مقایسه آلفارومئو جولیتا با رنو اسکالا و ب‌ام‌و سری 1

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 17606 بازدید
مقایسه آلفارومئو جولیتا با رنو اسکالا و ب‌ام‌و سری 1

با مقایسه این دو خودرو با کارکیتا همراه باشید:


هر خودرویی که وارد بازارمی‌شود معمولا در یک کلاس، رنج قیمت و منطقه عرضه می‌شود والبته مارک‌ها ونسخه‌های دیگری نیز وجود دارد. به این ترتیب رقابت ایجادمی‌شود. البته نمی‌توان دقیقاً تعیین کرد که کدام ماشین‌ها را با هم مقایسه کنیم، اما به طور طبیعی وآزمایشی می‌توان چنین مقایسه‌هایی رایافت.

رقبای آلفارومئو جولیتا به عنوان بهترین خودروی اسپرت نیزرقبایی وجوددارد. از رقبای این خودرومی‌توان به رنو اسکالا، مزدا 3 هاچ بک و بی‌ام و سری 1و... اشاره کرد. دراین مقاله کارکیتا بیایید ببینیم که آلفارومئو جولیتا چگونه بارنواسکالا و ب‌ام‌و 120i مقایسه می‌شود.

مقایسه آلفارومئو جولیتا و رنو اسکالا

این مقایسه فرانسوی-ایتالیایی دربین هاچ بک‌های لوکس صورت می‌گیرد. قیمت آلفارومئو جولیتا طبیعتا کمی بالاترازرنو اسکالا است. آلفارومئو جولیتا ظاهر برجسته‌ای دارد زیراازهمان ابتدا پیامی از اسپرت، ظرافت ومنحصر به فرد بودن را منتقل می‌کند. اگرچه اسکالا بیشتر شبیه مگان است که خودرویی نسبتاً غیرلوکس به حساب می‌آید.

موتورهای استفاده شده در اسکالا 1.6 و 2 لیتری هستند ودرحال حاضر اکثراسکالاها با موتور 2 لیتری کار می‌کنند. درنگاه اول ودر مقایسه با موتور 1.4 لیتری جولیتا به نظرمی‌رسد که اسکالا باید مزیت را داشته باشد، اما موتور توربوشارژر چند هوای به کاررفته درآلفارومئو جولیتا باعث می‌شود قدرت تولید شده در این خودرو به 170 اسب بخار برسد. اگرچه قدرت موتوراسکالا 140 اسب بخار است. در نتیجه حرفی برای گفتن نمی‌ماند ودراین قسمت از مقایسه، جولیتا حرف اول رامی‌زند.

از نظر مصرف سوخت، جولیتا 1.4 لیتری نسبت به نسخه‌های جدیدترسوخت کمتری مصرف می‌کند. وزن این دوخودرو تقریباً یکسان است، اگرچه فرمان‌پذیری وکشش جولیتا باید بهتر باشد. البته از نظر آپشن‌ها، اسکالا سعی کرده در نسخه‌های فول خود قدرتمندتر باشد و شاید آپشن‌های بیشتری نسبت به جولیتاداشته باشد.

در مورد گیربکس نیز باید گفت که جولیتا ازگیربکس 8 سرعته اتوماتیک و اسکالا از جعبه دنده اتوماتیک CVT استفاده می‌کند. گیربکس CVT از نظرفناوری پیشرفته‌تر است و اساساً نوعی گیربکس متغیر است. درگیربکس CVT خبری از این دنده‌های سیاره‌ای وخورشیدی و غیره نیست. اما فناوری و فرآیند جدیدی در زیر کاپوت این پیشرانه‌ها درحال انجام است. اما در ارزیابی کلی، جولیتا قطعا خودروی بهتر، ایمن‌تر وراحت‌تر است. اگرچه قیمت آن از رنو اسکالا بالاتراست.

مقایسه آلفارومئو جولیتا با ب‌ام و سری 1 120i هاچ بک

اکنون که مقایسه آلفارومئو جولیتا و رنو اسکالا را دیدیم، بهتر است به سراغ خودروی بعدی برویم. خودروی دیگری که درمقایسه با جولیتا قرار دارد، ب‌ام‌و 120i هاچ بک است. مقایسه آلمانی وایتالیایی البته پشت سر نام ب‌ام‌و تصویری مثبت از قابلیت اطمینان، خلاقیت و انواع خودروهای زیبا نهفته است. اماهنگام مقایسه این دو هاچ بک، باید با دقت بیشتری به ویژگی‌های فراتراز نام آنها نگاه کنید.

سیستم موتور هاچ بک ب‌ام‌و سری 1 دارای گیربکس 8 سرعته اتوماتیک است که بهتراز گیربکس 6 سرعته جولیتا است. این سیستم موتور توربوشارژ هم هست واین یعنی وضعیت هر دو خودرو یکسان است. حجم موتور هاچ بک ب‌ام‌و سری 1 قطعا 2 لیتر است که 600 سی سی بیشتر از حجم موتور جولیتا است وهمچنین قادر است 184 اسب بخار در 5000 دور دردقیقه تولید کند درحالی که جولیتا 174 اسب بخار در 5500 دوردردقیقه قدرت وجود دارد.

شتاب ب‌ام‌و 0.6 ثانیه سریعتر از جولیتا است. گزینه‌های این دو خودرو کمی متفاوت است و به طور کلی هر دو خودرو مدل‌های نسبتا کمی برای انتخاب هستند، البته با توجه به قیمت پرداخت شده برای هردو. به طورکلی با در نظر گرفتن تمامی امکانات و تفاوت‌ها وهمچنین قیمت‌های دو خودرو، نسخه هاچ بک ب‌ام‌و سری 1 برنده این مقایسه ورقابت خواهد بود.

امیدواریم که این مقاله کارکیتا اطلاعات مفیدی رادر مورد آلفارومئو جولیتا در اختیار شما قرارداده باشد. شما می‌توانید با مراجعه به وب سایت کارکیتا جدیدترین آگهی‌های خرید وفروش خودرو را مشاهده کنید.

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support