مقایسه جک s5 با چری تیگو 5 | کدام خودرو بهتر است؟

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

6 ماه پیش 41320 بازدید
مقایسه جک s5 با چری تیگو 5 | کدام خودرو بهتر است؟

مقایسه تیگو با جک اس  5

مقایسه جک S5 و تیگو 5 جزو آن دسته مقایسه‌های جذاب و تنگاتنگ است. زیرا این دو شاسی بلند زیبا و محبوب جزو محبوب ترین‌ها هستند و در کشور ما جزو دو خودروی وارداتی پرفروش به حساب می‌آیند. از آنجایی که این دو خودرو در یک رنج قیمتی قرار دارند، قطعا مقایسه تیگو 5 و جک S5 یک مقایسه تنگاتنگ به حساب می‌آید. بنابراین بهتر است تا به معرفی و مقایسه این دو کراس اوور چینی بپردازیم و ببینیم که ارزش خرید کدام یک بالاتر است، کدام خودرو قدرتمندتر و کدام خودرو از طراحی زیباتری برخوردار است.

هم چری تیگو 5 و هم جک S5 در نسخه‌های مختلفی وارد بازار خودروی ایران شدند. قطعا آپشن‌ها و ویژگی‌های به کار رفته در هر نسخه از این دو خودرو با یکدیگر متفاوت هستند. ما در این بخش به بررسی و مقایسه آخرین نسخه از این دو خودرو در بازار داخلی می‌پردازیم. با ما همراه باشید.

مقایسه جک اس 5 و تیگو 5 از نظر طراحی بدنه و ظاهر

در ابتدا باید به بررسی و مقایسه جک S5 و تیگو 5 از نظر طراحی بدنه و ویژگی‌های ظاهری بپردازیم. در هر صورت ویژگی‌های ظاهری یک خودرو اولین و مهمترین فاکتوری هستند که مشتری به آنها توجه می‌کند. به طور کلی باید بگوییم طراحی  ظاهری هر دو خودرو از دید مشتریان ایرانی کاملا قابل قبول و مورد پسند است. اما زمانی که می‌خواهیم مقایسه انجام دهیم، حتی کوچکترین جزییات نیز مورد توجه و اهمیت قرار می‌گیرد.

 با این حساب باید بگوییم چری تیگو 5 از نظر طراحی بدنه کمی قوی‌تر از جک S5 عمل کرده است. گرافیک به کار رفته در چراغ‌های این خودرو و هارمونی جذابی که با جلوپنجره این خودرو به وجود آمده است، ظاهر چری تیگو 5 را بسیار جذاب‌تر از نسخه های قبلی کرده است. استفاده از یک سری المان‌های به خصوص در طراحی بدنه، باعث اسپرت‌تر دیده شدن این خودرو شده است.

در مجموع باید بگوییم ظاهر چری تیگو 5 زیبا است و هیچ فاکتور زننده‌ای ندارد. در مقابل باید مقایسه جک S5 و تیگو 5 از نظر ظاهری را کامل کنیم. به همین علت خوب است تا سری به وضعیت طراحی جک S5 بزنیم.

چرا تیگو 5 نخریمدر مقایسه جک S5 و تیگو 5 از نظر طراحی ظاهری، خودروی جک S5 در مقابل تیگو 5 ظاهر خشن‌تر و اخموتری دارد. یکی از مهمترین فاکتورها در طراحی بدنه این خودرو تشابه آن به هیوندای توسان LM است. چراغ های جلوی این خودرو و ترکیب آن با جلوپنجره چهره ای خشن و اخم آلود برای این خودرو به وجود آورده است که ظاهر آن را چندین برابر جذاب‌تر کرده است.

به طور کلی طراحی جک اس 5 نیز یک طراحی جذاب و زیبا است و به علت تشابه ظاهری آن به هیوندای توسان، در بازار ایران یک خودروی محبوب به حساب می‌آید. اگر بخواهیم بررسی جک s5 جدید  با تیگو 5 از نظر طراحی ظاهری را انجام دهیم باید بگوییم طراحی جک دقیق‌تر و هماهنگ‌تر است. باید این را در نظر داشته باشید که در نهایت سلیقه مشتری عامل مهم و تعیین کننده است. زیرا هر دو خودرو طراحی قوی دارند.

تیگو 5 بهتر است یا جک اس 5

مقایسه جک S5 با تیگو 5 از نظر طراحی داخل کابین

در مقایسه جک S5 و تیگو 5 بهتر است تا سری به داخل کابین این دو خودرو بزنیم و ببینیم که طراحی داخلی این دو رقیب به چه صورت است؟ در حالت کلی می‌توان گفت طراحی داخل کابین چری تیگو 5 و جک اس 5 تقریبا از یک سبک پیروی می‌کند و تشابه زیادی دارند. مهمترین ویژگی که در طراحی داخل کابین این دو خودرو به کار رفته است، کیفیت مطلوب متریال است. داشبورد هر دو خودرو پلاستیکی است و برای تزیین آن از یک سری المان‌های چوبی و کروم استفاده شده است.

