مقایسه‌ ام جی GS با هیوندای توسان و کیا اسپورتیج

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 17631 بازدید
مقایسه‌ ام جی GS با هیوندای توسان و کیا اسپورتیج

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


بدون شک یکی از جذاب‌ترین کلاس‌های خودروها کراس اوورها هستند وطبیعتا مقایسه خودروهای این کلاس لذت‌بخش خواهد بود. کراس اوورهای مختلفی در سال‌های اخیر وارد بازار ایران شده‌اند، اما تنها تعداد کمی از آنها توانسته‌اند فروش بالایی را تجربه کنند که بدون شک هیوندای توسان و کیا اسپورتیج در صدر این لیست قراردارند.

پس از مدتی ظاهر خودروهای جدید بر تعداد آپشن‌های جذاب برای علاقه مندان این کلاس افزوده است. یکی ازآنها‌ ام جی جی اس است که با یک کراس اوور هیبریدی وارد بازار ایران شده است وبرای کسب سهم بزرگی از بازار باید با رقبای قدرتمند مبارزه کند. دراین مقاله به مقایسه‌ ام جی GS با هیوندای توسان و کیا اسپورتیج می‌پردازیم تا توانایی‌های ام جی GS را درمقابل رقبای خود بسنجیم.

مقایسه‌ام جی GS و هیوندای توسان

ابتدا‌ ام جی GS را با هیوندای توسان مقایسه می‌کنیم. هیوندای توسان یکی از محبوب‌ترین خودروهای شاسی بلند دربازارایران است. نسل اول توسان در سال 2004 عرضه شد و تاکنون در سه نسل فروخته شده است. به لطف زبان طراحی جدید هیوندای، نسل سوم این خودرو نسبت به نسل‌های قبلی بهتر به نظر می‌رسد.

در نمای جلو، پنجره 6 ضلعی و لوگوی بزرگ هیوندای رانشان می‌دهد که امروزه نه تنها درتوسان، بلکه در اکثر محصولات هیوندای مانند سانتافه والنترا مشاهده می‌کنیم. چراغ‌های بلند زیبا و خطوط حجیم مناسب هیوندای توسان را به چهره‌ای تهاجمی و اسپرت تبدیل کرده است. از طرفی‌ ام جی GS نیز با طراحی زیبا واسپرت خود تحت تاثیر قرار می‌دهد و انتخاب بین آن وتوسان کاملا سلیقه‌ای خواهد بود.

کابین هیوندای توسان نیز به خوبی طراحی شده و متریال‌های به کاررفته به عنوان GS مناسب است. کابین این خودرو نسبت به نسل‌های قبل از فضای بیشتری برخوردار است و با وجود کوچکتر بودن ابعاد آن نسبت به‌ام جی GS، تفاوت خاصی بین آنها دیده نمی‌شود. البته کابین هیوندای توسان ارگونومی بهتری دارد و فرمان آن هم راحت وبهتر است.

از نظر سطح امکانات، ‌ام جی GS خودروی نسبتا کاملی است وهیوندای توسان نیز طبق روال عمومی کره ای‌ها از آپشن‌های زیادی استفاده می‌کند. شاید جذاب‌ترین گزینه برای خریداران، سانروف پانورامیک توسان باشد، در حالی که GS، از سوی دیگر، به پیشرانه محدودمی‌شود. هر دو خودرو از نظرایمنی خوب هستند.

با مقایسه‌ ام جی GS با هیوندای توسان متوجه شدیم که هیوندای توسان به یک موتور 4 سیلندر 2 لیتری مجهزاست که می‌تواند 164 اسب بخار قدرت و 204 نیوتن متر گشتاورتولید کند، در حالی که‌ام جی GS موتور قدرتمندتری دارد. GS از یک موتور 2 لیتری توربوشارژاستفاده می‌کند که 217 اسب بخار قدرت و 350 نیوتن متر گشتاور تولیدمی‌کند.

شتاب صفر تا 100 کیلومتر در ساعت توسان 11.8 ثانیه است درحالی که در‌ام جی MG  8.5 ثانیه خواهد بود. مصرف سوخت ترکیبی هر دوخودرو 8.5 لیتر در هر 100 کیلومتر است. کیفیت سواری هر دو خودرو نیز راضی کننده است و نمی‌توان به راحتی آنها رامقصر دانست.

درمجموع هیوندای توسان به دلیل طراحی عالی، بازار خرید و فروش و خدمات پس از فروش عالی بهترین انتخاب به نظر می‌رسد. اما از طرفی نمی‌توان موتور قدرتمند‌ام جی GS و کیفیت ساخت بالای آن را نادیده گرفت.

مقایسه‌ام جی GS با کیا اسپورتیج

کیا اسپورتیج نیز یکی از خودروهای شاسی بلند است که در بازار ایران بسیار محبوب است. این خودرو در چهار نسل تولید شد که در آخرین نسل نسبت به نسل سوم جهشی بزرگ در طراحی داشته است.

در مقایسه‌ام جی GS با کیا اسپورتیج از نظر طراحی باید گفت که اسپورتیج و GS ویژگی‌های خاص خود را دارند و نمی‌توان یکی را برتر از دیگری دانست. کابین اسپورتیج طراحی زیبایی دارد و متریال آن نیز بسیار خوب است و از این نظر نسبت به GS برتری دارد. از نظر ابعاد و قابلیت زندگی، این دو خودرو کاملا شبیه هم هستند و تفاوت چندانی بین آنها وجود ندارد، حتی اگر کابین اسپورتیج به لطف سانروف پانوراما جادارتر باشد. کیا اسپورتیج با امکانات و آپشن‌های زیادی عرضه می‌شود، اما در مقایسه با‌ام جی GS در سطح پایین تری قرار دارد.

موتور مورداستفاده در کیا اسپورتیج یک موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری است که 181 اسب بخار قدرت و 237 نیوتن متر گشتاور تولید می‌کند و در مقایسه با موتور‌ام جی GS کمی ضعیف‌تر است، اما در کل عملکرد خوبی را ارائه می‌دهد.

هر دو خودرو از بهترین کراس اوورهای امروزی هستند. اگرچه MG GS موتور قدرتمندتری دارد، اما کیا اسپورتیج مانند هیوندای توسان از سهم بازار بهتری برخوردار است.

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support