جدیدترین اخبار خودرو را بخوانید

مجله کارکیتا

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

6 ماه پیش 17735 بازدید
جدیدترین اخبار خودرو را بخوانید

در سال‌های اخیر به دلیل نوسانات قیمت بازار و دلار، بسیاری از مردم به دنبال این بودند که جدیدترین اخبار خودرو را دنبال کنند. از طرفی در جدیدترین اخبار فروش خودرو مواردی به گوشمان می‌خورند که هم اهمیت بسیار زیادی دارند، هم برخی از آن‌ها واقعا تعجب آور هستند! در ادامه این مقاله قصد داریم شما را با جدیدترین اخبار خودرو آشنا کنیم.

جدیدترین اخبار خودرو

در مورد جدیدترین اخبار خودرو بیشتر شاهد نوسانات قیمت در بازار خودرو هستیم. قیمت وسایل نقلیه خودرویی می‌تواند دلیلی برای کاهش هزینه‌های مردم جهت خودرو باشد. با این حال اگر متقاضی این هستید تا بتوانید خرید خودرو را به صورت اصولی انجام دهید، باید در ابتدا اخبار خودرو را بررسی کنید. در این صورت متوجه می‌شوید که در بازار خودرو چه خبر است و شما باید چه کاری انجام دهید!

تعرفه واردات خودرو در سال 1402

در جدیدترین اخبار خودروهای وارداتی، شاهد تغییر قیمت و تعرفه واردات هستیم. سود عمده کشورها و کشور ایران نیز با همین نرخ واردات خودرو محاسبه می‌شود. طبق قیمت و تعرفه در سال 1401، در حال حاضر تعرفه واردات خودرو در سال 1402 حدود 5 تا 80 درصد افزایش پیدا کرده است. این رقم کاملا قابل توجه بوده و صرفه اقتصادی واردات خودروهای خارجی را پایین آورده است.

تعرفه واردات خودرو در سال 1402 در خرداد ماه این سال تصویب شد. به نظر می‌رسد که دولت با افزایش این نرخ، به دنبال سود بیشتر در زمینه واردات خودرو است. این موضوع بسیاری از واردکنندگان خودرو را در کشور ایران نگران کرده است.

تعرفه واردات خودرو

گران کردن خودرو توسط دولت، آن هم در شیب نزولی قیمت‌ها!

با تحقق واردات خودروهای نو خارجی و تصویب نهایی لایحه مربوط به واردات خودروهای کارکرده در مجلس شورای اسلامی، بسیاری از افراد بر این باور بودند که قیمت خودرو افت پیدا می‌کند. این روند نیز تا چند روز اتفاق افتاد و شاهد پایین آمدن قیمت خودروهای مختلف بودیم. اما با اعلام بخشنامه‌ای توسط دولت که مربوط به سود بازرگانی انواع خودرو و افزایش آن تا 171 درصد بود، دوباره قیمت خودروها بالا رفت.

بر اساس این بخشنامه‌ای که توسط دولت اعلام شده است، برای کلیه خودروهای وارداتی سود بازرگانی افزایش پیدا کرده است. به طوری که برای خودروهایی با حجم موتور 1000 تا 1500 سی سی، سود بازرگانی از 15 درصد به 66 درصد افزایش پیدا کرده است. همچنین، برای خودروهایی با حجم موتور 1500 تا 2000 سی سی این سود از 71 درصد به 91 درصد افزایش یافته است.

این در حالی است که هنوز به طور دقیق مشخص نیست که تعرفه واردات خودرو چقدر است. آیا اصلا تصویب لایحه برای واردات خودرو به جایی می‌رسد یا خیر؟ اما دولت مردمی از همین حالا نرخ واردات را بالا برده و به اصطلاح، دست در جیب مردم کرده است. امید است که واردات خودرو در کشور ایران با قیمت مناسب انجام شود تا مردم بتوانند از خودروهای باکیفیت موجود در جهان نیز استفاده کنند.

