مقایسه اپل موکا با تویوتا C-HR و نیسان جوک اسپرت

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 18287 بازدید
مقایسه اپل موکا با تویوتا C-HR و نیسان جوک اسپرت

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


اپل موکا اولین کراس‌‌اوور کوچک موکااست. موکا رقیب کوچکتری برای نیسان جوک وتویوتا CHR است. در این مقاله به مقایسه اپل موکا با تویوتا C-HR و نیسان جوک اسپرت می‌پردازیم تا شما رابا این کراس‌اوورها بیشترآشنا کنیم.

معرفی و مقایسه اپل موکا

از آنجایی که چندین سال‌است که بازارکراس‌اوورها در سطح جهانی داغ شده است، رقابت در این بخش نیز شدید است. هر خودرویی در این کلاس ازنظر قیمت، ساخت و کیفیت فنی رقبایی در یک سطح دارد. اپل موکا نیز از این قاعده مستثنی نیست ورقبای جدی بسیاری در دنیا و بازار محدود تحریم شده ایران دارد.

هیوندای سانتافه، کیا اسپورتیج وتویوتا لندکروز از کراس‌اوورهای محبوب اما گران‌قیمت در ایران هستند. اپل با رقبایی مانند نیسان جوک و تویوتا C-HR کار را برای کراس‌اوورهای چینی مانند جک S5 وآریزو دشوار می‌کند.

مقایسه اپل موکا با تویوتا C-HR

اولین خودرویی که درمقایسه اپل موکا به آن نگاه خواهیم کرد، تویوتا C-HR است. یکی از انحصاری‌ترین کراس‌اوورهای موجود دربازار تویوتا C-HR است که مدت‌هاست ازنظر طراحی و فناوری منحصر به فرد بوده است. این محصول سامورایی مانند برادران معروف خود لندکروز وپرادو موفقیت سازنده خود راتکرار کرد و با طراحی شیک و جذاب خود توانست نظر همه بینندگان را به خودجلب کند.

شاید اپل موکا 2012 رقیب خوبی برای این همکلاسی‌اش نباشد، اما موکا X به لطف تغییرات ظاهری طراحان اپل می‌تواند جدی‌ترین رقیب تویوتا C-HR درجهان باشد. با ورود موکا X به ایران، تویوتا C-HR جای تنگ‌تری برای عرصه دارد.

مقایسه طراحی اپل موکا با تویوتا C-HR

اگرچه طراحی تویوتا C-HR نمونه جذابی است، اما اگر کمی دقت کنیم متوجه اغراق خطوط و سفتی گلگیرها وسپرها به خصوص سپر جلو می‌شویم. هنوزهم مطابق با قوانین و مقررات اروپایی، طراحی موکا X ساده، راحت وهمه پسندتراست.

با نگاهی به داخل کابین مشخص می‌شود که قبل ازورود موکاX، تویوتا C-HR از نظر متریال و ترکیب خودرویی باکیفیت شناخته می‌شد و با ورود موکا X، این عنوان به نظر برازنده‌تر می‌رسد. البته بااین وسیله نقلیه، طراحی کابین هردو خودرو ظریف و اصولی است. همان نکته‌ای که درمورد ظاهر ذکرشد در این قسمت نیز قابل مشاهده است. تویوتا C-HR ممکن است برای برخی ازسلیقه‌ها جذاب باشد، اما موکا X همه سلیقه‌ها را راضی می‌کند.

مقایسه فنی اپل موکا و تویوتا C-HR

در بعد فنی، اگربه مدارک و اطلاعات این دو خودرو نگاه کنید، می‌توان دریافت که تویوتا C-HR با موتور 1200 سی سی توربو قادر به تولید 115 اسب بخارقدرت است. این موتور تویوتا C-HR را در 11.5ثانیه به سرعت 100 کیلومتر در ساعت می‌رساند و حداکثر سرعت آن به 180 کیلومتر درساعت می‌رسد. از سوی دیگر، موکاX با موتور 1400 سی سی توربوی خود می‌تواند 152 اسب بخار قدرت تولید کند ومی‌تواند در 9.5 ثانیه به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت وحداکثر سرعت 200 کیلومتر بر ساعت برسد.

مصرف ترکیبی هر دو خودرو 6.5لیتر در هر 100کیلومتر است و هردو خودروهای چهارچرخ متحرک هستند. هر دوخودرو در فرمان‌پذیری، سیستم تعلیق و ترمز عملکرد خوبی دارند، اما عملکرد بهتری را از موکا X شاهد هستیم.

مقایسه اپل موکا با نیسان جوک اسپرت

خودرو دیگری که در برابر مقایسه اپل با موکاقرار می‌گیرد، نیسان جوک اسپرت است. نیسان جوک اسپرت ساخت ژاپن درسال 2010 است و برای اولین‌بار درسال 2016 وکمی جلوتر از موکا X در ایران عرضه شد.

این خودرو دارای 3تیپ اسپرت، اسکای‌پک و پلاتینیوم است که هر3نوع آن درایران موجود است. نسخه‌های اسکای‌پک و پلاتینیوم ازنظر فنی کاملا مشابه هستند وویژگی‌های متفاوتی دارند اما نسخه اسپرت دارای موتور توربو بوده و از نظرفنی قدرتمندتر است.

نیسان جوک اسپرت دارای موتور1600 سی سی است که 190اسب بخار قدرت و حداکثر سرعت 200 کیلومتر در ساعت را تولید می‌کند. شتاب 0تا100 این خودرو در 8.5ثانیه و مصرف سوخت ترکیبی 7.5 لیتردر هر 100 کیلومتر است. بنابراین، این موتور قدرتمند ممکن است ازاوپل موکا قدرتمندتر باشد، اما سوخت بیشتری نیز مصرف خواهد کرد.

طراحی بیرونی نیسان جوک بسیار جالب است؛ برای برخی بسیارجذاب و برای برخی زشت است. بنابراین مقایسه طراحی داخلی رابه سلیقه شما ارائه می‌دهیم. اینکه بگوییم فضای داخلی نیسان جوک اسپرت نسبتا فشرده وراحت است، دست کم گرفته شده است. درنهایت، امیدواریم که این مقاله برای شما مفید بوده باشد و تجربه بهتری را از مقایسه اپل موکا به شما بدهد.

بیشتر بخوانید: مقایسه اپل آسترا با میتسوبیشی گالانت و کیا اپتیما

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support