بهترین دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن کدام است؟

دوچرخه ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 35366 بازدید
بهترین دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن کدام است؟

بهترین دوچرخه برای افراد سنگین وزن چه دوچرخه‌ای است؟

دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن کدام دوچرخه است؟ حتی اگر شما جزو افراد چاق و سنگین وزن باشید باز هم این حق طبیعی‌تان است که از لذت دوچرخه سواری بهره مند شوید. حتی خوب است تا بدانید افراد سنگین وزن بیشتر از سایر افراد به دوچرخه سواری نیاز دارند. زیرا این افراد باید فعالیت ورزشی مناسبی برای سلامتی و تناسب اندامشان داشته باشند.

بنابراین اگر جزو افراد سنگین وزن و چاق به حساب می‌آیید باید دوچرخه‌ای مناسب با وزن و شرایط فیزیکی‌تان انتخاب و خریداری کنید. در این صورت هم به سلامت جسمی و روانی خود کمک کرده‌اید و هم از وسیله‌ای استفاده می‌کنید که متناسب با شرایط شما طراحی شده است.

دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن دوچرخه‌ای است که تنه یا بدنه آن تحمل وزن بالا را داشته باشد. در حقیقت فریم و اسکلت کلی دوچرخه باید متناسب با وزن افراد طراحی شود تا مقاومت و استحکام کافی برای تحمل وزن افراد را داشته باشد. همچنین دوچرخه‌ای مناسب افراد سنگین وزن است که در سیستم تعلیق، کمک فنرها، لاستیک‌ها و سایر اجزای آن ویژگی‌های مناسب اعمال شده باشد. پس شما برای خرید دوچرخه برای افراد سنگین وزن باید به ویژگی‌های فنی به کار رفته در دوچرخه توجه داشته باشید.

منظور از افراد سنگین وزن چه کسانی هستند؟

حالا که صحبت از خرید دوچرخه برای افراد سنگین وزن در میان است بهتر است تا ببینیم افراد سنگین وزن چه کسانی هستند؟ شاید گمان کنید که جواب این سوال واضح است و افرادی که با چاقی و اضافه وزن روبرو هستند سنگین وزن به حساب می‌آیند اما حقیقت این نیست. به طور کلی منظور از افراد سنگین وزن کسانی هستند که بالای صد کیلوگرم وزن دارند.

بسیاری از ورزشکاران و بدنسازان حرفه ای که عضلات حجیم و قوی دارند، در ظاهر به هیچ عنوان چاق و بدفرم نیستند. اما وزن آنها به دلیل رشد ماهیچه‌ها، بالای صد کیلوگرم است. پس این افراد جزو سنگین وزن‌ها به حساب می‌آیند.

بهترین دوچرخه برای سنگین وزن ها

دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن یعنی دوچرخه‌ای که طراحی آن مناسب با فیزیک و شرایط جسمی این افراد باشد. بعضی از این دوچرخه‌ها برای ورزشکاران سنگین وزن طراحی شده‌اند. بنابراین شاید در نگاه اول متوجه تفاوت این دوچرخه با سایر دوچرخه‌ها نشوید. در مقابل بعضی دیگر از این دوچرخه‌ها برای افرادی که اضافه وزن دارند و پایین تنه آنها چاق و بدفرم است، طراحی شده است.

در هنگام خرید شما نیز باید به این موضوع توجه داشته باشید و متناسب با شرایط جسمی که دارید دوچرخه را خریداری کنید. در این صورت انتخاب و خریدی ایده آل خواهید داشت. همچنین باید این را در نظر داشته باشید که دوچرخه‌ای برای افراد سنگین وزن مناسب است که نوع طراحی بدنه، فرمان و زین دوچرخه برای افراد چاق آن نیز برای این افراد ناراحتی و دردسر به وجود نیاورد.

دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن چه ویژگی هایی دارد؟

آیا می دانید دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن چه ویژگی‌هایی دارد؟ امروزه شرکت‌های مختلف دوچرخه سازی در طراحی و تولید محصولات خود شرایط فیزیکی افراد مختلف را در نظر گرفته‌اند. به همین منظور شما می‌توانید متناسب با شرایط جسمی و سن و قدتان دوچرخه دلخواهتان را انتخاب و خریداری کنید. اما بهتر است تا ببینیم دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن چه ویژگی‌هایی دارد و باید چگونه باشد؟ به مواردی که در ادامه مطرح می کنیم توجه داشته باشید.