واردات خودروهای بالای 2500 سی سی به کشور آزاد شد

یکی از تصمیمات دولت جدید، واردات خودروهای بالای 2500 سی سی بوده است. این در حالی است که در جدیدترین اخبار خودرو می‌خوانیم که تعرفه جدید واردات ماشین‌های خارجی اعلام شده است. بالا رفتن قیمت واردات خودرو، دلیلی برای نگرانی افرادی است که در این زمینه فعالیت می‌کنند. اما آزاد شدن واردات خودروی بالای 2500 سی سی می‌تواند مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

در روز گذشته مصوبه جدید دولت در مورد تعرفه جدید واردات خودروهای خارجی منتشر شد. طبق این تعرفه‌های نجومی، به احتمال زیاد شاهد قیمت‌های نجومی خودروهای خارجی در کشور ایران نیز خواهیم بود. بر اساس مصوبه دولت، تعرفه واردات خودرو بین 11 تا 171 درصد تعیین گردیده است. تعرفه واردات خودروهای بالای 2500 و 3000 سی سی نیز در این مصوبه اعلام شده است که می‌توانید با بررسی آن‌ها، متوجه شوید هزینه واردات خودروهای بالای 2500 سی سی و 3000 سی سی چقدر است.

جدیدترین اخبار خودرو

واردات خودروهای بالای 2500 سی سی با تعرفه نجومی

طبق تعرفه‌های جدیدی که از سوی دولت اعلام شده است، تعرفه واردات خودرو با حجم موتور 2500 تا 3000 سی سی 161 درصد اعلام شده است. اگرچه واردات خودروهای با حجم بالای 3000 سی سی نیز 171 درصد خواهد بود. بنابراین، اگرچه عملا مصوبه واردات خودرو توسط مسئولان تصویب شده است. اما چنین هزینه‌هایی که برای واردات خودرو در نظر گرفته شده است، می‌تواند قیمت خودروها را تا حد غیر قابل باوری بالا ببرد.

اگرچه بسیاری از سیاست مداران پیش‌بینی می‌کردند که واردات خودروهای بالای 2500 سی سی آزاد خواهد شد. از طرفی قیمت این خودروها نیز بالاتر خواهد رفت؛ ولی هیچ کس تصور نمی‌کرد که تعرفه واردات خودرو تا این اندازه بالا رود. نگاه بسیاری از افراد بالا رفتن پلکانی بود. اما رسیدن تعرفه واردات خودرو بالای 3000 سی سی به 171 درصد، اصلا منطقی نبود!

این در حالی است که نماینده مجلس گفته است که حتی اگر 171 درصد تعرفه برای خودروهای خارجی در نظر بگیریم، باز هم این خودرو نسبت به خودروهای هم تراز خارجی که در بازار ایران هستند تا 800 درصد ارزان‌تر است! اگرچه واردات خودرو در دولت سیزدهم بار دیگر در دستور کار دولت قرار گرفت؛ اما تا بیش از 9 ماه هنوز هم خبری از واردات خودرو به کشور ایران نیست. بازار خودرو نیز همچنان چشم انتظار ورود خودروهای ایرانی می‌باشد.

تعرفه واردات خودرو در سال 1402

چرا واردات خودرو عملیاتی نمی‌شود؟

مهم‌ترین و جدیدترین اخبار خودرو، واردات خودروست. کارشناسان معتقد هستند که آن چه سبب شده واردات خودرو عملیاتی نشود، چالش‌های ارزی کشور است. در حال حاضر تنها کاری که در زمینه واردات خودرو انجام شده است، ثبت سفارش و واردات محدود چند دستگاه است.

این در حالی است که بانک مرکزی هنوز حاضر نشده که برای واردات خودرو ارز اختصاص دهد. این یک تناقض بزرگ میان واردات خودروهای خارجی به داخل کشور بوده و چالش‌های زیادی را به همراه دارد. این موضوع یکی از دلایل دیگری است که باعث شده واردات خودروهای خارجی در کشور ایران، عملیاتی نشود.

