مقایسه سورن پلاس و پارس سال | رقابت درون خانواده ای!

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

11 ماه پیش 54542 بازدید
مقایسه سورن پلاس و پارس سال | رقابت درون خانواده ای!

مقایسه سورن پلاس و پارس سال رقابت درون خانواده‌ای!

مقایسه سورن پلاس و پارس سال یکی از جذابترین مقایسه‌هایی است که می‌توان بین این دو خودروی سدان انجام داد. زیرا هر دوی آنها از خانواده ایران خودرو هستند و جزو پرطرفدارترین‌ها به حساب می‌آیند. از نظر شما کدام یک از این دو خودرو بهتر و ایمن‌تر هستند؟

برای اینکه به پاسخ این سوال برسید، نیاز است تا مقایسه پارس سال و سورن پلاس را انجام دهیم و تمام جزئیات و ویژگی‌های این دو خودرو را مورد بررسی قرار دهیم. این دو خودرو از نظر طراحی بیرونی و داخلی و همچنین مشخصات فنی، تفاوت‌های بسیار زیادی با یکدیگر دارند.

البته در خصوص طراحی‌های ظاهری باید بگوییم سلیقه مشتری بیشترین تاثیر را بر انتخاب او دارد. اما با این حال با توجه به تغییرات و پیشرفت‌هایی که در زمینه خودروسازی داخلی به وجود آمده است می‌توان این موضوع را از جهات مختلف مورد بررسی قرار داد.

مقایسه سورن پلاس و پارس سال از نظر طراحی بیرونی

در ابتدا می‌خواهیم مقایسه سورن پلاس و پارس سال را در خصوص طراحی بیرونی انجام دهیم. همانطور که می‌دانید سورن پلاس نمونه تغییر یافته خودروی ملی یا همان سمند است. طراحی سورن پلاس در مقایسه با سمند بسیار جذاب‌تر و زیباتر بوده است. اما در مقایسه با پارس سال هم این موضوع صدق می‌کند؟ پارس سال از گذشته تا به امروز هیچ تغییر چشمگیری در ظاهر خود نداشته و همچنان با همان طراحی قدیمی تولید می‌شود. با وجود اینکه پژو پارس استایل خاص خودش را دارد، اما باید بگوییم سورن پلاس از نظر طراحی بیرونی بیشتر جلب توجه می‌کند.

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال از نظر طراحی بیرونی، امتیاز به سورن پلاس می‌رسد. ظاهر این خودرو جذاب‌تر است و بیشتر از پارس سال مورد استقبال و توجه مشتریان قرار گرفته است. البته ناگفته نماند که این موضوع کاملا سلیقه‌ای بوده و هیچ اجباری در این خصوص وجود ندارد. چرا که پارس سال با وجود طراحی قدیمی اما همچنان مورد پسند بسیاری از مشتریان قرار گرفته است.

آپشن های پارس سال

مقایسه پارس سال و سورن پلاس از لحاظ طراحی داخلی

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال نوبت به بررسی طراحی داخل کابین این دو خودرو می‌رسد. قطعا جذابیت‌هایی که در داخل کابین خودرو وجود دارد، تاثیر بسیار زیادی بر انتخاب و نظر مشتری می‌گذارد. خوب است تا بدانید از نظر طراحی داخلی هر دو خودرو قدیمی هستند و به تازگی هیچ تغییری در طراحی داشبورد یا کابین این خودروها به وجود نیامده است.

اما حالا که بحث مقایسه این دو خودرو در میان است باید بگوییم سورن پلاس داشبورد قدیمی‌تری دارد و نمای داخلی پژو پارس سال زیباتر و جذاب‌تر است. البته پارس سال تغییراتی در طراحی داخلی داشته است. به طور مثال کلیدهای کنترلی روی قلبیرک فرمان یکی از تغییرات چشمگیر در طراحی داخلی این خودرو است ک نظر مشتریان را به خود جلب کرده است.

بررسی سورن پلاس و پژو پارس سال از نظر مشخصات فنی

اصلی ترین بخش مقایسه سورن پلاس و پارس سال به بررسی مشخصات فنی خودرو برمی‌گردد. زیرا اهمیت این موضوع بسیار بالاست. با وجود اینکه سورن پلاس و پارس سال هر دو از یک خانواده (ایران خودرو) هستند، اما با این حال از لحاظ فنی با یکدیگر تفاوت‌های بسیار زیادی دارند. شتاب خودرو اولین فاکتور مهم در بیان قدرت خودرو است.

قبل از اینکه مشخصات فنی این دو خودرو را با یکدیگر مقایسه کنیم باید بگوییم پژو پارس خودرویی پرشتاب‌تر از سورن پلاس است. زیرا این خودرو در مقایسه با سورن پلاس وزن کمتری دارد.

