مقایسه بایک سنوا D70 با رنو مگان 2000 و هیوندا سوناتا YF

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

5 ماه پیش 16883 بازدید
مقایسه بایک سنوا D70 با رنو مگان 2000 و هیوندا سوناتا YF

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


برای مقایسه بایک سنوا D70 با خودروهای هم‌ سطح، ده‌ها گزینه‌ جایگزین می‌توان پیشنهاد کرد. چون  خودروهای‌ سدان زیادی در بازار وجود  دارد و خودروهای زیادی درمحدوده قیمتی 200 میلیون تومان؛ از محصولات کیا و هیوندای گرفته  تا خودروهای‌ فرانسوی و البته برخی مدل‌های چینی. در این شرایط  رقابت  بسیار شدید و نفس‌گیر است و نمی‌توان به راحتی تصمیم گرفت که‌ کدام خودرو بهتر از دیگری است.

درادامه مقاله به مقایسه سنوا D70 با رنو مگان 2000 و هیوندای سوناتا YF و لیفان 820 می‌پردازیم و این خودروی چینی را در کنار رقبای قدرتمند خود قرار می‌دهیم.

مقایسه بایک سنوا D70 با رنو مگان 2000

مگان یکی ازمجصولات پرفروش رنو در سال 1995 متولد شد و در سال 85 وارد ایران شد، این خودرو در دو مدل 1600 و 2000 سی سی در بازار ایران موجود است.

دراین بین، انتخاب  یک مدل 2000 سی سی برای‌ رقابت با بایک سنوا منطقی‌تر به نظر می‌رسد. مگان از سال 1387 تا 1393 در ایران  تولید  شد و به دلیل کیفیت، قیمت و خدمات پس از فروش با استقبال نسبتاً خوبی از سوی‌ مردم مواجه شد.

نکته‌ اصلی فروش مگان در مقایسه با بایک سنوا، سابقه طولانی رنو و البته کیفیت و ایمنی قطعات آن است. با مقایسه سنوا D70 با رنو مگان 2000 متوجه  شدیم  که‌ موتورمگان 135 اسب‌ بخار قدرت دارد که حدود 110 اسب  بخار کمتراز سنوا است. همین ظرفیت کم‌ موتور و قدرت کم مصرف سوخت ترکیبی‌ مگان 2000 را به 7.5 لیترکاهش داد، یعنی حدود 2.5  لیتر کمتر از بایک سنوا است.

آخرین مدل مگان موجود در بازار مربوط  به  سال 1393 است. نمای‌ بیرونی مگان مشکلی ندارد، اما کابین آن‌ چندان  زیبا  نیست  و بسیار ابتدایی به نظر می‌رسد. مگان مطمئناً از نظر گزینه‌ها با سنوا همخوانی ندارد.

مقایسه بایک سنوا D70 با هیوندای سوناتا YF

مقایسه بعدی سنوا را می‌توان با سوناتا YF انجام داد که هر دو سدان سایز متوسط ​​هستند و در زمان عرضه هر دو تقریباً با همان  قیمت حدود 140 میلیون تومان‌ روانه  بازار شدند.

اگر بایک سنوا D70 و هیوندای  سوناتا YF را از نظر طراحی کابین مقایسه کنیم، می‌توان گفت که‌ سوناتا کاملا به‌ روز شده  و جذاب‌تر از بایک سنوا به  نظر می‌رسد. گیربکس هر دو خودرو اتوماتیک است، اما تفاوت این‌ است‌ که سوناتا 6 سرعته اتوماتیک است  در حالی که سنوا 5 سرعته اتوماتیک است. موتورهای هر دو خودرو مشابه هستند و تنها سوناتا حدود 100 سی سی بزرگتراست. تنها تفاوت موتورهای این‌ دو خودرو این است که سوناتا  دارای‌ موتور 4 سیلندر MPI و سنوا دارای موتور 4 سیلندر توربو شارژ می‌باشد.

از نظرعملکرد موتور، با  سنوا که می‌تواند 250 اسب بخارقدرت تولید کند سوناتا با 176 اسب بخاربهتراست. بر این اساس، شتاب سنوا حدود 2 ثانیه بیشتر از سوناتا است. اگر مصرف‌ سوخت برای شما مهم است، پس باید به سراغ سوناتا بروید زیرا این  خودرو در هر 100 کیلومتر ترکیبی 8.1 لیتر بنزین مصرف می‌کند، در حالی‌ که مصرف آن در سنوا 9.9  لیتر است.

اگر گزینه‌ها را با هم مقایسه کنید، سوناتا دارای ویژگی‌های زیادی‌ مانند فرمان گرم‌ شونده، پدال تعویض‌ دنده، پشتی سر فعال، آینه دید عقب الکتروکرومیک و سقف پانوراما است. سنوا نسبت به سوناتا دارای چراغ‌‌ شور، مه شکن عقب، نویگیشن، سنسور تغییر خط، سنسورنقطه کور و سنسور جلو بیشتراز سوناتا است.

مقایسه بایک سانوا D70 با لیفان 820

لیفان 820 شاید زیباترین خودروی چینی موجود در بازار ایران باشد. خودروهای ساخت‌چین با موتورهای 1.8 و 2.4 لیتری وجود دارد اما کرمان موتور فقط مدل 2.4 لیتری با 158 اسب بخار قدرت دارد. این بار این بایک دارای موتور 2.3 لیتری است که‌ می‌تواند 250 اسب بخارقدرت‌ تولید کند.

با مقایسه سنوا D70 و لیفان 820 لازم به ذکراست که گیربکس لیفان شش‌ سرعته اتوماتیک بوده و به گفته خود شرکت ساخت DSI استرالیا می‌باشد. گیربکس بایک نیز دارای 5 گیربکس اتوماتیک است. سیستم تعلیق لیفان 820 به خوبی‌ کارمی‌کند و درهنگام سقوط هیچ ضربه و تکان‌های شدید وجود  ندارد. مصرف سوخت این‌ خودرو درحالت ترکیبی 8.7 لیتراست که تقریبا یک لیتر کمتر از بایک سنوا است.

طراحی لیفان 820 کپی شده از تویوتا کمری و هیوندای سوناتا مشکلی ندارد و زیباست اما در مقایسه با سنوا بستگی به سلیقه شما دارد. در داخل کابین، همه چیزسعی دارد به سبک خودروهای‌ امروزی باشد. بنابراین فضای‌ داخلی‌ آن بزرگ است بنابراین چهار نفر در داخل احساس راحتی می‌کنند. لیفان 820 دارای شش‌ ایربگ است و سایرامکانات آن مانند بایک سنوا است.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support