در طراحی داخل کابین تیگو 5 شما با یک کابین جادار و زیبا روبرو می‌شوید. وجود نمایشگر عمودی 10 اینچی روی داشبورد این خودرو و آپشن‌های مدرنی که در آن به کار رفته است، جذابیت ظاهری این خودرو را چند برابر بیشتر کرده است. خطوط شکسته روی داشبورد، پشت آمپر جذاب و سایر آپشن‌های قابل نصب روی تیگو 5 به کار رفته در این خودرو باعث شده تا فضای داخل کابین چری تیگو 5 یک فضای جذاب و زیبا به نظر برسد. در مقایسه جک S5 و تیگو 5 می‌بایست سری به داخل کابین جک اس 5 بزنیم و ببینیم داخل کابین این خودرو چه می‌گذرد؟ همانطور که قبلا هم به این موضوع اشاره داشتیم، طراحی داخل کابین این دو خودرو به یکدیگر نزدیک و شبیه است.

تیگو 5 یا جک s5

در مقایسه جک S5 با تیگو 5 از نظر طراحی داخلی باید بگوییم جک اس 5 از نظر طراحی داخلی نیز به هیوندای توسان شباهت دارد. داخل کابین این خودرو ظاهری مدرن و جذاب دارد. کابین جادار، صفحه نمایشگر لمسی، طراحی زیبای داشبورد و... همگی جزو عواملی هستند که باعث زیبایی طراحی داخلی کابین جک اس 5 شده‌اند.

اما نتیجه مقایسه چه می‌شود؟ اگر سلیقه مشتری را یک فاکتور مجزا در نظر بگیریم باید بگوییم چری تیگو 5 از طراحی لاکچری و لوکس‌تری برخوردار است؛ در حالی که طراحی داخلی جک اس 5 برای قشر جوان محبوب‌تر است.

مقایسه تیگو 5 و جک S5 از نظر امکانات رفاهی و آپشن‌ها

در بحث مقایسه جک S5 با تیگو 5 باید نگاهی به آپشن ها و امکانات رفاهی به کار رفته در این دو خودروی چینی بیندازیم. در ابتدا باید به این نکته اشاره داشته باشیم که طراحان چینی برای خودروهایی که تولید می کنند، آپشن‌ها و امکانات متعددی را در نظر می‌گیرند تا به خوبی نظر مشتریان را به خود جلب کنند.

زیرا همانطور که می‌دانید آپشن‌های داخلی یک خودرو جزو فاکتورهای مهم و اصلی است که نظر مشتری را به خود جلب می‌کند. پس عجیب نیست که اگر طراحان چینی این دو خودرو را با آپشن‌های متعدد روانه بازار کرده باشند.

جک بهتره یا تیگو

حالا بهتر است به معرفی لوازم لوکس تیگو 5 و مقایسه جک S5 و تیگو 5 از نظر آپشن‌ها و امکانات رفاهی بپردازیم. این دو خودرو امکانات رفاهی مشترک متعددی با یکدیگر دارند. به طور کلی تهویه هوای مطبوع اتوماتیک، گرمکن صندلی‌های جلو، سانروف، آینه‌های جانبی برقی و تاشونده، کی لس استارتر، روکش چرمی فرمان و صندلی‌ها، سنسور نور و باران، سنسور پارک جلو و عقب، تنظیم برقی صندلی راننده و... از جمله امکانات رفاهی مشترک در چری تیگو 5 و جک اس 5 است.

در مقایسه جک S5 و تیگو 5 باید به تفاوت‌های این دو خودرو از نظر امکانات رفاهی بپردازیم. یکی از قابلیت هایی که جک S5 از آن برخوردار است و در چری تیگو 5 وجود ندارد، حافظه صندلی راننده و ترمز پارکی برقی است. در مقابل چری تیگو 5 نیز آپشن‌هایی از جمله کروز کنترل، دی لایت و سیستم تنظیم حالت رانندگی در دو وضعیت مختلف را دارد که در جک اس 5 مشاهده نمی‌شود.

همچنین صفحه نمایشگر لمسی چری تیگو 5 سایز بزرگتری در برابر مانیتور جک اس 5 دارد. البته ناگفته نماند که سانروف جک S5 بزرگتر از سانروف چری تیگو 5 است. بنابراین هر دو خودرو امکانات رفاهی متعدد و کاربردی دارند و نمی‌توان یکی از این دو خودرو را برتر از دیگری دانست. بنابراین سلیقه شخصی خریدار است که در اینجا یک عمل تعیین کننده در خرید خواهد بود.