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال باید به موتور 4 سیلندر با تنفس طبیعی 16 سوپاپ سورن اشاره کنیم. در مقابل موتور پارس سال 4 سیلندر خطی و 8 سوپاپ است. حجم پیشرانه در سورن پلاس 1.7 لیتر و در پارس سال 1.8 لیتر است. حداکثر قدرت سورن پلاس 113 اسب بخار و پارس سال 100 اسب بخار می‌باشد. همچنین حداکثر گشتاور در سورن پلاس 155 نیوتن متر و در پژو پارس 153 نیوتن متر است.

از نظر شتاب این دو خودرو تقریبا در یک سطح هستند. سورن پلاس و پارس سال هر دو جزو خودروهای گیربکس 5 سرعته به حساب می‌آیند. علاوه بر آن حداکثر سرعت در سورن پلاس 189 کیلومتر بر ساعت و در پژو پارس 190 کیلومتر بر ساعت است.

مقایسه پژو پارس و سورن پلاس

به امکانات رفاهی پژو پارس و سورن پلاس نگاهی بیندازیم

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال نوبت به بررسی امکانات رفاهی این دو خودرو می‌رسد. شاید یکی از جذاب‌ترین بخش‌های مقایسه دو خودرو با یکدیگر، بررسی امکانات رفاهی آنها باشد. به طور کلی باید در نظر داشته باشید که پژو پارس در رده خودروهای کم آپشن‌تر قرار دارد. اما اگر مقایسه‌ای بین این خودرو و سورن پلاس انجام دهیم باید بگوییم سورن پلاس از آپشن‌ها و امکانات رفاهی بیشتری برخوردار است. بنابراین در این بخش باید امتیاز را به سورن پلاس بدهیم.

امکانات رفاهی سورن پلاس شامل شیشه بالابر سولار و آینه‌های جانبی برقی تاشو به همراه گرمکن می‌باشد. همچنین این خودرو از چراغ بدرقه، کامپیوتر سفری و کلیدهای کنترلی روی فرمان نیز برخوردار می‌باشد. فرمان این خودرو هیدرولیک است و جزو خودروهای دو ایربگه به حساب می‌آید. این خودرو از سیستم تهویه هوای خودکار و دریچه تهویه عقب نیز برخوردار است.

چراغ‌های جلو و عقب این خودرو مه شکن هستند و دسترسی به صندوق عقب از داخل کابین خودرو امکان‌پذیر است. از دیگر امکانات رفاهی این خودرو باید به سیستم صوتی آن که شش اسپیکر و با خروجی ساب ووفر است اشاره داشته باشیم. همچنین این خودرو به هندزفری بلوتوث نیز مجهز می‌باشد.

طراحی داخل کابین خودرو

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال از نظر آپشن‌ها و امکانات داخلی نوبت به بررسی امکانات پژو پارس می‌رسد. همانطور که گفتیم این خودرو در مقایسه با سورن پلاس آپشن‌های کمتری دارد. البته در بسیاری از آپشن‌ها با سورن پلاس مشترک است. با بررسی امکانات رفاهی داخل کابین پژو پارس متوجه وجه اشتراک این دو خودرو و تفاوت‌های آنها خواهید شد. پژو پارس سال از چراغ‌های مه شکن جلو و عقب برخوردار می‌باشد.

همچنین به چراغ نقشه خوان مجهز است. آینه‌های جانبی این خودرو برقی و راهنمادار هستند. پژو پارس سال از سنسور ایمنی دنده عقب برخوردار می‌باشد. همچنین درب‌های جلویی و عقبی بالابر شیشه برقی دارند. شیشه‌های این خودرو سولارو و ضد اشعه یو وی هستند. امکان باز کردن درب صندوق عقب از داخل کابین خودرو نیز وجود دارد.

مقایسه سورن پلاس و پارس سال از نظر ایمنی

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال به موضوع بسیار مهم ایمنی می‌رسیم. آیا می‌دانید کدام یک از این دو خودرو از ایمنی بیشتری برخوردار هستند؟ شاید برایتان جالب باشد تا بدانید هر دو خودرو از نظر ایمنی در یک سطح قرار دارند. سیستم ترمز خودروی سورن پلاس و پژو پارس سال ABS و EBD است. هر دو خودرو از سیستم ترمز ایمن و ضد قفل برخوردار هستند. بنابراین باید بگوییم خرید پژو پارس یا سورن پلاس برای کسانی که به ایمنی خودرو اهمیت می‌دهند، تفاوتی ندارد.

