6 مورد از معایب مهم دوچرخه‌های برقی

دوچرخه ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 26652 بازدید
6 مورد از معایب مهم دوچرخه‌های برقی

مزایا و معایب دوچرخه برقی چیست؟

معایب مهم دوچرخه‌های برقی چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟ بسیاری از افراد زمانی که برای خرید دوچرخه اقدام می‌کنند به سراغ دوچرخه‌های برقی می‌روند. این دوچرخه‌ها مزایای بسیار زیادی دارند و قطعا دوچرخه سواری با آنها بسیار لذت‌بخش است. اما در کنار این مزایا هرگز نباید از نقاط ضعف دوچرخه برقی غافل شد.

خرید دوچرخه یا خرید هر محصول دیگر؛ زمانی که شما تصمیم به خرید می‌گیرید حتما باید تمامی مزایا و معایب محصول را در نظر بگیرید و سپس اقدام به خرید کنید. موارد بسیار زیادی هستند که در خرید دوچرخه برقی مهم واقع می‌شوند. اطلاع و آگاهی از این موارد باعث می‌شود تا شما بتوانید انتخابی بر اساس نیازتان داشته باشید.

به عنوان مثال قیمت دوچرخه‌ برقی بسیار گران است. در صورتی که بودجه کمی را برای خرید دوچرخه در نظر گرفته باشید خرید این دوچرخه برایتان مناسب نخواهد بود. همچنین در صورتی که وسیله نقلیه دیگری مانند موتورسیکلت یا خودرو ندارید بهتر است تا این بودجه را صرف خرید وسیله نقلیه دیگر کنید. بنابراین باید تمام شرایط را در نظر بگیرید و با معایب مهم دوچرخه‌های برقی آشنا شوید. در ادامه به موارد بیشتری در این خصوص اشاره خواهیم داشت.

حتما بخوانید: نقد و بررسی دوچرخه برقی

1. دشوار بودن پروسه شارژ دوچرخه

یکی از معایب مهم دوچرخه‌های برقی دشوار بودن شارژ دوچرخه است. دوچرخه‌های برقی برای دوچرخه سواری در مسیرهای طولانی گزینه چندان مناسبی نیستند. این دوچرخه‌ها معمولا بین 4 الی 6 ساعت به زمان نیاز دارند تا شارژ شوند! این زمان بسیار طولانی است زیرا باتری‌های معمولی بین 2 الی 3 ساعت شارژ می‌شوند. بنابراین اگر بخواهید مسافت‌های طولانی را با این دوچرخه‌ها طی کنید ممکن است به مقصد نرسید. البته خوب است تا به این مورد اشاره داشته باشیم که بعضی از این دوچرخه‌ها نمایشگر میزان شارژ باتری دارند. در این صورت می‌توانید قبل از خالی شدن شارژ باتری متوجه این موضوع شوید.

چرا دوچرخه برقی بخریم؟

در بین مدل‌های دوچرخه برقی شما می‌توانید مدل‌هایی را ببینید که شارژ بیشتری را نگه می‌دارند و یا در مدت زمان کوتاه تری شارژ می‌شوند. البته خوب است تا بدانید چنین دوچرخه‌هایی قیمتی به مراتب بالاتر از سایر دوچرخه‌های برقی دارند. در این صورت ممکن است خرید چنین دوچرخه‌ای برای شما مقرون به صرفه نباشد.

2- وزن بسیار سنگینی دارند

از دیگر معایب مهم دوچرخه‌های برقی این است که وزن بسیار سنگینی دارند. برخلاف دوچرخه‌های معمولی، دوچرخه‌های برقی به دلیل برخورداری از موتور الکتریکی، باتری و... وزن بسیار سنگینی دارند. این موضوع در هنگام حمل و نقل و جابجایی دوچرخه برایتان دردسرساز می‌شود. گاهی اوقات ممکن است شما قصد سفر با خودروی شخصی را داشته باشید و بخواهید دوچرخه‌تان را نیز با خود ببرید. قطعا می‌توانید دوچرخه معمولی را روی سقف ماشین و یا در صندوق عقب قرار دهید اما دوچرخه برقی را نه!

البته موضوع فقط به اینجا ختم نمی‌شود. بلکه باید این را در نظر داشته باشید که اگر شارژ دوچرخه‌تان تمام شود، حمل و نقل آن برایتان تا چه حد دشوار خواهد بود. بدین ترتیب خوب است تا اگر از این دوچرخه‌ها استفاده می‌کنید، همیشه حواستان به میزان شارژ آن باشد.

دلایل مهم برای نخریدن دوچرخه برقی

3- کنترل سرعت آن دشوار است

یکی دیگر از معایب مهم دوچرخه‌های برقی دشوار بودن کنترل سرعت در این دوچرخه‌ها است. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید سرعت برخی از دوچرخه‌های برقی کلاس 2 یا 3 تا 45 کیلومتر در ساعت می‌رسد. این سرعت بسیار زیاد است. بنابراین اگر یک دوچرخه سوار حرفه‌ای نیستید دوچرخه سواری با این دوچرخه‌ها برایتان خطرناک و دشوار خواهد بود.

