مقایسه اسمارت فور 4 با آلفارومئو جولیتا و رنو اسکالا

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 16368 بازدید
مقایسه اسمارت فور 4 با آلفارومئو جولیتا و رنو اسکالا

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


در دنیای خودروها، ژانری به نام «میکروکار» وجود دارد; که به فارسی ماشین کوچک ریزترجمه می‌شود. در این مورد، اتومبیل‌های مدرن به خوبی درخشیده اند.

البته وقتی این ماشین‌ها به بازارآمد، هیچکس فکر نمی‌کرد که میکروکارها هم باید وجود داشته و تولید شود. هیچ کس هرگز تعجب نکرده بود که چرا چنین خودروهای فسقلی اجازه تردددر جاده ها را دارند و به چه چیزی نیاز دارند. اما نیکولاس هایک، مدیرعامل شرکت ساعت‌سازی سوئیس، دیدگاه متفاوتی دارد. اوواقعاً می‌خواست مانند ساعت‌های سواچ خود اتومبیل‌های خاص و منحصر به فردی بسازد. او ایده‌های خود را به بسیاری از شرکت‌های خودروسازی ارائه کرد وتصمیم بر این شد که اولین خودروی میکروبه نام «سواچموبیل» ساخته شود.

خب، اینجا جایی بود که فولکس واگن ظاهرشد. فیات و رنو هم دست به کار شدند. اما در نهایت این دایلمربنز بود که تصمیم گرفت این کار را انجام دهد. اولین مدل مناسب اسمارت‌ها فور دو نام داشت. مطمئنا رویای هایک تولید خودروهای هیبریدی هوشمند بود، رویایی که بنز درسال 2007 با عرضه نسخه الکتریکی این خودرو به آن جامه عمل پوشاند.

نسخه‌های فور فور در واقع یک نسخه چهاردر اسمارت فور تو بود که برای علاقه‌مندانی طراحی شده بود که خواهان یک خودروی چهارنفره بزرگتر از این مدل بودند. اسمارت فور فورها در سال 1395 واردبازارهای کشورمان شد. میکروکارها نیز توسط شرکت‌های دیگری ساخته می‌شدند زیرا مشتریان انحصاری در سراسر جهان داشتند.

در این مقاله مقایسه اسمارت فور 4 با آلفارومئو جولیتا و رنو اسکالا پرداخته ایم و قدرت اسمارت فور را در برابر این رقبا می سنجیم.

مقایسه اسمارت فور 4 با آلفارومئو جولیتا

آلفارومئو جولیتا یکی از شرکت‌هایی است که شروع به تولید خودروهای میکرو کرد. اولین بار مدل‌میتو را برای رقابت با اسمارت فورتو روانه بازار کرد. اما مدل 2014 این خودرو نیز می‌تواند رقیب قابل قبولی برای اسمارت فور 4 باشد. البته نکته‌ای که در اینجا باید به آن اشاره کرد این است که این مدل آلفارومئو جولیتا نسبت به مدل‌های قبلی خود مجهزتر و اندکی اصلاح شده و در عین حال ظاهری مشابه دارد. بیشتر در مورد خودروهای کلاسیک است و ویژگی‌های خاص خودروهای هوشمند را ندارند. در واقع آن‌ها هاچ بک های‌لوکس و گران‌قیمتی هستند که در بازار ایران یافت می‌شوند، اما در هر صورت می‌توان آن‌ها را رقیب اسمارت فور دانست.

با مقایسه اسمارت فور 4 با آلفارومئو جولیتا از نظر کابین و آپشن‌های داخلی آن باید وضعیت مدل آلفارومئو جولیتا را بهتر بدانیم. از نظر ظاهری، وضعیت اسمارت فور فور قطعا عقب است. البته بهتر است این قسمت را به سلیقه خود بسپاریم زیرا اسمارت‌ها مشتریان انحصاری خود را دارند که عمدتا به دلیل این ظاهر تخم‌مرغی شکل و خاص به سراغ این خودرو می‌آیند و شاید این مقایسه از نظر مقایسه چهره‌ها کمی بی‌ربط باشد. . اما برای اینکه عریضه خالی نماند، باید توجه داشته باشیم که طراحی آلفارومئو جولیتا بهتر وبه روزتر و کلی‌تر است. از نظر کیفیت ساخت هم، البته اسمارت‌ها بهتر هستند. چون آلمانی‌ها هنوز پشت ماجرا هستند.

