مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج | دو شاسی بلند زیبا

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

11 ماه پیش 21379 بازدید
مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج | دو شاسی بلند زیبا

معرفی و مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج  دو شاسی بلند زیبا

مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج مقایسه بسیار جنجالی و مهیج است. زیرا صحبت از مقایسه دو خودروی پرطرفدار، محبوب و زیبا است. قطعا تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج دو رقیب قدرتمند برای یکدیگر هستند و شاید انتخاب بین این دو خودرو اندکی دشوار باشد.

اما برای اینکه بدانید کدام خودرو برایتان مناسب است، باید از جهات مختلف این دو خودرو را بررسی کنید. به همین منظور در این بخش از کارکیتا تصمیم بر آن داریم که که این دو شاسی بلند زیبا را از نظر طراحی، آپشن‌ها و امکانات و همچنین قدرت موتور مورد بررسی قرار دهیم.

در مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج ما به سراغ آخرین نسخه از این دو مدل خودرو در بازار ایران می‌رویم. جدیدترین مدل کیا اسپورتیج که مدل‌های 2017 و 2018 هستند به اندازه مدل‌های قبلی در بازار پرفروش نبوده‌اند. چرا که گرانی‌های اخیر و بی‌ثبات بودن وضعیت بازار اجازه پررنگ شدن حضور این دو مدل جدید از اسپورتیج را ندادند. در مقابل مدل‌های 2016 و 2018 تویوتا راوفور به شدت مورد توجه قرار گرفت.

البته خوب است تا بدانید رِنج قیمت تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج تا حدودی یکسان است. اما قطعا وجود آپشن‌های دیگر باعث شده تا این خودرو پرفروش‌تر از رقیب کره‌ای خود باشد. حال در ادامه به بررسی و مقایسه ویژگی‌های این دو خودرو می‌پردازیم تا با جزییات دقیق آنها بیشتر آشنا شوید.

مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج از نظر طراحی بدنه و ویژگی های ظاهری

در بحث مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج قطعا فاکتورهای مهم زیادی وجود دارند. اما همانطور که می‌دانید ظاهر خودرو اولین عامل جذب مشتری است. از نظر طراحی بدنه و ویژگی‌های ظاهری باید بگوییم کیا اسپورتیج و تویوتا اوفور تقریبا در یک سطح هستند.

بنابراین نمی‌توان از این نظر برتری را به یکی از این دو خودرو نسبت داد. بلکه تنها این سلیقه شخصی است که می‌تواند یک عامل تعیین کننده باشد. اما به طور کلی اگر به دنبال خودرویی با ظاهر اسپرت تر هستید، کیا اسپورتیج گزینه مناسبی است. وجود خطوط حجم دهنده زیبا روی بدنه این خودرو، ظاهر آن را جذاب و اسپرت کرده است.

طراحی بدنه راو 4

در مقایسه کیا اسپورتیج و تویوتا راوفور از نظر طراحی بدنه می‌توان گفت تویوتا راوفور گزینه مناسب‌تری برای خانواده است. طراحی این خودرو به گونه ای است که بیشتر سبک لوکس دارد. اما اگر بخواهیم از این مقایسه نتیجه‌گیری کنیم باید بپرسیم سلیقه شما چیست؟

اگر به دنبال خودرویی اسپرت‌تر و با ظاهر جوان پسندتر هستید، به سراغ قد بلند کره‌ای یعنی کیا اسپورتیج بروید. اما در صورتی که ظاهر سنگین‌تر خودرو برایتان مهم است و می‌خواهید در عین حال صاحب یک خودرو با ظاهر لوکس شوید، بهتر است کراس اوور ژاپنی را انتخاب کنید.

مقایسه و بررسی تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج از نظر طراحی داخل کابین

حال بهتر است به بخش جذاب مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج یعنی بخش مقایسه طراحی داخلی کابین بپردازیم. قطعا سبک و نوع طراحی داخلی خودرو جزو یکی از مهمترین فاکتورها در جذب مشتری است. داخل کابین کیا اسپورتیج از طراحی مدرن، شیک و بسیار زیبا برخوردار است.

مانند طراحی بدنه، داخل کابین این خودرو نیز اسپرت و شیک است. خصوصا طراحی داشبورد این خودرو جذابیت داخل کابین را چند برابر کرده است. در مقابل تویوتا راوفور از نظر طراحی داخل کابین خلاقیت و نوآوری چندانی به خرج نداده است. از این رو باید بگوییم این خودرو ظاهری مانند نمونه‌های قبلی دارد. البته این بدین معنی نیست که تویوتا راوفور ظاهر بدی دارد.