پیش فروش خودرو سایپا در خرداد ماه 1402

همانطور که می‌دانید نحوه فروش خودروهای ایرانی بسیار متفاوت از گذشته شده است. به طوری که در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو تمامی مراحل مربوط به فروش خودروها انجام شده و تخصیص خودرو نیز بر اساس اولویت‌بندی هر فرد انجام می‌شود. طبق اعلام شرکت سایپا، متقاضیان حائز شرایطی که در طرح عادی سامانه یکپارچه عرضه خودرو ثبت نام کرده‌اند، می‌توانند در خرداد ماه 1402 مبلغ مربوط به خرید خودرو را به صورت علی الحساب واریز کنند.

پیش ثبت نام محصولات در جدیدترین اخبار خودروی سایپا، مربوط به سال 1402 بوده است. اما فعلا افرادی می‌توانند در این طرح ثبت نام کنند که دارای شرایط زیر باشند. در واقع خودروهای انتخابی این افراد در پیش فروش خودروهای سایپا باید مطابق با شرایط زیر باشد.

  • خودروی ساینا اس دوگانه سوز با اولویت پاییز و زمستان 1402
  • ساینا اس با گیربکس اتوماتیک و کوئیک با گیربکس اتوماتیک و کوئیک آر با گیربکس اتوماتیک با اولویت زمستان 1402
  • کوئیک آر دنده ای با اولویت پاییز 1402 

گفته می‌شود که به متقاضیان حائز شرایط در روز 25 خرداد ماه پیامک ارسال می‌شود تا بتوانند هزینه مربوط به پیش فروش خودروهای مذکور را انجام دهند. این طرح «پیش فروش» بوده و مبلغ دقیق خودرو پس از فرا رسیدن موعد تحویل خودرو اعلام می‌شود.

چرا واردات خودرو عملیاتی نمی‌شود؟

قیمت خودرو در هفته آخر خرداد ماه

روند کلی قیمت بازار خودرو در کشور ایران در هفته آخر خرداد ماه، به صورت نزولی بود. این موضوع باعث ایجاد امید در ذهن مردم شد تا بتوانند با سرمایه خودشان، بهترین خودروی ایرانی را بخرند. البته در برخی از روزهای هفته آخر خرداد ماه نیز، شاهد ثبات قیمت در بازار خودرو بودیم و برخی از محصولات نیز در این روزها افزایش قیمت جزئی داشتند.

انتشار اخبار مبنی بر واردات خودروهای نو و کارکرده از همان ابتدا باعث شد که شاهد روند نزولی قیمت در بازار خودرو باشیم. اما در روز 25 خرداد ماه سال 1402 مشخص شد که این اخبار تاثیر بلندمدتی روی قیمت خودروها ندارد و دوباره قیمت ماشین‌ها به روال قبل باز گشته‌اند. به طور دقیق نمی‌توان پیش‌بینی کرد که شرایط قیمت خودرو در بازار کشور ایران به چه شکلی است!

سهمیه‌‌بندی تایر؛ مفید یا غیر مفید؟

سهمیه‌بندی تایر یکی از طرح‌هایی بود که برای ساماندهی به قیمت تایرهای ایرانی و خارجی در بازار کشور ایران انجام شد. در جدیدترین اخبار خودرو در مورد سهمیه‌بندی تایر می‌خوانیم. عضو شورای سردبیری روزنامه دنیای خودرو در مورد این موضوع نوشت که تفاوت قیمت کارخانه و بازار دوباره به سراغ تایرهای موجود در بازار آمده است. این موضوع باعث شده تا دوباره طرحی برای سهمیه تایر دولتی برای خودروهای شخصی در نظر گرفته شود.

