نکات مهم قبل از خرید دوچرخه کوهستان

دوچرخه ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

1 ماه پیش 20262 بازدید
نکات مهم قبل از خرید دوچرخه کوهستان

نکات مهم در خرید دوچرخه کوهستان؟

خرید دوچرخه کوهستان برای هر کسی که به دوچرخه سواری علاقه مند است، مناسب می‌باشد. این دوچرخه به دلیل نوع عملکرد فوق العاده‌ای که دارد جزو یکی از محبوب‌ترین دوچرخه‌ها خصوصا برای ورزشکاران حرفه ای به حساب می‌آید. بنابراین هر کسی که برای سلامتی اش ارزش بالایی قائل باشد و بخواهد دوچرخه سواری با لذت و هیجان را تجربه کند، می تواند نسبت به خرید این نوع دوچرخه اقدام کند.

حقیقت این است که برای خرید دوچرخه های کوهستانی شما باید بودجه مناسبی را در نظر بگیرید. زیرا دوچرخه‌هایی که کیفیت بالایی دارند، به مراتب از قیمت بالاتری نیز برخوردار هستند.

راهنمای خرید دوچرخه کوهستان

قبل از اینکه به بررسی نکات مهم برای خرید دوچرخه کوهستان بپردازیم خوب است تا بدانید که این دوچرخه‌ها چه ویژگی هایی دارند؟ اگر بخواهیم به صورت کوتاه و مختصر به مهمترین ویژگی‌های این دوچرخه اشاره کنیم باید بگوییم دوچرخه‌های کوهستانی در بخش تبدیل نیرو از عملکرد بسیار قوی و فوق العاده ای برخوردارند. همچنین وزن سبک این دوچرخه‌ها باعث می‌شود تا شما در هدایت دوچرخه مسلط تر عمل کنید.

دوچرخه‌های کوهستانی همانطور که از نامشان پیداست برای دوچرخه سواری در مسیرهای کوهستانی، صخره ای و به طور کلی مسیرهایی که فراز و نشیب زیادی دارند، مناسب هستند. حالا که متوجه شدید این دوچرخه ها چه عملکردی دارند و برای چه کسانی مناسب هستند، به بررسی نکات مهمی می‌پردازیم که قطعا هنگام خرید به آنها نیاز پیدا خواهید کرد.

راهنمای خرید دوچرخه کوهستان

در گام اول برای خرید دوچرخه کوهستان شما باید به یک سری نکات اولیه توجه داشته باشید. همانطور که می‌دانید دوچرخه‌های کوهستانی در بازار با تنوع بالایی وجود دارند. اینکه کدام یک از این دوچرخه‌ها برای شما مناسب هستند، به معیارهایی که برای خرید دوچرخه دارید بستگی دارد. در اینجا به نکات ابتدایی و مهم برای خرید این دوچرخه اشاره می‌کنیم. به مواردی که در ادامه مطرح می شود، توجه داشته باشید.

  • سایز دوچرخه موضوع بسیار مهمی است

در گام اول شما می‌بایست به سایز دوچرخه کوهستان توجه داشته باشید. دوچرخه‌ای برای شما مناسب است که با ویژگی ها و شرایط جسمی تان بیشترین هم خوانی را داشته باشد. دوچرخه ای که انتخاب می کنید باید کاملا متناسب با فیزیک بدن شما، استایل تان، قد و وزنتان و حتی جنسیت تان باشد. در این صورت بیشترین تسلط در هنگام دوچرخه سواری را دارید. به یاد داشته باشید شما جزو بزرگسالان به حساب می‌آیید و قرار نیست رشد قدی داشته باشید. پس سایز دوچرخه را دقیقا متناسب با قد و ویژگی‌های فیزیکی تان انتخاب کنید.

  • کیفیت متریال های به کار رفته در دوچرخه بسیار مهم است

برای خرید دوچرخه کوهستان حتما به کیفیت متریال های به کار رفته در دوچرخه توجه داشته باشید. کیفیت متریال‌ها یکی از فاکتورهای اصلی و مهم در خرید دوچرخه است که حتما باید به آن توجه داشته باشید. این را به خاطر داشته باشید صرفا مدل‌های گران قیمت تر و برندها از کیفیت بالای متریال برخوردار نیستند. بنابراین باید کیفیت متریال‌های به کار رفته در دوچرخه را به خوبی مورد بررسی قرار دهید.

  •  سیستم تعلیق یکی از مهمترین اجزای دوچرخه است

در خرید دوچرخه کوهستان توجه به سیستم تعلیق دوچرخه بسیار مهم است. شما می‌توانید دو نوع دوچرخه با سیستم تعلیق کامل و یا دوچرخه سخت تهیه کنید. زمانی که به سراغ دوچرخه‌هایی با سیستم تعلیق کامل بروید بدیهی است که دوچرخه سواری با کیفیت بالا را تجربه خواهید کرد. با بررسی چرخ های جلو و عقب می توانید دوچرخه‌هایی که از سیستم کامل تعلیق برخوردار هستند را شناسایی کنید. به یاد داشته باشید دوچرخه‌های کوهستان از سیستم تعلیق با کیفیت بالا برخوردار هستند.

