مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب‌ام‌و X3

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

6 ماه پیش 26669 بازدید
مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب‌ام‌و X3

در این مقاله چه مقایسه‌هایی را می‌خوانیم:


کراس‌اوورها و شاسی‌بلندهایی که از موتورهای توربو استفاده می‌کنند، خودروهای لوکسی به حساب می‌آیند، اما این خودروها سال‌هاست که در بازار ایران حضور دارند، هر چند به تعداد فراوانی خودروهای دیگر نیستند. این در حالی است که خرید چنین خودروهایی خارج از توان قشر متوسط و عموم مردم خارج است.

با این حال، رقابت شدید و پیچیده و منحصر به فرد است، زیرا بسیاری از خودروسازان برتر سعی می‌کنند در چنین زمینه‌هایی بهترین باشند. در این مقاله نگاهی به مقایسه آئودی Q5 با لکسوس NX200 و ب‌ام‌و X3 می‌اندازیم تا ببینیم کدام‌طرف کفه ترازو به کدام سمت سنگینی می‌کند.

مقایسه آئودی q5 با لکسوس nx200

از کراس اوورهای لوکس بازار می‌توان به لکسوس NX200 اشاره کرد. با مقایسه آئودی Q5 و لکسوس NX200 از نظر مشخصات فنی محصولات 2016 به این نتیجه می‌رسیم: هر دو خودرو رده کراس اوورهای لوکس را بر پیشانی خود ثبت کرده‌اند.

داشبورد لکسوس nx200

با این تفاوت که آئودی Q5 دارای هشت دنده اتوماتیک در مقابل شش دنده اتوماتیک لکسوس NX است و از سوی دیگر، اگرچه حجم موتور هر دو خودرو یکسان است، ولی قدرت تولید شده لکسوس 235 اسب بخار (و در برخی کمتر از 22 اسب بخار) در مقابل 222 اسب بخار آئودی Q5 را دست‌برتر را دارد. به همین دلیل حداکثر سرعت آئودی Q5را 22کیلومتر بیشتر از NX کرده‌است.

حجم باک آئودی Q5 نیز 15لیتر بیشتر از NX است. شتاب و مصرف سوخت این دو خودرو تفاوت قابل توجهی ندارد. به طور کلی، لکسوس به دلیل کیفیت ساخت، راحتی کابین و نرمی در رانندگی شناخته شده است. در مورد طراحی، البته، هنوز هم یک موضوع سلیقه‌ای است، اما طراحی لکسوس NX 200 اغلب ظریف‌تر و منحصر به فرد تلقی می‌شود. همچنین طراحی داخلی کابین بهتر و جذاب‌تر است.

از نظر آپشن‌ها، دارای کروز کنترل هوشمند، رادار خط دید، کیسه هوای زانویی راننده، دوربین 360 درجه و غیره است. از نظر قیمت، لکسوس NX200 کمی گرانتر از آئودی Q5 است.

مقایسه آئودی Q5 با ب ام و X3 مدل 28I

حریف بعدی آئودی Q5 باید ب‌ام‌و X3 باشد. نسخه‌های کارکرده هر دو خودرو سال گذشته نیز دربازار ایران دیده می‌شود. در مورد طراحی باید به این نکته اشاره کرد که X3 بهتر است زیرا اسپرت‌تر و تهاجمی‌تر به نظر می‌رسد. نمای جانبی این خودرو خطوط و فرورفتگی‌هایی را نشان می‌دهد که در کنار چراغ‌ها و طراحی جذاب سپر باعث جذابیت بیشتر این خودرو شده است.

از نظر امکانات فنی و آپشن‌ها، شباهت‌های زیادی بین این دو خودرو وجود دارد. فقط لازم به ذکر است که از نظر آپشن X3 بهتر از آئودی Q5 است و دارای آپشن‌هایی است که آئودی ندارد. در مورد موتور نیز با وجود اندازه یکسان دو خودرو، توان خروجی مدل BMW از آئودی Q5 بیشتر است که باعث ایجاد شتاب کمتر و حداکثر سرعت در این خودرو می‌شود.

به طور کلی، ب‌ام‌و X3 جوان‌‌پسندتر، اسپرت‌تر و مدرن‌تر است، در حالی که آئودی آرام‌تر، ساده‌تر و خاص‌تر است. همچنین X3 عریض‌تر از Q5 است. در این زمینه بزرگترین ضعف آئودی Q5 این است که به دلیل عدم پشتیبانی لازم از قطعات، خریدوفروش آسانی ندارد.

ما امیدواریم که مقایسه آئودی Q5 و لکسوس NX200 و ب‌ام‌و X3 اطلاعات مفیدی در مورد قیمت هر یک از این خودروها در اختیار شما قرار دهد.

 

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support