در مقایسه پارس سال و سورن پلاس از نظر ایمنی باید به یکی از وجه اشتراک این دو خودرو اشاره کنیم. هر دوی این خودروها دو ایربگه هستند. بنابراین می‌توان گفت امنیت آنها یکسان است. البته این را در نظر داشته باشید که پارس سال در مقایسه با سورن پلاس وزن سبک‌تری دارد. به همین خاطر شتاب پژو پارس بیشتر است. اما احتمال خطر در سرعت بالا برای این خودرو بیشتر از سورن پلاس است.

آپشن های داخلی پژو پارس

در کل کیفیت کدام خودرو بالاتر است؟ سورن پلاس یا پارس سال؟

با توجه به مقایسه سورن پلاس و پارس سال حتما دیگر می‌دانید که کدام یک از این خودروها برای شما مناسب‌تر هستند. موضوعی که باید به آن توجه داشته باشید این است که انتخاب خودرو موضوعی بر پایه سلیقه افراد است. بنابراین شما می‌توانید با توجه به مواردی که در مقایسه پارس سال یا سورن پلاس انجام دادیم، خودروی مورد علاقه‌تان را انتخاب کنید. شما شاید بپرسید از لحاظ کیفیت کدام خودرو در رده بالاتری قرار دارد؟ در پاسخ باید بگوییم سورن پلاس با توجه به امکانات و آپشن‌هایی که دارد، در رده بالاتری از پارس سال قرار دارد.

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال به این موضوع اشاره داشتیم که از نظر طراحی و مشخصات فنی سورن پلاس در رده بالاتری قرار دارد. البته ناگفته نماند که در بسیاری از موارد این دو خودرو با یکدیگر وجوه اشتراک زیادی دارند. اما با وجود تمام تفاوت‌هایی که این دو خودرو با یکدیگر دارند، هنوز هم پارس سال جزو پرطرفدارترین خودروهایی است که هر ساله به صورت صفر و کارکرده در بازار خرید و فروش می‌شود. استایل خاص این خودرو معمولا مورد پسند بسیاری از افراد قرار می‌گیرد.

مقایسه پارس سال و سورن پلاس از نظر خرید و فروش در بازار

در مقایسه سورن پلاس و پارس سال به این موضوع اشاره داشتیم که سورن پلاس خودروی با کیفیت‌تری است. این خودرو آپشن‌های متعددی دارد و از نظر طراحی داخلی و بیرونی از پارس سال قوی‌تر است. اما کدام یک از این دو خودرو بیشتر در بازار خرید و فروش می‌شوند؟ شاید برایتان جالب باشد تا بدانید پارس سال همچنان خودروی پرطرفداری است که متقاضیان زیادی دارد.

در کارکیتا این خودرو جزو پرفروش ترین‌ها به حساب می‌آید. زیرا استایل خاص این خودرو با سلیقه بسیاری از افراد هماهنگ است. بنابراین اگر قصد خرید خودرویی را دارید که در بازار به خوبی فروش می‌رود، بهتر است تا پارس سال را انتخاب کنید.

خرید و فروش انواع خودرو در سایت و اپلیکیشن کارکیتا

در این بخش به طور کامل مقایسه سورن پلاس و پارس سال را انجام دادیم. همانطور که متوجه شدید سورن پلاس کیفیت بالاتری دارد اما پارس سال جزو خودروهای پرفروش به حساب می‌آید. شما می‌توانید در بهترین مرجع خرید و فروش انواع خودروهای سواری، کامیون، موتورسیکلت، دوچرخه و... از طریق سایت و اپلیکیشن کارکیتا اقدام کنید. در کارکیتا شما می‌توانید خودرو و یا وسیله نقلیه مورد علاقه‌تان را انتخاب و خریداری کنید. یکی از بزرگترین مزایای خرید و فروش خودرو در کارکیتا، سیستم کارشناسی خودرو در محل و به صورت آنلاین آن است.

حتی اگر هیچ تجربه‌ای در زمینه خرید و فروش خودرو نداشته باشید، می‌توانید با درخواست کارشناس از کارکیتا، با اطمینان خاطر خرید وفروش سمند سورن خود را انجام دهید. در کارکیتا شما می‌توانید علاوه بر خرید خودرو، انواع لوازم یدکی و قطعات جانبی خودروها را نیز خریداری کنید. چرا که کارکیتا یک مجموعه کامل و حرفه‌ای است که در زمینه خرید و فروش خودرو و همچنین فروش انواع قطعات خودرو و سایر وسایل نقلیه فعالیت می‌کند. با کارکیتا دیگر دغدغه‌ای از بابت انتخاب و خرید خودرو نخواهید داشت. زیرا شما می‌توانید در این وب سایت از خدمات متنوعی در جهت خرید و فروش خودرو و لوازم یدکی استفاده کنید.

 

 

 

 

 

 

نظرات خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support