  • تحمل وزن دوچرخه

دوچرخه‌ها متناسب با وزن افراد ساخته می‌شوند. دوچرخه‌ای که برای افراد سنگین وزن ساخته می‌شود می‌بایست تحمل وزن بالای 100 کیلوگرم را داشته باشد. البته باید این را در نظر داشته باشید که منظور از 100 کیلوگرم صرفا وزن افراد نیست. بلکه باید وزن وسایلی که همراه دوچرخه سوار است را نیز در نظر گرفت. در این صورت دوچرخه سواری کاملا ایمن و بی خطر خواهد بود. از جمله دوچرخه‌های موجود در بازار که تحمل وزن بالایی دارند باید به دوچرخه‌های سایکو کراس، گروال و دوچرخه‌ کورسی اشاره کنیم.

دوچرخه مناسب سنگین وزن

  • نوع ترمز دوچرخه

دوچرخه برای افراد وزن بالا باید از ترمزهای دیسکی برخوردار باشد. باید این را در نظر داشته باشید که هرچقدر وزن دوچرخه سوار و وزن دوچرخه بیشتر باشد، ترمزگیری نیز سخت‌تر و دشوارتر خواهد بود. بنابراین باید بگوییم در چنین شرایطی خرید دوچرخه با ترمز دیسکی گزینه مناسبی است. زیرا دوچرخه‌هایی که ترمز هیدرولیکی یا ویبریک دارند در این مورد ضعیف عمل می‌کنند.

  • سیستم تعلیق و کمک فنر

از دیگر مواردی که برای خرید دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن باید در نظر داشت، سیستم تعلیق و کمک فنر است. نوع طراحی سیستم تعلیق و کمک فنر و همچنین قطر لاستیک‌ها در انتخاب دوچرخه برای افراد سنگین وزن بسیار موثر است.

دوچرخه برای سنگین وزن ها

معرفی بهترین دوچرخه برای افراد سنگین وزن

در اینجا تصمیم داریم تا چند نمونه دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن را به شما معرفی کنیم و ویژگی‌های هر یک از آنها را مطرح نماییم.

  • Mongoose Dolomite

این یکی از برندهای معتبر و با کیفیت دوچرخه است که شما می‌توانید مجهزترین دوچرخه‌ها را از آن خریداری کنید. همانطور که قبلا هم به این موضوع اشاره داشتیم بهترین دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن دوچرخه کوهستانی است. همچنین دوچرخه‌هایی که مقاومت و استحکام بالایی دارند نیز گزینه مناسبی برای افراد سنگین وزن هستند. این دوچرخه جزو دوچرخه‌های کوهستانی به حساب می‌آید و از مقاومت و استحکام بالایی نیز برخوردار است. این دوچرخه برای افراد سنگین وزن و برای انواع مسیرها طراحی شده است.

  • Giant fathom

دوچرخه‌های جاینت جزو بهترین دوچرخه‌های موجود در بازار هستند. این مدل دوچرخه لاستیک‌های بزرگ و پهنی دارد و برای افراد سنگین وزن کاملا مناسب است. سیستم تعلیق دوگانه این دوچرخه کاملا سفت و سخت است و برای دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی نیز مناسب است.

  • Schwinn Phocus

این مدل نیز جزو دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن به حساب می‌آید. این دوچرخه جزو یکی دیگر از بهترین نمونه‌های موجود در بازار است که هیچ محدودیت وزنی برای آن تعریف نشده است. در نتیجه افراد سنگین وزن می‌توانند به راحتی از این دوچرخه استفاده کنند و از دوچرخه سواری لذت ببرند. این دوچرخه هم برای آقایان و هم برای خانم‌های سنگین وزن مناسب است و از کیفیت بالایی برخوردار می‌باشد.

خرید انواع دوچرخه از کارکیتا

حال که متوجه شدید دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن چه دوچرخه ای است می‌توانید از طریق کارکیتا اقدام به خرید کنید. در کارکیتا شما می‌توانید دوچرخه های با کیفیت از برندهای معتبر جهانی را انتخاب کرده و با قیمتی مناسب خریداری کنید. کارکیتا یک سامانه هوشمند خرید و فروش دوچرخه برای افراد مختلف، موتور سیکلت، انواع خودرو، ماشین سنگین و... است. شما می‌توانید از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت کارکیتا با مشاورین و متخصصین این پلتفرم ارتباط بگیرید و تمامی سوالات خودتان را بپرسید. مشاورین و متخصصین کارکیتا آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه انتخاب و خرید انواع دوچرخه هستند.

برای خرید دوچرخه مناسب افراد سنگین وزن و همچنین خرید انواع قطعات و تجهیزات جانبی دوچرخه با قیمت مناسب نیز می‌توانید از طریق کارکیتا اقدام کنید. به خاطر داشته باشید در خرید آنلاین دوچرخه می‌بایست به سراغ پلتفرم های معتبر، متخصص و با تجربه بروید. در این صورت خرید مطمئنی خواهید داشت. کارکیتا پلتفرمی معتبر و متخصص در این زمینه است که می‌توانید به آن اعتماد کنید.

Bike suitable for heavy people

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با ما به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support