بررسی ویژگی  های فنی و موتوری جک S5 و چری تیگو 5

حالا که مقایسه جک S5 و تیگو 5 را از نظر طراحی ظاهری و داخلی و همچنین آپشن‌های به کار رفته در این دو خودرو انجام دادیم، خوب است تا سری به انجین این دو خودرو بزنیم و ببینیم که چه ویژگی‌هایی در آن وجود دارد. جک اس 5 از پیشرانه 4 سیلندر توربو شارژر و با آرایش خطی سیلندرها برخوردار است.

در حالی که چری تیگو 4 سیلندر و با تنفس طبیعی و همچنین آرایش خطی سیلندرها می‌باشد. حجم موتور در جک اس 5 1997 سی سی و در چری تیگو 5 1971 سی سی است. حداکثر قدرت موتور در جک اس 5 174 اسب بخار در 5200 دور و در چری تیگو 5 139 اسب بخار در 5750 دور است.

همچنین حداکثر گشتاور در جک S5 265 نیوتن متر و در چری تیگو 5 182 نیوتن متر می‌باشد. جک اس 5 از گیربکس 6 سرعته اتوماتیک و دو کلاچه برخوردار است. همچنین این خودرو به حالت اسپرت با قابلیت تیپ ترونیک مجهز می‌باشد. چری تیگو 5 خودرویی با گیربکس اتوماتیک ضریب متغیر و قابلیت تیپ ترونیک و به صورت 7 سرعته مجازی است. شتاب صفر تا صد در جک اس 5 11.7 ثانیه و در چری تیگو 5 12.8 ثانیه است. همچنین حداکثر سرعت برای جک اس 5 180 کیلومتر بر ساعت و برای چری تیگو 5 175 کیلومتر بر ساعت تعریف شده است.

حال که مقایسه جک S5 و تیگو 5 از نظر ویژگی‌های فنی و موتوری را انجام دادیم، از نظر شما کدام خودرو موتور قدرتمندتری دارد؟ در پاسخ باید بگوییم خودروی جک اس 5 در سرعت‌های پایین نیز به خوبی شتاب می‌گیرد. بنابراین اگر اهل رانندگی با شتاب و سرعت بالاتر هستید، این خودرو برایتان مناسب است. در مقابل چری تیگو 5 در این خصوص جوانب احتیاط را رعایت کرده و بیشتر بر روی آرامش سرنشینان تاکید داشته است.

در حالت کلی باید بگوییم سواری چری تیگو 5 برای مسافرت‌های خانوادگی مناسب‌تر است. این خودرو کابین جادارتر و صندلی‌های نرم‌تری دارد. در مقابل جک اس 5 سواری خشک تری‌دار و صندلی‌ها و کابین آن فشرده‌تر است.

مقایسه جک S5 و تیگو 5 از نظر ایمنی

با توجه به بررسی‌ها و مقایسه جک S5 و تیگو 5 حالا باید ببینیم کدام خودرو ایمن‌تر است؟ در حالت کلی باید بگوییم هر دو خودرو ضریب ایمنی مطلوبی دارند و به یکدیگر نزدیک هستند. وجود امکاناتی از جمله ترمز کمکی، سیستم کنترل پایداری الکترونیکی، 4 ایربگه بودن این دو خودرو و... باعث شده تا هم جک اس 5 و هم چری تیگو 5 از نظر ایمنی شرایط خوبی داشته باشند.

خرید و فروش انواع خودروهای خارجی و داخلی در کارکیتا

در این بخش به طور کامل مقایسه جک S5 و تیگو 5 را انجام دادیم. قطعا حالا دیگر انتخابتان را کرده‌اید و می‌دانید که کدام خودرو برایتان مناسب‌تر است. شما می‌توانید برای خرید و فروش جک اس فایو و انواع خودروهای خارجی و داخلی از طریق اپلیکیشن و یا وب سایت کارکیتا اقدام کنید.

کارکیتا پلتفرمی متخصص و کاردان در زمینه خرید و فروش انواع خودرو صفر و کارکرده، ایرانی و خارجی، ماشین سنگین، موتور سیکلت و... است که شما می‌توانید با اطمینان خاطر خرید خود را در این پلتفرم انجام دهید. همچنین اگر قصد خرید خودروی کارکرده را دارید می‌توانید از کارکیتا درخواست کارشناسی آنلاین و یا حضوری را دهید. در این صورت به پاس تجربه کارشناسان کارکیتا می‌توانید با اطمینان خاطر خودروی دلخواهتان را خریداری کنید.

 

 

 

 

نظرات خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support