شیوه‌ای که مسئولان با تصور ساماندهی به سراغ آن می‌روند، اما در عمل بازار را آشفته می‌کند همین است. اینکه هر مالک خودرو بدون اینکه نیازی به تایرهای دولتی داشته باشد، آن‌ها را خریداری می‌کند چون تصور می‌کند که محقق این خودروها است، باعث می‌شود تا بازار تایر دچار مشکل شود. در واقع، این کار باعث می‌شود تا یک بازار خرید و فروش خودرو نامناسبی برای تایر خودرو به وجود بیاید. به طوری که افراد ترجیح می‌دهند که تایرهای ایرانی را با قیمت دولتی خریداری کنند. سپس آن‌ها را در بازار آزاد با قیمت بالا بفروشند. حبابی که در مورد قیمت تایر در چنین شرایطی به وجود می‌آید، به راحتی قابل بررسی نیست.

اگرچه عملکرد غیر اصولی عمده فروشان تایر نیز می‌تواند باعث نوسانات قیمت در بازار تایر شود. اما باز هم بسیاری از مسئولان به جای اینکه مشکل اصلی را رفع کنند، دنبال راه حل موقت هستند. به نظر می‌رسد که هدف اصلی دولت این است که نارضایتی مردم را تا یک حدی کاهش دهد!

بهترین راهکار برای کاهش قیمت تایر پیشنهاد شده توسط دولت

در جدیدترین اخبار خودرو می‌خوانیم که قیمت تایر در بازار کشور ایران دوباره بالا رفته است. اولین راهکاری که به فکر دستگاه‌های اجرایی برای کنترل شرایط رسیده است، توزیع کالا به صورت سهمیه‌بندی می‌باشد. فروش سهمیه‌ای تایر می‌تواند راهکاری غیر اصولی برای کنترل قیمت‌ها باشد. هر خودرو می‌تواند با تایرهای خودش تا چندین سال حرکت کند. بنابراین، تمامی مردم نیازی به خرید تایرهای سهمیه‌ای ندارند. این در حالی است که همه حق خودشان می‌دانند که باید از سهمیه دولتی استفاده کنند. این موضوع باعث روانه شدن سود حاصل از فروش تایرهای دولتی به بازار آزاد شده است!

در حال حاضر وضعیت بازار تایر کشور به گونه‌ای است که تعداد تایرفروشان خرد بسیار افزایش پیدا کرده است. سایت‌های خرید و فروش کالا نیز پر از آگهی‌های فروش تایرهای کار نکرده‌ای است که مردم آن‌ها را از طریق سهمیه خریداری کرده‌اند.

حتی خرده فروشان تایر نیز به تازگی‌بخش عمده‌ای از نیازهای خودشان را از طریق خرید تایرهای دولتی توسط مردم تامین می‌کنند. این یک آشفتگی را در بازار تایر به وجود آورده است. بهترین راهکار برای کاهش قیمت تایر، رقابتی کردن آن است. پایین نگه داشتن اجباری قیمت‌ها از یک سمت و فروش کالاهایی با دو نرخ متفاوت با کد ملی یا شماره پلاک خودرو، فقط باعث افزایش قیمت تایرها در بازار می‌شود.

کلاه گشاد خودروسازان بر سر خریداران

نتایج طرح فروش خودرو در سامانه یکپارچه اعلام شده است. طبق این نتایج متوجه شده‌ایم که به بسیاری از متقاضیان هیچ خودرویی اختصاص نیافته است. همچنین، بسیاری دیگر نیز باید خودروهای خودشان را در زمستان سال 1403 تحویل بگیرند. این مسئله با قول و قرارهایی که قبل از ثبت نام به مردم داده شده بود، متناقض است!

به طور مثال طبق اطلاعات سامانه یکپارچه تخصص خودرو، برخی از خودروها مانند کوییک GX و اطلس در زمستان سال 1403 به خریداران تحویل داده خواهد شد. این در حالی است که شرکت خودروسازی سایپا در هنگام ثبت نام قول داده بود که حداکثر تا 6 ماه خودروهای خودش را به مردم تحویل می‌دهد!

تخصیص نیافتن خودرو در سامانه یکپارچه تخصیص خودرو به برخی از خریداران!

