مقایسه‌ ام جی GT با هیوندای اکسنت و کیا سراتو

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 19257 بازدید
مقایسه‌ ام جی GT با هیوندای اکسنت و کیا سراتو

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


آنچه خریداران ایرانی را به سمت یک محصول‌ ام جی جذب می‌کند قطعا اصالت بریتانیایی آن نیست، اماتجربه نشان می‌دهد که طراحی وظاهر قابل قبول بیرونی و داخلی در کنار کیفیت سواری خوب ازمهم‌ترین دلایل انتخاب خودروی خارجی توسط خریداران ایرانی است.‌ ام جی GT نیز یک سدان چینی است که تمام قدرت را در اختیار دارد، هرچند که با تمام قابلیت‌هایش هرگز نتوانسته فروش خوبی داشته باشد. دراین مقاله به مقایسه‌ام جیGT با هیوندای اکسنت و کیا سراتو می‌پردازیم تا ببینیم خودرو‌ام جی GT در مورد این رقبا چه می‌گوید.

مقایسه‌ام جی GT با هیوندای اکسنت (مونتاژ)

هیوندای اکسنت یک سدان جمع وجورکره‌ای است که اولین نسل آن در سال 1994 معرفی شد وتاکنون پنج نسل از آن در بازارهای جهانی به فروش رسیده است. این خودروابتدا در نسل دوم وارد بازارایران شد که با نام هیوندای ورنا شناخته می‌شد. البته مدلی که از آن صحبت می‌کنیم نسل چهارم این خودرواست که ابتدا وارد بازار ایران شد و سپس گروه کرمان موتورتصمیم به مونتاژ آن در سال 1396 گرفت.

هیوندای اکسنت مونتاژ از نظرظاهر خارجی تفاوت چندانی با نمونه‌های وارداتی ندارد وتفاوت اصلی این دو خودرو درقسمت سرنشینان است. این خودرو طراحی قابل قبول و مدرنی دارد و اگرچه طراحی آن با خودروهای فعلی هیوندای فاصله زیادی دارد، اماهمچنان به عنوان یک محصول نسبتا اقتصادی با آپشن‌های مناسب خودرویی جذاب به نظرمی‌رسد.

اگرچه این خودرو سال‌هاست در بازارایران حضور دارد اما همچنان زیبا وچشم نواز به حساب می‌آید. در آن سوی میدان، ‌ام جی GT طراحی بسیارخوبی دارد و طراحی مناسبی برای خودروهای کره‌ای دارد.‌ام جی GT را می‌توان به دلیل ظاهر اسپرت، چراغ‌های جلوی کشیده وخطوط فراگیر زیبا، خودرویی زیبا دانست.

با مقایسه‌ام جی GT با هیوندای اکسنت متوجه می‌شویم که طراحی داخلی هیوندای اکسنت نسبت به سایرمدل‌های هیوندای ساده‌تراست و طراحی مدل مونتاژ  کرمان موتور نیز دستخوش تغییراتی شده و دکمه‌های زیادی ازروی آن حذف شده است. بنابراین می‌توان گفت که اتاق مونتاژ هیوندای اکسنت در موقعیت پایین تری در مقابل اتاق‌ام جی GT قرار گرفته است. نکته مهم در مورد کابین این دوخودرو این است که‌ام جی GT با سایز بزرگتر خود نسبت به اکسنت فضای بیشتری رادراختیار سرنشینان قرار خواهد داد.

هر دوخودروی موردبحث ازنظرآپشن در وضعیت خوبی قراردارند وویژگی‌های مشترک زیادی دارند. هیوندای اکسنت به صفحه نمایش 7 اینچی، سیستم صوتی 6 بلندگو با کنترل فرمان، سانروف، استارت دکمه‌ای، تهویه مطبوع اتوماتیک، کامپیوترسفر، آینه‌های الکتروکرومیک وسنسورهای پارک عقب مجهز شده است.

ام جی GT همچنین از طیف کاملی از امکانات بهره می‌برد. از ویژگی‌های این خودرومی‌توان به صفحه نمایش لمسی 8 اینچی، سیستم صوتی 6 بلندگو، پدال‌های آلومینیومی، سانروف دوکاره، چراغ‌های روشنایی روز، تهویه مطبوع با فیلتر هوا، آینه‌های برقی و گرم شونده و سنسور پارک، پس زمینه، دوربین دنده عقب و کروز کنترل اشاره کرد. تنها چیزی که درگزینه‌های GT وجود ندارد یک دکمه راه اندازی است.

البته GT گزینه‌هایی مانند تنظیم صندلی راننده در6 جهت و تنظیم صندلی سرنشین در 4 جهت وتنظیم صندلی عقب دارد که هیوندای اکسنت فاقدآن است.

