انتخاب دوچرخه مناسب برای کودکان 2 سال به بعد!

دوچرخه ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

2 ماه پیش 24354 بازدید
انتخاب دوچرخه مناسب برای کودکان 2 سال به بعد!

راهنمای خرید دوچرخه برای کودکان دو ساله

دوچرخه‌ برای کودک دو ساله به بعد دوچرخه‌هایی هستند که متناسب با قد و وزن و همچنین توانایی‌های کودک انتخاب شده باشند. آیا می‌دانید دوچرخه مناسب برای کودک دو سال به بالا باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟ همانطور که می‌دانید کودک از دو سالگی به بعد تعادل کامل در راه رفتن دارد. در نتیجه می‌تواند با اعتماد به نفس بالاتری دوچرخه سواری را تجربه کند. حالا بهتر است تا ببینیم دوچرخه‌ای که کودک دو ساله می‌تواند از آن استفاده کند باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد؟

  • راحت باشد

اولین و مهمترین ویژگی که باید در دوچرخه‌ مناسب کودکان دو سال به بعد در نظر بگیرید، راحتی دوچرخه است. دوچرخه‌هایی مناسب کودکان کوچکتر هستند که به آنها احساس راحتی بدهند. به طور کلی راحتی دوچرخه شامل موارد متعددی می‌شود که در نهایت همگی آنها به راحتی کودک و همچنین سهولت در دوچرخه سواری منجر می‌شوند.

  • رکاب سفتی نداشته باشد

دوچرخه کودک هر چقدر هم که زیبا و باکیفیت باشد اگر از رکاب سفتی برخوردار باشد برای کودک جلوه خوبی ندارد. حتما در نظر داشته باشید که پاهای کودک توانایی رکاب زدن با پدال سفت را ندارد. در نتیجه ممکن است کودک نتواند به خوبی دوچرخه سواری کند.

دوچرخه برای بچه دو ساله

  • طراحی و رنگ زیبایی داشته باشد

از دیگر ویژگی دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد برخورداری از طرح و رنگ زیبا و جذاب است. دوچرخه کودک باید طراحی استاندارد و اصولی داشته باشد. همچنین ترکیب رنگ‌های به کار رفته در دوچرخه کودک بسیار مهم است و تاثیر زیادی بر روحیات کودک دارد.

راهنمای خرید دوچرخه برای کودک

آیا می‌دانید در خرید دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد باید به چه معیارهایی توجه داشت؟ به مواردی که در اینجا ذکر می‌کنیم دقت داشته باشید.

  • سایز دوچرخه

یکی از مهمترین معیارهای خرید دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد سایز دوچرخه است. برای انتخاب سایز دوچرخه بر اساس قد باید به پاهای کودک توجه داشته باشید. معمولا دوچرخه برای کودک 3 ساله سایز 12 گزینه مناسبی هستند.

به طور کلی کودکانی که بین 1 تا 3 سال هستند باید از دوچرخه با سایز 10 استفاده کنند. همچنین کودکانی که 2 تا 4 ساله هستند دوچرخه سایز 12 و کودکان 4 تا 6 ساله از دوچرخه سایز 16 استفاده می‌کنند. دوچرخه سایز 20 و 24 نیز برای کودکان 5 تا 12 سال گزینه مناسبی است.

  • چرخ‌های کمکی

از دیگر معیارهایی که باید برای خرید دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد در نظر بگیرید چرخ‌های کمکی هستند. همانطور که می‌دانید کودکان 2 سال به بالا برای دوچرخه سواری هنوز کوچک هستند. از این رو لازم است تا حتما دوچرخه‌هایی را برای آنها خریداری کنید که چرخ‌های کمکی مناسبی داشته باشند.

خرید سه چرخه به عنوان اولین چرخ مناسب برای کودک

  • زین دوچرخه

در خرید دوچرخه بچگانه حتما به راحتی و اندازه زین دوچرخه توجه کنید. زین دوچرخه باید نرم و راحت باشد و از پهنای مناسبی نیز برخوردار باشد. همچنین بهتر است تا دوچرخه‌هایی را خریداری کنید که زین آنها قابلیت تنظیم ارتفاع داشته باشند. در این صورت می‌توانید متناسب با قد کودک و همچنین راحتی او فاصله زین را از بدنه دوچرخه تنظیم کنید.

  • فرمان و ترمز

دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد باید فرمان راحت و استاندارد و همچنین ترمز مناسب داشته باشند. دسته ترمز دوچرخه نباید خیلی سفت باشد. همچنین فرمان دوچرخه باید کاملا استاندارد باشد تا کودک بتواند به راحتی از آن استفاده کند.

