بازگشایی مجدد سامانه ثبت‌نام خودرو‌های داخلی برای جاماندگان از روز دوشنبه

اخبار خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 سال پیش 22819 بازدید
بازگشایی مجدد سامانه ثبت‌نام خودرو‌های داخلی برای جاماندگان از روز دوشنبه

به دنبال اینکه برخی از متقاضیان حائز همه شرایط ثبت‌نام در طرح عرضه یکپارچه خودروهای داخلی، به دلایل مختلف موفق به ثبت درخواست خودرویی خود در بازه زمانی تعیین شده (26 لغایت 29 اسفندماه) نشدند، سایت سامانه از دوشنبه (هفتم فروردین‌ماه) به مدت دو روز (تا سه شنبه هشتم فروردین‌ماه) بازگشایی و فعال خواهد شد و جاماندگان می‌توانند درخواست خود را برای خودروی مورد نظر ثبت کنند.

به گزارش کارکیتا، اقدام برای مشارکت در طرح عرضه یکپارچه خودروهای وارداتی با تعریف حساب وکالتی به نفع سازمان حمایت و واریز و مسدود کردن وجه 100 میلیون تومان در حساب مذکور از 20 تا 23 اسفند ماه 1401 آغاز شد.

پس از آن، با اطلاعات واصله از بانک‌ها به سازمان حمایت، متقاضیانی که گام اول فوق را به درستی برداشته بودند، از روز 26 اسفندماه می‌توانستند با مراجعه به سایت سامانه تخصیص یکپارچه خودروهای داخلی، قدم دوم را بردارند و درخواست خود برای خودروی مورد نظر را ثبت کنند.

اما تعداد بسیاری به خاطر اشتباه خود به ویژه در امر حساب وکالتی کردن حساب‌ها به‌نام (به نفع) سازمان حمایت یا ترافیک سنگین سامانه، از ثبت‌نام در موعد مقرر باز ماندند.

با توجه به نزدیکی زمان ثبت‌نام اولیه (تعریف حساب وکالتی و واریز وجه) با طرح فروش فوق العاده ایران‌خودرو به مناسبت نیمه شعبان و البته اینکه اعلام شد که متقاضیان می‌توانند با یک حساب وکالتی به شرط موجودی برای دو طرح (230 میلیون تومان) و به نفع سازمان حمایت کردن حساب وکالتی خود، در این طرح شرکت کنند، برخی متقاضیان باز هم علیرغم همه اطلاع‌رسانی‌ها اشتباه کرده و حساب خود را به نفع سازمان حمایت نکردند و تصور کردند که همان حساب وکالتی به نفع ایران‌خودرو کفایت می‌کند، اما این افراد از لیست واجدان شرایط حذف شده و نتوانستند به مرحله دوم دسترسی پیدا کنند.

سخنگوی وزارت صمت در پاسخ به سوال در رابطه با وضعیت افرادی که حساب وکالتی خود را به نفع سازمان حمایت نکردند هم اعلام کرد: با توجه به اینکه زمان فروش ایران خودرو به طرح تخصیص یکپارچه خودرو نزدیک بود، عده‌ای فکر کردند با همان حساب وکالتی می‌توانند ثبت‌نام کنند و آن را به نفع سازمان حمایت تغییر ندادند. این موضوع سبب ایجاد مشکل شده و این افراد حذف شدند.

از سوی دیگر تعدادی از متقاضیان هم از جهت اشکال در حساب وکالتی خود دچار مشکل شده و موفق به ثبت‌نام نشدند، برخی دیگر هم به دلایل بار ترافیکی بالای سایت سامانه، با پیام‌های مختلف و ارورهایی نظیر عدم تطابق کد ملی و شماره تلفن، عدم یافتن حساب وکالتی و... نتوانستند ثبت‌نام خود را نهایی کنند.

بدین ترتیب ضمن اینکه قالیباف سخنگوی وزارت صمت، ضمن ارائه توضیحاتی در خصوص دلایل اختلال در سامانه یکپارچه عرضه خودروهای داخلی، از افرادی که مراجعه کردند اما نتوانستند ثبت‌نام خود را انجام دهند،عذرخواهی و تأکید کرد: قول می‌دهیم تا نفر آخری که حساب وکالتی تعریف و 100 میلیون تومان را مسدود کرده باشد، ثبت‌نام انجام خواهد شد.

همچنین این امکان هم فراهم شده است که افرادی که نتوانستند در طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه ثبت‌نام کنند، در پایان خردادماه 1402 یک‌بار دیگر شانس خود را برای خودروهایی که در این دوره اول عرضه، و تقاضای بالایی نداشتند، امتحان کنند.

علاوه بر این، با توجه به مواردی همچون شلوغی سایت سامانه در بازه زمانی 26 تا 29 اسفند ‌ماه افرادی که حساب وکالتی را در مهلت زمانی مقرر به‌نام سازمان حمایت باز کردند اما موفق به ثبت‌نام در موعد مقرر نشدند یا بانک‌ها اسامی آن‌ها را به موقع به سامانه ارسال نکرده‌اند، مجددا در روزهای هفتم و هشتم فروردین‌ماه سامانه فعال و از این افراد ثبت‌نام به عمل خواهد آمد و مجددا سایت برای جامانده‌های ثبت‌نام که واجد شرایط بوده‌اند بازگشایی خواهد شد.

بنابراین جاماندگان ثبت‌نام دارای شرایط، میتوانند هفتم و هشتم فروردین‌ماه به سایت سامانه به آدرس esalecar.ir مراجعه و برای ثبت‌ درخواست خودروی مورد نظر اقدام کنند.

 

منتظر نظرات زیبا و گرم شما هستیم

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support