداری خواهد رسید. همچنین مجموعه جدیدی با نام تست سنتر در بهمن موتور ایجاد شده و ما در این مجموعه خودروها را برای تست و بررسی در اختیار مشتریان قرار می‌دهیم. همچنین فضای جدیدی را برای توزیع و خدمات محصولات سی‌بی‌یو در شرکت مرکزی در نظر گرفته‌ایم.

حسین خضری مدیرعامل شرکت بهمن دیزل 

رشد 120 درصدی تولید خودروهای تجاری در بهمن دیزل 

در مجموعه بهمن دیزل با وجود تحریم‌ها و سختی‌ها سال خوبی داشتیم و به هدف‌ها‌یمان رسیدیم. در این سال بیش از 5 هزار دستگاه انواع خودرو سنگین تولید کردیم که بیش از 120 درصد رشد داشتیم.

در حوزه فروش ما درآمدهایمان سه برابر شده و از 2500 میلیارد تومان سال گذشته به بیشتر از 9 هزار میلیارد تومان در سال جاری رسیده‌ایم.

با تولید و عرضه کامیون کشنده ام‌پاور بازار بسیار خوبی به دست آوردیم. در این محصول به لحاظ استانداردی جزو پیشروهای صنعت خودرو بوده‌ایم.

کامیون جدید دی وی 300 را به بازار عرضه خواهیم کرد. این محصول جدید بسیار به روز است و تحولی در بازار کامیون‌های کشور که عمدتاً قدیمی قدیمی هستند ایجاد می‌کند.

سال آینده 60 درصد افزایش تولید را برنامه‌ریزی کرده‌ایم. کامیون فورس 12تن را سال آینده به بازار عرضه خواهیم کرد. در گذشته عمده محصولات ما در رنج 5 و 8 تن بود اما برای سال آینده در رنج‌های مختلفی محصول به بازار عرضه خواهیم کرد. از محصول 12 تن تا 18 و 24 تن و حتی کمتر از 5 تن را به بازار عرضه خواهیم کرد.

ابراهیم افشار مدیر توسعه کسب و کار خودروسازی بهمن موتور

تنوع محصولات در خودروهای کار و تحاری در دستورکار گروه بهمن است

در بخش خودروهای تجاری باری محصولات جدیدی را در برنامه قرار داده‌ایم. در بخش کامیون‌های سبک سری فورس را داریم. سال گذشته دو محصول فورس 6.5 و 8 تن را عرضه کردیم.

در این بخش محصول برای تناژ زیر 5 تن خواهیم داشت. در سال جدید وانت کامیونت 3.8 تن و یک وانت کامیونت دیزلی 5.5 تن را به بازار عرضه خواهیم کرد. همچنین کامیون یا کامیونت 12 تن را هم عرضه خواهیم کرد.

دو محصول کشنده با قدرت موتور 560 اسب بخار را در اختیار داریم و با این محصولات به رقابت با محصولات اروپایی خواهیم رفت.

در شرکت سیبا موتور تفاهم‌نامه جدیدی با FAW داشتیم و شش ماه نخست سال آینده کشنده jv را عرضه خواهیم کرد.

در شرکت اینا در سال‌جاری یک محصول اتوبوس 12 متری را رونمایی کردیم که مورد استقبال قرار گرفت. سال آینده هم اتوبوس 18 متری و یک میدل باس 9 متری را هم به بازار عرضه خواهیم کرد.

پارسا نوری معاون مهندسی بهمن موتور

 توسعه و عرضه محصولات جدید در بهمن موتور 

برای سال آینده 10 هزار دستگاه از خودرو ریسپکت عرضه خواهد شد. برای محصول فیدلیتی هم هدف داخلی‌سازی پلتفرم بوده است. 

در خانواه فیدلیتی پلتفرم دیگری هم توسعه پیدا خواهد کرد و خودرو ایکس تی وان را به بازار عرضه خواهیم کرد. البته ابتدا این محصول به صورت سی‌بی‌یو وارد خواهد شد اما در ادامه تولید آن در دستورکار ما قرار دارد.

روی خودرو دیگنیتی هم پلتفرم دیگری در نظر گرفته شده است و محصول جدیدی روی آن تولید خواهد شد. روی این دو پلتفرم محصولات هیبرید را هم خواهیم داشت.

در حوزه‌های تجاری سبک وانت کارا چند سالی است که عرضه می‌شود و در بحث استانداردها اقدامات بسیار مؤثری روی آن انجام شده است. محصول جی 9 احتمالا در سه ماهه نخست سال آینده به بازار عرضه خواهد شد.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support