جنس بدنه دوچرخه‌ برای بچه دو ساله

آیا می‌دانید جنس بدنه دوچرخه‌ برای کودک 3 ساله به بعد باید چگونه باشد؟ همانطور که می‌دانید اگر دوچرخه بیش از حد سنگین باشد کنترل آن برای کودک دشوار خواهد بود. در مقابل اگر فریم و بدنه دوچرخه بیش از حد سبک باشد ممکن است تعادل کودک از بین برود و آسیب ببیند.

در نتیجه شما باید به سراغ دوچرخه‌هایی بروید که بدنه آلومینیومی دارند. این دوچرخه‌ها بسیار مقاوم و بادوام هستند و برای کودکان گزینه مناسبی می‌باشند. علاوه بر این موارد دوچرخه‌هایی که بدنه آلومینیومی دارند در برابر زنگ زدگی و پوسیدگی از مقاومت بالایی برخوردار هستند.

خرید سه چرخه

معمولا دوچرخه کودک با بدنه آلومینیومی به راحتی قابل حمل است و شما می‌توانید این دوچرخه‌ها را به خود به مسافرت، پارک و جاهای دیگر ببرید. همچنین به گونه‌ای هستند که کودک در حین دوچرخه سواری تعادلش را از دست نمی‌دهد. علاوه بر این موارد نیازی نیست که کودک برای دوچرخه سواری انرژی زیادی صرف کند. تمامی این موارد جزو ویژگی‌ها و مزایای دوچرخه‌هایی با بدنه آلومینیومی به حساب می‌آیند.

نکات مهم خرید دوچرخه برای کودک دو ساله

با توجه به ویژگی‌های دوچرخه برای کودک دو ساله شما می‌توانید دوچرخه مناسبی را برای کودکتان خریداری کنید. قبل از هر چیز خوب است تا بدانید قبل از خرید دوچرخه باید به یک سری موارد و نکات مهم توجه داشته باشید. در این صورت خرید ایده آلی را تجربه می‌کنید.

هرگز برای خرید دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد به سایز دوچرخه و تناسب آن با سن کودکتان توجه نکنید. در حقیقت معیار اصلی برای انتخاب دقیق سایز دوچرخه کودک، قد اوست. گاهی اوقات ممکن است دو کودک 3 ساله قد یکسانی نداشته باشند. در این صورت باید سایز دوچرخه بر اساس قد کودک انتخاب شود نه سن او.

حتما به سن مناسب دوچرخه سواری کودکان توجه کنید تا دوچرخه‌ای مناسب سن و قد کودک خریداری کنید. بسیاری از والدین در هنگام خرید دوچرخه معیار اصلی را رو به رشد بودن کودک قرار می‌دهند. از این رو دوچرخه‌ای با سایز بزرگتر خریداری می‌کنند.

در نظر داشته باشید که این کار اساسا اشتباه است. زیرا کودک تجربه شیرینی از دوچرخه سواری کسب نمی‌کند. در نتیجه ممکن است از دوچرخه سواری بترسد یا به دلیل عدم کنترلی که روی دوچرخه دارد، سقوط کند و آسیب ببیند.

ترمز دوچرخه یکی از مهمترین فاکتورهای به کار رفته در آن است. حتما دوچرخه‌ای خریداری کنید که ترمز استانداردی داشته باشد.

در خرید دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد باید به یک موضوع مهم توجه داشته باشید که شاید بسیاری از والدین از آن غافل باشند. کودک شما باید طرح و رنگ دوچرخه‌اش را بپسندد. در نتیجه لازم است تا حتما در هنگام خرید دوچرخه سلیقه کودک را معیار قرار دهید.

خرید و فروش انواع دوچرخه کودکانه در کارکیتا

حالا که اطلاعات خوبی در خصوص خرید دوچرخه‌های مناسب کودکان دو سال به بعد کسب کردید قطعا تصمیم به خرید گرفته‌اید. برای خرید دوچرخه مناسب برای کودک خود می‌توانید از طریق اپلیکیشن یا وب سایت کارکیتا اقدام کنید. در کارکیتا شما می‌توانید انواع دوچرخه‌های کودکانه را در طرح‌ها و مدل‌های مختلف خریداری کنید.

در صورتی که قبل از خرید نیاز به مشاوره داشته باشید کارشناسان و پشتیبانان کارکیتا شما را همراهی می‌کنند. در کارکیتا علاوه بر دوچرخه می‌توانید نسبت به خرید انواع وسیله نقلیه از جمله موتور سیکلت، خودروهای داخلی و خارجی، ماشین سنگین و... اقدام کنید. همچنین کارکیتا پلتفرمی است که می‌توانید از طریق آن انواع قطعات جانبی و لوازم یدکی وسایل نقلیه را با قیمتی مناسب و کیفیتی بالا خریداری کنید.

 

 

 

 

نظرات خودتان رازیر این مقاله با ما به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support