بهترین دوچرخه کوهستان

بررسی نکات مهم در هنگام انتخاب دوچرخه های کوهستانی

موارد مهم و متعددی هستند که شما در هنگام خرید دوچرخه کوهستان باید به آنها توجه کنید. در اینجا به یک سری موارد مهم دیگر اشاره خواهیم داشت تا بتوانید بهترین انتخاب را داشته باشید. 

  • به دنده دوچرخه توجه کنید

دوچرخه‌های کوهستانی دوچرخه‌های دنده ای هستند. این دوچرخه‌ها با دنده‌های مختلفی در بازار وجود دارند. بنابراین شما می‌بایست متناسب با نوع نیازتان و همچنین بودجه خرید دوچرخه در مورد دنده تصمیم بگیرید. تعداد دنده دوچرخه در حقیقت تعداد سینی طبق‌هایی است که در دوچرخه به کار رفته است.

بدیهی است که هر چقدر تعداد سینی طبق ها کمتر باشند، امکانات کمتری نیز در اختیار شما قرار خواهد گرفت. همچنین باید در نظر بگیرید که دوچرخه‌هایی که تعداد سینی طبق بیشتری دارند از عملکرد بهتری نیز برخوردار هستند.

  •  به بدنه دوچرخه توجه کنید

در خرید دوچرخه کوهستان باید این را در نظر داشته باشید که اگر مبتدی هستید بهتر است تا دوچرخه با بدنه سبک تر انتخاب کنید. البته باید این را در نظر داشته باشید که دوچرخه با بدنه سبک‌تر قیمت بالاتری نیز دارد. به طور کلی اختلاف وزن بدنه دوچرخه‌های کوهستان با یکدیگر چندان زیاد نیست. بنابراین اصرار چندانی به خرید دوچرخه با بدنه سبک نیست.

حتما بخوانید: چگونه یک دوچرخه خوب بخریم

چند نکته طلایی برای خرید دوچرخه کوهستان

در خرید دوچرخه کوهستان باید به این چند نکته طلایی و مهم توجه داشته باشید:

  • حتما سوالاتتان را از فروشنده بپرسید

قطعا اگر مبتدی باشید و برای خرید دوچرخه کوهستان اقدام کرده باشید ممکن است در خصوص بعضی از مسائل اطلاعات زیادی نداشته باشید. در این صورت بهتر است تا تمامی سوالاتتان را از فروشنده بپرسید. به خاطر داشته باشید سوال و جواب‌هایی که بین شما و فروشنده رد و بدل می شود تا حد زیادی به شما در انتخابتان کمک می‌کند.

خرید لوازم جانبی دوچرخه در کارکیتا

  •  برای یک دوچرخه هزینه بالایی را پرداخت نکنید

با وجود اینکه خرید یک دوچرخه عالی و باکیفیت خریدی ایده آل است اما نباید تمام بودجه خود را صرف خرید یک دوچرخه کنید. بهتر است به جای این کار تصمیم درست بگیرید و دوچرخه ای که مناسب نیازتان است را تهیه کنید. گاهی دوچرخه‌ خوب و ارزان‌تر برایتان مناسب باشند. در این صورت مابقی بودجه ای که دارید را صرف خرید تجهیزات و لوازم جانبی دوچرخه می‌کنید که این برای شما بهتر است.

خرید و فروش انواع دوچرخه کوهستان در کارکیتا

پس از مطالعه این بخش قطعا حالا دیگر می‌دانید برای خرید دوچرخه کوهستان باید به چه مواردی توجه کنید. شما می‌توانید برای خرید انواع دوچرخه‌های باکیفیت از طریق وب سایت یا اپلیکیشن کارکیتا اقدام کنید. کارکیتا پلتفرم متخصصی است که شما می‌توانید در آن علاوه بر خرید و فروش انواع دوچرخه، قطعات جانبی و لوازم یدکی را نیز خریداری کنید. خوبش اینجاست که شما می‌توانید در کارکیتا مشاوره قبل از خرید دریافت کنید. بدین ترتیب می‌توانید پاسخ تمام پرسش‌هایتان را دریافت کنید و در انتخابتان قاطعانه تر عمل کنید.     

مزایای خرید دوچرخه کوهستان

کارکیتا یکی از بزرگترین و معتبرترین پلتفرم های داخلی برای خرید و فروش انواع خودروی سواری، ماشین سنگین، موتور سیکلت، خودروهای خارجی و انواع دوچرخه است که تجربه و تخصص بالایی در این زمینه دارد. مشاورین و متخصصین کارکیتا آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان هستند.

بنابراین شما می‌توانید در این پلتفرم خریدی مطمئن و معتبر و با قیمت مناسب داشته باشید. همچنین می‌توانید ویژگی دوچرخه‌های مختلف را به خوبی و با دقت مطالعه و بررسی کنید. در کارکیتا بهترین دوچرخه‌ کوهستان جهان و از برندهای مطرح موجود است که می توانید آن را با قیمتی مناسب خریداری کنید.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با ما به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support