مقایسه آلفارومئو 4C با ب‌ام‌و Z4 و پورشه باکستر

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 18305 بازدید
مقایسه آلفارومئو 4C با ب‌ام‌و Z4 و پورشه باکستر

در این مقایسه چه می‌خوانیم: 


مقایسه آلفارومئو 4C با BMW Z4 و پورشه باکستر

اگراز خودروهای اسپرت باکیفیت یا کوپه‌های لوکس صحبت کنیم، مشخص است که تعدادمحصولات در بازار رو به کاهش است و تنها برندهایی می‌توانند دراین زمینه با قدرت بالا وسابقه طولانی در صنعت خودروسازی حضور داشته باشند. درواقع به نوعی می‌توان میدان رقابت‌های سوپراسپورت را عرصه‌ای دانست که توان فنی وطراحی محصول را نشان می‌دهد.

اگرچه آلفارومئو 4C رقبای زیادی دراین‌زمینه ندارد، اما رقبای قدرتمندی رادرکنار خود می‌بیند. در این مقاله به مقایسه آلفارومئو 4C با ب‌ام‌و Z4 و پورشه باکستر می‌پردازیم تا قدرت آلفارومئو 4C را درکنار رقبای خود مشاهده کنیم.

مقایسه آلفارومئو 4C در مقابل ب ام و Z4

این رقیب 4C یک رقیب باسابقه خوب وخوش سابقه است. شرکت ب‌ام‌و خودروهای مختلفی رادر کلاس‌های مختلف تولیدکرد. مدل ب‌ام‌و Z4 دارای نسخه کوپه نیزمی‌باشد. مقایسه آلفارومئو 4C با ب‌ام‌و Z4 نشان می دهد که Z4 از نظرطول و قدکمی بلندتر است. علاوه براین، این خودرو دارای هشت گیربکس اتوماتیک و 250 سی سی و بزرگتر ازموتور آلفارومئو 4C است. هردوخودرو همچنین از سیستم توربوشارژر برای بدست آوردن قدرت موتور خوب استفاده می‌کنند. طبیعی است که خروجی مدل سابق ب‌ام‌و Z4 تقریباً پنج اسب بخاربیشتر از مدل قبلی 4c می‌باشد. اما این باعث افزایش حداکثرشتاب و سرعت او نمی‌شود.

با مقایسه آلفارومئو 4C و ب‌ام‌و Z4 از نظر سرعت، آلفارومئو 4C بهتربه نظر می‌رسد. وضعیت دوخودرو در مصرف نیز یکسان است. ازنظر طراحی بیرونی، البته سلیقه حرف اول رامی‌زند. اما به نظرمی‌رسد که 4C خاص‌تر، سخت و اسپرت‌تر شده است و مارا کمی به یادفراری معروف می‌اندازد.

درمقایسه انواع آلفارومئو 4C و ب‌ام‌و Z4 باید گفت که Z4 وضعیت بهتری دارد ودارای کروزکنترل هوشمند، صندلی‌های برقی ومواردی از این دست است. ویژگی‌هایی که آلفارومئو 4C به دلیل فلسفه خودفاقد آن است.

به طور کلی، به نظر می‌رسد آلفارومئو 4C بهتر عمل می‌کند. توجه داشته باشید که انواع دیگری از ب‌ام‌و Z4 با قدرت بیشتر یا کمتر وجوددارد. این شامل مدل 35i می‌شود که از موتور سه لیتری شش سیلندر استفاده می‌کند و بیش از 300 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. مدل i20 هم موتور دو لیتری دارداما قدرت کمتری تولید می‌کند.

مقایسه آلفارومئو 4C و پورشه باکستر

یکی دیگر از برندهای معروفی که وارداین عرصه رقابت می‌شود، برند پورشه است که با شنیدن نام آن، خیلی‌ها فکر می‌کنند برندی شیک، گران‌قیمت وکاربردی است. وقتی آلفارومئو 4C وپورشه باکستر را با هم مقایسه می‌کنیم، به نتایج جالبی می رسیم. البته قیمت کامل پورشه باکستر از آلفارومئو 4C بیشتر است. از نظر فنی، پورشه باکستر دارای هفت گیربکس اتوماتیک است و در مقابل آلفا رومئو 4c دارای شش جعبه دنده اتوماتیک است.

حجم موتور پورشه باکستربیش از 250 سی سی است و سرعت این خودرو 275 کیلومتر بر ساعت است. 258 کیلومتر در ساعت دربرابر آلفارومئو 4C. قدرت پورشه باکستر بیش از 60 اسب بخاراست. پورشه مطمئنا، بلندتر و سنگین‌تر ازآلفارومئو است.

اگر ازنظر طراحی آلفارومئو 4C را با پورشه باکستر مقایسه کنیم، البته همه چیز راباید به سلیقه مردم سپرد. بایک توضیح ساده که پورشه کلاسیک وبسیار معروف است و آلفارومئو 4C بیشتر اسپرت وخاص است. وقتی صحبت از آپشن‌ها به میان می‌آید، وضعیت پورشه بهتراست و این خودروساز معروف سعی کرده ازکمک‌های شایسته‌تری بهره‌مند شود.

اگر قیمت بالاتر پورشه باکستر واقعا برای‌شما مهم نیست، بدون شک این خودرو انتخاب بهتری خواهدبود. اما از نظر ظاهری البته می‌توان آلفارومئو 4C را بهتر وخاص‌تر دانست. امیدواریم این مقاله توانسته باشد اطلاعات مفیدی در مورد آلفارومئو 4C در اختیار شما قرار دهد. برای اطلاع از جدیدترین آگهی‌های خرید و فروش خودرو می توانید به سایت کارکیتا مراجعه کنید.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support