چیزی که باعث تعجب بسیاری از مردم شده است این بوده که بسیاری از افراد حتی با وجود بلوکه کردن 100 میلیون تومان در حساب سامانه یکپارچه تخصص خودرو، باز هم نتوانستند یک خودرو از این سامانه بگیرند. در واقع برای بسیاری از خریداران هیچ خودرویی اختصاص نیافته است. این دسته از افراد باید دوباره در سامانه یکپارچه فروش خودرو ثبت نام کنند و مجددا چندین هفته پول خودشان را بلوکه نمایند! این یک کلاه بزرگ بر سر خریدارانی است که به امید دریافت ماشین، پول خودشان را در بانک بلوکه کرده‌اند.

تازه نکته جالب‌تر اینجاست که برای برخی از خریداران هنوز امکان برداشت 100 میلیون تومان پول بلوکه شده وجود ندارد! در واقع به بهانه‌های مختلفی مثل اینکه انتخاب خودرو و آماده‌سازی شرایط آن چندین ماهی طول می‌کشد، مجبور شده‌اند که طی چند ماه 100 میلیون تومان خودشان را در بانک قرار دهند!

قبل از این موضوع هم بارها نظرات کارشناسانه زیادی در مورد این موضوع اشاره کرده‌اند که هدف دولت برای اجرای این طرح، جذب نقدینگی مردم بوده است. عدم تخصص خودرو به برخی از مردم نیز نشان می‌دهد که این طرح تفاوتی با قرعه کشی ندارد. برخلاف ادعای مسئولان وزارت صمت، همه نمی‌توانند در این سامانه خودرو بخرند!

اخبار سامانه یکپارچه تخصیص خودرو

نتایج طرح فروش خودرو و تاخیر در تعهدات!

اطلاعیه‌ای از سوی سامانه یکپارچه فروش خودرو منتظر شده است که نشان می‌دهد خودروسازان نمی‌توانند به تعهدات خودشان در هنگام ثبت نام عمل کنند. طبق این اطلاعیه، موعد تحویل برخی از خودروها به زمستان 1403 موکول شده است. بعید هم نیست که دوباره شاهد تاخیر تحویل خودروها باشیم. حتی ممکن است تحویل خودروهای ثبت نام شده به سال 1401 موکول گردد.

نکته جالب دیگری که در مورد این مورد از جدیدترین اخبار خودرو وجود دارد این است که خودروسازان نمی‌خواستند که در سامانه یکپارچه فروش خودرو اعلام کنند که خودروهای خودشان را در سال 1404 تحویل می‌دهند! این موضوع یکی از دلایلی است که باعث شده به برخی از مردم هیچ خودرویی تخصیص داده نشود. در واقع، به نظر می‌رسد که این خودروسازان به دنبال این هستند که در طرح بعدی سامانه یکپارچه، موعد تحویل خودروهای خودشان را به سال 1404 موکول کنند.

قیمت روز خودرو در بازار

آیا شیب قیمت خودرو در بازار تندتر می‌شود؟

کاهش قیمت خودروهای داخلی و چینی در بازار کشور ایران متوقف شد.‌ای موضوع باعث شد تا دو چشم انداز متفاوت در بازار کشور ایران در زمینه خودرو شکل بگیرد. گروهی از افراد بر این باور هستند که این توقف، نقطه پایانی برای کاهش قیمت‌ها و رسیدن بازار به ثبات است. بسیاری از افراد دیگر نیز تصور می‌کنند که این توقف قیمت موقتی می‌باشد. این دسته از افراد امید دارند که با توافق هسته‌ای، قیمت‌ها با شیب تندتری کاهش پیدا کنند.

این در حالی است که قیمت بازار برخی از خودروهای چینی با قیمت کارخانه آن‌ها برابر است. ولی برخی از خودروهای ایرانی مانند کوییک، اختلاف قیمت 50 میلیون تومانی با بازار دارد. به نظر می‌رسد که سود محصولات سایپا نسبت به محصولات ایران خودرو بسیار پایین‌تر است. با این حال این تفاوت قیمت بازار آزاد خودرو با درب کارخانه، اصلا قابل قبول نیست.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support