طراحی داخل کابین کیا اسپورتیج

در مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج از نظر طراحی داخل کابین باید به وجود یک سری تشابهات نیز اشاره داشته باشیم. هر دو رقیب کره‌ای و ژاپنی از نظر فضای داخلی کابین با یکدیگر برابر هستند. همچنین کیفیت متریال‌های به کار رفته در هر دو خودرو بالاست و با یکدیگر برابری می‌کند.

اما اگر بخواهیم از نظر ارگونومی کابین کیا اسپورتیج و تویوتا راوفور را با یکدیگر مقایسه کنیم باید امتیاز را به رقیب کرده‌ای یعنی کیا اسپورتیج بدهیم. زیرا طراحی داخل کابین این خودرو به روزتر، جدیدتر و شیک‌تر است. اما در هر صورت سلیقه مشتری عامل تعیین کننده است.

مقایسه کیا اسپورتیج و تویوتا راوفور از نظر آپشن ها و امکانات رفاهی

در بحث مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج امکانات رفاهی و آپشن‌های به کار رفته در داخل کابین بسیار مهم هستند. از این رو می‌خواهیم در ادامه به بررسی دقیق‌تر این موضوع بپردازیم. همانطور که می‌دانید هم کیا اسپورتیج و هم تویوتا راوفور در مدل‌های مختلفی به بازار عرضه شده‌اند.

قطعا هر یک از این مدل ها آپشن‌ها و امکانات مختلفی دارند. اما در این بخش ما آپشن‌ها و امکانات رفاهی این دو خودرو را طبق آخرین مدل‌های موجود در بازار ایران مورد بررسی قرار می‌دهیم. قبل از اینکه به بررسی تفاوت‌های کیا اسپورتیج و تویوتا راوفور بپردازیم باید اشاره ای به آپشن های مشترک این دو خودرو داشته باشیم.

هر دو خودرو مجهز به آپشن‌هایی از جمله استارت دکمه ای، کروز کنترل، دوربین عقب، دیلایت، صندلی های چرمی، آینه‌های جانبی برقی و تا شونده، صندوق برقی هوشمند، سانروف، گرمکن، اتولایت، ورود بدون کلید، گرمکن صندلی جلو، سیستم چراغ شور و فرمان برقی حساس به سرعت می‌باشند. همچنین وجود نمایشگر لمسی روی داشبورد در این دو خودرو وجه اشتراک به حساب می‌آید.

طراحی داخل کابین تویوتا راوفور

 البته نمایشگر کیا اسپورتیج 5 اینچی و نمایشگر رقیب ژاپنی‌اش 7 اینچی می‌باشد. اما شاید بپرسید پس نتیجه مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج چه می‌شود؟ در اینجا باید بگوییم کیا اسپورتیج از امکانات رفاهی و آپشن‌های بیشتری در مقایسه با تویوتا راوفور برخوردار است. امکانات منحصر به فردی که در این شاسی بلند کره‌ای وجود دارند شامل سقف پاناروما، سردکن صندلی جلو، سنسور باران، گرمکن صندلی عقب، پدال شیفتر، کروز کنترل هوشمند، شارژر وایرلس و PAS می‌شوند.

با این حساب باید بگوییم این غول کره‌ای رقیب ژاپنی خود را کنار می‌زند و از نظر آپشن‌ها و امکانات رفاهی داخل کابین حسابی خود نمایی می‌کند. البته باید این نکته را یادآور شویم که تویوتا راوفور هم امکانات بد یا کمی ندارد. این خودرو نیز از امکانات پیشرفته‌ای برخوردار است. اما زمانی که پای رقابت در میان باشد حتی کوچکترین جزییات نیز به نوعی امتیاز محسوب می‌شوند.

مقایسه و بررسی تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج از نظر ویژگی‌های فنی و موتوری

تا به اینجا مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج را انجام دادیم و متوجه شدیم که کیا اسپورتیج کمی برتر از رقیب ژاپنی خود است. اما شاید در مبحث مقایسه، ویژگی های فنی و موتوری تیر خلاص را بزند و یک عامل تعیین کننده و مهم باشد. بنابراین می‌خواهیم به بررسی دقیق ویژگی‌های فنی و موتوری این دو خودروی حریف طلب بپردازیم تا ببینیم کدام یک خودروی قدرتمندتری است؟

کدام یک را بخریم؟

در بحث مقایسه کیا اسپورتیج و تویوتا راوفور باید به وجود یک سری وجه اشتراک نیز اشاره داشته باشیم. خوب است تا بدانید از نظر حجم پیشرانه و همچنین توان خروجی موتور این دو خودرو در یک سطح قرار دارند. بنابراین عملکرد فنی آنها نیز در یک سطح است. هر دو خودرو 4 سیلندر با تنفس طبیعی هستند. حجم موتور در تویوتا راو4 2.5 لیتر و در کیا اسپورتیج 2.4 لیتر است. همچنین حداکثر قدرت در تویوتا راوفور 177 اسب بخار و در اسپورتیج 181 اسب بخار است.