با توجه به این موضوع خرید دوچرخه‌های برقی به افراد مبتدی اصلا پیشنهاد نمی‌شود. همانطور که می‌دانید کنترل سرعت دوچرخه تا حد بالایی با ایمنی و امنیت شما رابطه مستقیم دارد. در صورتی که قادر به کنترل دوچرخه در سرعت بالا نیستید بهتر است تا سراغ دوچرخه‌های معمولی بروید.

مهمترین معایب دوچرخه‌ برقی

4- دوستدار محیط زیست نیستند

دوچرخه‌های برقی دوستدار محیط زیست نیستند. به همین علت باید این موضوع را جزو معایب مهم دوچرخه‌های برقی دانست. همانطور که می‌دانید این دوچرخه‌ها برای کار کردن به باتری و منبع تغذیه نیاز دارند. باتری دوچرخه‌های برقی لیتیوم یون است. این باتری در طبیعت بازیافت نمی‌شود و حتی به سلامت محیط زیست نیز آسیب زیادی وارد می‌کند. بنابراین باید در نظر داشته که هرچقدر تولید دوچرخه‌های برقی بیشتر باشد، آسیب به طبیعت نیز به مزاتب بیشتر خواهد شد.

البته از سازندگان و تولیدکنندگان حرفه‌ای انتظار می‌رود تا در آینده‌ای نزدیک برای این مشکل چاره‌ای بیندیشند و آن را برطرف کنند. در هر صورت باید این موضوع را نیز جزو معایب دوچرخه برقی به حساب بیاوریم و به آن اشاره داشته باشیم.

5- هزینه تعمیر و نگهداری بالا یک دلیل برای نخریدن دوچرخه برقی

همانطور که متوجه شدید هزینه خرید دوچرخه‌های برقی بسیار بالاست و این دوچرخه‌ها قیمت گرانی دارند. بدیهی است که هزینه تعمیر و نگهداری از این دوچرخه‌ها نیز به مراتب بالاتر است. بنابراین باید این موضوع را در نظر داشته باشید که در صورت خرابی یا بروز مشکل باید هزینه بالایی را برای خرید و تعمیر قطعات و لوازم جانبی صرف کنید. البته کیفیت دوچرخه‌های برقی جدید به قدری بالاست که به ندرت به تعمیر و یا تعویض قطعات نیاز پیدا می‌کنند.

در حالت کلی باید یک سری هزینه‌ها مانند تعویض باتری در صورت خرابی، خرابی زنجیر یا لنت‌های ترمز و... به مرور و با استفاده مکرر از دوچرخه را در نظر بگیرید. همچنین باید بدانید که گاهی اوقات پیدا کردن قطعات و لوازم دوچرخه‌های برقی بسیار دشوار است. البته در این خصوص به مشکل برنمی خرید زیرا در اپلیکیشن و وب سایت کارکیتا شما می‌توانید تمام قطعات و لوازم جانبی دوچرخه‌های برقی را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

6- پایین بودن ارزش فروش دست دوم یکی از معایب مهم دوچرخه‌های برقی

در صورتی که نسبت به خرید دوچرخه‌های برقی اقدام کنید و پس از مدتی تصمیم به فروش آن بگیرید با مشکلاتی روبرو هستید. یکی از معایب مهم دوچرخه‌های برقی پایین بودن ارزش فروش دست دوم این دوچرخه‌ها است. البته باید این را در نظر گرفت که خرید دوچرخه‌های برقی در مقایسه با سایر وسایل نقلیه مشابه مانند اسکوترهای برقی مقرون به صرفه‌تر است و مزایای بیشتری دارد. در هر صورت باید در نظر بگیرید که برای فروش این دوچرخه با معضلاتی روبرو هستید.

خرید و فروش انواع دوچرخه‌های برقی و وسایل نقلیه در کارکیتا

در این‌بخش به بررسی کامل معایب دوچرخه برقی پرداختیم. همانطور که متوجه شدید دوچرخه برقی دست دوم به سختی فروش می‌رود اما در کارکیتا این چنین نیست! کارکیتا پلتفرم متخصصی است که شما می‌توانید خرید و فروش انواع دوچرخه و وسایل نقلیه مانند موتور سیکلت، خودروهای داخلی و خارجی، ماشین آلات سنگین و... را در آن انجام دهید. همچنین می‌توانید تمامی قطعات یدکی و لوازم جانبی مورد نیاز وسایل نقلیه را با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا از کارکیتا تهیه کنید.

اگر قصد خرید دوچرخه برقی با کیفیت و قیمت مناسب را دارید می‌توانید به اپلیکیشن و یا وب سایت کارکیتا مراجعه کنید و خرید ایده آلی را تجربه کنید. به خاطر داشته باشید در کارکیتا می‌توانید از کارشناسان و متخصصان مشاوره رایگان برای خرید و فروش انواع وسایل نقلیه دریافت کنید.

Disadvantages of electric bikes

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با ما به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support