در مقایسه‌ ام جی GT و هیوندای اکسنت از نظر ایمنی باید گفت که هر دو خودرو تقریباشرایط یکسانی دارند. هر دو مجهز به شش کیسه هوا هستند. هیوندای اکسنت ازسیستم ترمز وپایداری ABS-ESC-VSM و MG GT به سیستم ABS-EBD-ESP مجهز شده است.

موتور مورد استفاده دراکسنت یک موتور 4 سیلندر 1.6 لیتری تنفس طبیعی است که قادربه تولید 122 اسب بخار قدرت و 155 نیوتن متر گشتاوراست که از طریق گیربکس 4 سرعته اتوماتیک به چرخ‌های جلو ارسال می‌شود. این موتوردر 11 ثانیه شتاب صفر تا 100 کیلومتر بر ساعت را می‌رساند که سرعت کمتری نسبت به‌ام جی GT دارد. مصرف سوخت ترکیبی اکسنت نیز در حدود 6.5 لیتر درمقایسه با 7.5 لیتر در MG خواهد بود.

در مجموع می‌توان ازمزیت‌های‌ام جی GT به ظاهربهتر، فضای کابین بیشتر و موتور قدرتمندتر اشاره کرد، اما ازطرفی هیوندای اکسنت به دلیل بازاردست دوم بهتر و خدمات پس از فروش گسترده‌ترگزینه بهتری به نظر می‌رسد.

مقایسه‌ام جی GT و کیا سراتو (مونتاژ)

نسل دوم کیا سراتودر سال 2010 از طریق اطلس خودرو وارد بازار ایران شد ودر سال 1394 سایپا تصمیم به مونتاژ وعرضه آن راگرفت. کیا سراتو ظاهری زیبا و اسپرت دارد و کیا نیز در طراحی این مدل همین هدف راداشته است.

از مهم‌ترین ویژگی‌های طراحی کیا سراتومی‌توان به چراغ‌های اسپرت بلند درکنارجلوپنجره زیبا و حجم متناظربدنه آن اشاره کرد. اگرچه در مقایسه با‌ام جی GT، طراحی آن ساده است، اما طراحی داخلی سراتو رامی‌توان مطلوب ارزیابی کرد. البته داشبوردساده به نظر می‌رسد وصفحه نمایش لمسی فقط درنسخه آپشنال موجود است. دراین مورد‌ام جی GT حرف اول رامی‌زند وطراحی مدرن تری دارد.

وقتی‌ ام جی GT را از نظرآپشن با کیا سراتو مقایسه می‌کنید، باید گفت که کیا سراتو دردو نسخه آپشن ومعمولی عرضه می‌شود که نسخه آپشن دارای امکاناتی مانند سیستم Keyless، پدال شیفترعقب فرمان، نمایشگر 7 اینچی، سانروف، دوربین عقب، سنسوردارای دنده عقب است که درمدل معمولی چیزی دیده نمی‌شود.‌ام جی GT نیز در تمامی نسخه‌های خود به آپشن‌های نسبتا کاملی مجهزشده است.

از نظرتجهیزات ایمنی، هر دو خودروازتجهیزات مشابهی مانند 6 ایربگ و سیستم ترمز ABS و EBD استفاده می‌کنند.

کیا سراتو مونتاژ با دوموتور 4 سیلندر 1.6 لیتری و 2 لیتری متفاوت عرضه می‌شود که نسخه 2 لیتری آن توانایی تولید 156 اسب بخارقدرت و 195 نیوتن متر گشتاور را دارد.‌ام جی GT همچنین می‌تواند باموتور 4 سیلندر 1.5 لیتری توربوشارژ 127 اسب بخار قدرت و 210 نیوتن مترگشتاور تولید کند.

در عمل این دوموتور فاصله چندانی با هم ندارند به طوری که هر دوخودرو برای رسیدن به سرعت 100 کیلومتربرساعت به حدود 9.5 ثانیه زمان نیاز دارند، حداکثر سرعت آن 190 کیلومتر بر ساعت است و از نظر مصرف سوخت تقریباً برابر هستند. جعبه دنده به کاررفته عملکردمشابه‌ای دارند و گیربکس مورد استفاده در هر دوخودرو 6 سرعته اتوماتیک است.

به طورکلی، ‌ام جی GT خودرویی بسیار زیبا و باکیفیت است، اما کیا سراتوممکن است انتخاب بهتری باشد زیراسال‌ها توسط سایپا مونتاژمی‌شود و خریداران آن نگران قطعات یدکی نیستند. چیزی که گاهی به یک نگرانی برای محصولات MG تبدیل می‌شود.

امیدواریم این مقایسه‌ام جی GT با رقبای خود اطلاعات خوب ومفیدی در مورد این خودروبه شما بدهد. با مراجعه به قسمت آگهی‌های خودرو سایت کارکیتا می‌توانید ازجدیدترین آگهی‌های خرید وفروش خودرو MG مطلع شوید.

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support