ممنوعیت واردات موتورسیکلت برقی به جزیره کیش

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 25095 بازدید
ممنوعیت واردات موتورسیکلت برقی به جزیره کیش

مدیر حمل و نقل عمومی کیش گفت: بر اساس مصوبه شورای ترافیک، واردات موتورسیکلت‌های برقی به این جزیره از ابتدای سال 1402 ممنوع شد.

به گزارش کارکیتا، مهدی جهانی با بیان اینکه از سال گذشته با عملیات پلاک‌گذاری ساماندهی موتورسیکلت‌های برقی در این جزیره آغاز شده است اظهار کرد: هم اکنون شیوه نامه کاملی در بخش‌های ایمنی، مقررات و ضوابط فنی و نحوه فعالیت این وسیله‌ نقلیه تهیه و تدوین شده است.

وی اضافه کرد: بر اساس این شیوه‌نامه و تصویب و هیات مدیره سازمان منطقه آزاد کیش از ابتدای سال 1402 واردات موتورسیکلت‌های برقی به این جزیره ممنوع خواهد بود و تنها 500 دستگاه براساس نیاز جزیره طبق نظر مدیر حمل و نقل عمومی اجازه ورود خواهد داشت.

جهانی یادآور شد: واردات 500 دستگاه تنها توسط تولیدکنندگان داخلی میسر خواهد بود و تولید کنندگان داخل جزیره نیز طی 6 ماه آینده باید نسبت به اخذ استانداردهای لازم از دستگاه‌های ذیربط اقدام کنند تا به ازای اسقاط سه موتورسیکلت اجازه واردات یک دستگاه از محل 500 مورد مجوز را داشته باشند.

وی اضافه کرد: همچنین طرح ضربتی ساماندهی کرایه موتورسیکلت‌ها به گردشگران با همکاری پلیس‌های انتظامی و راهور، معاونت گردشگری سازمان منطقه آزاد و معاونت ورزش و تفریحات سالم و مدیریت اجرائیات شرکت عمران، آب و خدمات از 20 اسفند آغاز شده و دستگاه‌های توقیفی به علت تخلفات تا پایان تعطیلات نوروزی اجازه ترخیص نخواهند گرفت.

مدیر حمل و نقل عمومی کیش افزود: تفکیک پلاک‌های شخصی و گردشگری موتورسیکلت‌ها در 2 رنگ نارنجی و سفید و احداث پیست گردشگری ویژه موتورسیکلت از دیگر تصمیمات شورای ترافیک جزیره برای ساماندهی این وسیله نقلیه است.

وی گفت: در این راستا مقرر شده است پلاک نارنجی ویژه گردشگری و سفید ویژه استفاده شخصی باشد و در هفت نقطه از سواحل کم تردد جزیره 18 کیلومتر پیست ویژه احداث و به بهره‌برداری برسد که هم‌اکنون پیمانکاران مزایده این طرح مشخص شده است.

ساماندهی موتورسیکلت ‌های برقی به عنوان یکی از معظلات ترافیکی جزیره که نقش حدود 25 درصدی در تصادفات داشتند از پاییز سال گذشته با همکاری شرکت عمران، آب و خدمات طی مراحل مختلفی انجام شده است.

پلاکگذاری هفت هزار دستگاه، الزام استفاده از کلاه ایمنی، تسهیل صدور گواهینامه و ممانعت از فعالیت برخی افراد و تمام هتل‌های جزیره کیش در مقوله اجاره این وسیله به گردشگران از جمله اقدامات انجام شده در این راستا است.

تاکنون با اجرای این طرح‌ها نقش موتورسیکلت‌ها در تصادفات جزیره از 25 درصد به 13 درصد کاهش داشته است.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support