یکی از مشکلاتی که در اسمارت فور فور وجوددارد، واردات محدود آن و در نتیجه عدم خدمات پس از فروش به دلیل نبود واردکننده اصلی است. گفته می‌شود دیفرانسیل عقب آن نیز مشکل دارد. اما مشکلات آلفارومئو جولیتا به پیچیدگی‌های فنی و در نتیجه تعمیر سخت آن، حساسیت گیربکس و ناسازگاری آن با بنزین داخلی مربوط می‌شود. هر دو خودرو از امنیت بالایی برخوردار هستند. در مورد اسمارت‌ها، کیفیت ساخت و مصرف سوخت آن یک نگرانی است.

وقتی صحبت از مقایسه اسمارت فور 4 با آلفارومئو جولیتا از نظر قدرت موتور می‌شود، گفته می‌شود اسمارت فور فور 71 اسب بخار قدرت تولید می‌کند. آلفارومئو جولیتا 100 اسب بخاردیگر تولید می‌کند. موتور آلفارومئو جولیتا هم شتاب بالا و هم حداکثر سرعت را ارائه می‌دهد. که چیزی حدود 70 کیلومتر بیشتر است.

به طورکلی ابعاد آلفارومئو بزرگتر و سنگین‌تر است. آلفارومئو جولیتا علاقمندان زیادی در بازار دارد و شما هم می‌توانید نمونه‌های بسیار بیشتری را برای خرید و فروش پیدا کنید.

مقایسه اسمارت فور 4 با رنو اسکالا

نمونه دیگری که می‌توان با اسمارت فور فور مقایسه کرد یک هاچ بک شیک ازشرکت فرانسوی رنو است. البته ممکن است در موردخودروهای میکرو این مورد در نظر گرفته نشود، اما در مقایسه‌ها، این خودروها اغلب در یک گروه قرار می‌گیرند.

در ظاهر با مقایسه اسمارت فور 4 با رنو اسکالا بایدگفت که هندلینگ و عملکرد فنی اسمارت فور فور کمی بهتر است، زیرا متعلق به شرکت آلمانی بنزاست و آلمانی‌ها روی این موضوع بسیار حساس هستند.  در طراحی ظاهری و کابین و آپشن‌های داخلی، اسمارت فور وضعیت بهتری را می‌شناسد، اگرچه ظاهر هاچ بک اسکالا به خودروهای معمولی نزدیک است. در مورد کیفیت ساخت هم باید بگوییم که وضعیت اسمارت فور فور بهتر است.

همانطورکه در مقایسه قبلی خواندید، اسمارت فور 4 مزایای بهتری از نظر ایمنی، کیفیت‌ساخت و مصرف سوخت دارد. اما عملکرد فنی اسکالا درمدل‌های 2 لیتری آن بهتر است. علاوه بر این، اسکالادارای قطعات مشترک با مگان است که خدمات، تعمیر و دسترسی را در کشور بهبود می‌بخشد. نقطه مشترک این دو خودرو این است که واردات کمی به کشور داشته‌اند، البته اسمارت‌ها در این زمینه کمی پیچیده‌تر هستند و دسترسی کمتری به خدمات پس از فروش دارند.

در مقایسه اسمارت فور 4 با رنو اسکالا از نظر قدرت بایدبگوییم قدرتی که اسکالا تولید می‌کند دو برابر اسمارت فور 4 است زیرا موتور آن دو برابر حجم دارد. در کل اسمارت‌ها خودروهای ضعیفی هستند و فقط مصرف شهری دارند. حداکثر سرعت وشتاب نیز در رنو اسکالا بهتر است. البته اسکالا مزیتی به نام مصرف سوخت نیز دارد. 4.2 لیتر در مقابل 7.6 لیتر. جالب اینجاست که طول اسکالا‌ها کمی بیشتر است، اما ارتفاع آن کمی کوتاه‌تر به نظر می‌رسد. وزن اسمارت فور فور سبکتر بوده و مخزن سوخت آن کوچکتر است. در مجموع به نظر می رسد کسانی که به دنبال دردسرکمتری هستند باید روی رنو اسکالا حساب کنند.

 برای افزایش دانش خود ممکن است ایده بدی نباشد، این مقاله از کارکیتا را هم بررسی کنید و مقایسه آلفارومئو جولیتا با رنو اسکالا و ب‌ام‌و سری 1 را هم مطالعه کنید.

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support