گیربکس هر دو خودرو 6 سرعته و اتوماتیک است. اما گیربکس کیا اسپورتیج مجهز به شیفت لاک می‌باشد. از نظر شتاب صفر تا صد تویوتا راوفور در وضعیت بهتری قرار دارد. این خودرو شتاب صفر تا صد 9.7 ثانیه دارد. در حالی که رقیب کره ای اش از  شتاب 8.9 ثانیه برخوردار است. علاوه بر این موارد حداکثر سرعت تویوتا راوفور 200 کیلومتر در ساعت و کیا اسپورتیج 217 کیلومتر در ساعت است.

با توجه به مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج باید بگوییم هر دو خودرو در وضعیت یکسانی قرار دارند. حتی خوب است تا بدانید کیفیت سواری در بیراهه نوردی با تویوتا راوفور بهتر از کیا اسپورتیج است. اما شاید قابلیت مانور پذیری و فرمان پذیری بهتر کیا اسپورتیج باعث شده تا این خودرو در بازار محبوب‌تر باشد.

مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج از نظر ایمنی

حال که از تمام جهات مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج را انجام دادیم، شاید بپرسید ایمنی کدام خودرو بالاتر و بیشتر است؟ قطعا می‌دانید که هم کره و هم ژاپن خودروهایی با امنیت بالا وارد بازار می‌کنند. این خودروها مطابق تست تصادف‌های استاندارد از نظر ایمنی رتبه بندی می‌شوند.

بنابراین اعلام نتیجه بر اساس تست تصادف و مطابق با استانداردهای روز دنیا می‌باشد. با توجه به این موضوع باید بگوییم تجهیزات و مواردی که به جهت ایمنی این دو خودرو در نظر گرفته شده‌اند، تقریبا یکسان هستند و هر دو خودرو ایمنی بالایی دارند.

 هر دو خودرو 6 ایربگه هستند و از ترمز ضد قفل ABS برخوردارند. در کیا اسپورتیج سیستم ترمز EBD، ترمز پارک برقی یا EBA، اتو هلد، سیستم کنترل ترمز در پیچ ها و کنترل کشش و پایداری الکترونیکی وجود دارد. همچنین در تویوتا راو4 سیستم ترمز کمکی EBD و کنترل کشش و پایداری الکترونیکی نیز تعبیه شده است.

این خودروی ژاپنی از سیستم ترمز کمکی BAS نیز برخوردار می‌باشد. با توجه به این موارد باید بگوییم هر دو خودرو از موسسه یورو انکپ 5 ستاره ایمنی را دریافت کرده‌اند و جزو محصولات ایمن بازار به حساب می‌آیند.

نتیجه نهایی چیست؟ کیا اسپورتیج بخریم یا تویوتا راوفور؟

با توجه به مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج در نهایت باید بگوییم هر دو جزو خودروهای پرطرفدار و قدرتمند بازار هستند. از نظر رِنج قیمتی نیز با یکدیگر اختلاف قیمت چندانی ندارند. بنابراین شما می‌توانید با توجه به سلیقه‌ای که دارید، یکی از این دو خودرو را انتخاب و خریداری کنید. خوب است تا بدانید کیا اسپورتیج و تویوتا راوفور هر دو بازار خرید و فروش خوبی در ایران دارند.

خرید و فروش انواع خودروی خارجی و ایرانی در کارکیتا

اگر پس از بررسی مقایسه تویوتا راوفور و کیا اسپورتیج قصد خرید یکی از این خودروها را دارید، حتما به اپلیکیشن و یا وب سایت کارکیتا مراجعه کنید. کارکیتا پلتفرمی معتبر و متخصص در زمینه خرید و فروش انواع خودروهای داخلی و خارجی، ماشین سنگین، موتور سیکلت، دوچرخه و... است که شما می توانید در این پلتفرم خریدی مطمئن را انجام دهید. با توجه به اینکه خرید خودروی کارکرده از حساسیت‌های خاص خودش برخوردار است، شما می توانید از کارکیتا درخواست کارشناسی آنلاین یا حضوری خودرو را دهید.

کارشناسان متخصص و باتجربه کارکیتا شما را در خرید وفروش تویوتا راوفور مطمئن راهنمایی می‌کنند. ضمن تمامی این موارد در کارکیتا امکان خرید قطعات یدکی و لوازم جانبی خودروهای داخلی و خارجی را نیز دارید. کارکیتا پلتفرم متخصص و معتبری است که شما به دنبالش هستید.

نظرات خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support