مقایسه بنز کلاس E با ب‌ام‌و سری 7

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

9 ماه پیش 18510 بازدید
مقایسه بنز کلاس E با ب‌ام‌و سری 7

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


دراین مقاله از سری مقالات "مجله کارکیتا" به مقایسه بنز کلاس E با ب‌ام‌و سری 7 می‌پردازیم و این دوسدان لوکس و درجه یک آلمانی راازنظر طراحی، مشخصات فنی، ایمنی و ... ارزیابی می‌کنیم. 
اگر شما هم جزوکسانی هستید که می‌خواهید با مدل‌های 2017 بنز کلاس E (E200 مدل اتاق W213) و ب‌ام‌و سری 7 (مدل 730li) بیشتر بدانید، باماهمراه باشید.

درعین حال تنهادو بازیگر در صحنه باقی مانده‌اند که یکی ازآنها مرسدس کلاس E ودیگری ب‌ام‌و سری 7 است که هردوبه خاطر موتورهای کوچکشان هستند. اگرچه مرسدس بنز کلاس E  در رده پایین‌تری نسبت به ب‌ام‌و سری 7 قراردارد، اما به دلیل شرایط خاص بازارما، جدیدترین مدل‌های بنز E موجود دربازار قیمتی نزدیک به پرچمدار بی ام و دارند. در ادامه مقایسه مرسدس بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7 با ما همراه باشید.

مقایسه مرسدس بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7 از نظر طراحی

دراین قسمت از مقاله مقایسه بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7 به مقایسه ظاهری این دوخودرو می‌پردازیم؛ طراحی مرسدس بنز کلاس E کاملا ساده شده است ودر عین حال قدرت واعتبار محصول اصلی شرکت مرسدس راهم حفظ کرده است.

اما طراحی‌داخلی بنز کلاس E بیشترازطراحی بیرونی آن اسپرت و جوان‌پسندتر است. شش دریچه تهویه‌دایره‌ای شکل به همراه کیلومترشمار ومانیتور چندرسان‌ای متصل شده به کابین این خودروظاهری واقعاً زیباداده است. البته هنوزمشکل شباهت‌های فراوان درطراحی محصولات جدید مرسدس بنز حتی درخود خودرو وجود دارد. کابین نسبتا بزرگ اینخودرو از مواد مرغوب ساخته شده وساعت آنالوگ مانند مدل‌های قبلی مرسدس می‌درخشد.

مقایسه فنی مرسدس بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7

از نظرفنی در مقایسه با بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7 می‌توان گفت که اگرچه خودروهای مورد بحث ظاهری فریبنده وآزاردهنده دارند اما بسیارکم صدا و متواضع هستند! حجم موتور آخرین نمونه‌های این دو خودرو دربازار کشورمان از تویوتا کمری کوچکتر است وهر دو از موتورهای 2 لیتری استفاده می‌کنند!

اگرچه وزن 1720کیلوگرمی مرسدس بنز از سری 7 بیشتراست وگیربکس تک سرعته دارد، اما از نظرشتاب به سری 7 نمی‌رسد وبرای رسیدن به سرعت 100‌کیلومتر برساعت به 8 ثانیه زمان نیازدارد.

آپشن‌ها و امکانات رفاهی

درابتدا لازم به ذکر است که این دو خودرو درانواع مختلف و با مشخصات بسیارمتفاوت و متغیر دربازار موجود هستند. بنابراین، ما دراینجا فقط کامل‌ترین نسخه راپوشش داده‌ایم.

این قسمت از مقاله «مقایسه بنز کلاس E با ب‌ام‌و سری 7» به بررسی آپشن‌های این دوخودرو اختصاص دارد. علیرغم اینکه محصولات آلمانی باموتورهای قدرتمند واردبازار ایران نمی‌شوند، اما دربخش امکانات صاحبان خود رابا قابلیت‌های جدید خشنودمی‌کنند، زیرا به لیست بلندبالایی از عملکردهای بسیارمجهز هستند. مخصوصا ب‌ام‌و سری 7 که یک سروشانه بالاتر از بنز کلاس E است.

ایمنی

اگربخواهیم مرسدس کلاس E و ب‌ام‌و سری 7 راازنظر تجهیزات ایمنی مقایسه کنیم؛ باید گفت اگرچه هر دوخودرو بسیار کامل و دارای تجهیزات متفاوتی هستند اما درنهایت ب‌ام‌و سری 7 بااختلاف نسبتا کمی پیروز این رقابت‌خواهند بود.

جمع‌بندی مقایسه بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7

به بخش‌پایانی مقاله "مقایسه بنز کلاس E و ب‌ام‌و سری 7" رسیدیم. مرسدس بنز کلاس E و بی ام و سری 7 هردوخودروهای لوکس وباکیفیتی هستند. در واقع شرایط بازارایران به‌گونه‌ای است که رده پایین مرسدس بنز به دلیل عرضه محدودمجبور به رقابت بامحصولات شاخص ب‌ام‌و می‌شود و همین موضوع کار مرسدس بنز رابسیار سخت می‌کند. در مجموع با درنظر گرفتن تمامی فاکتورها، ب ام و سری 7 را باید برنده این مقایسه وبهترین انتخاب دراین بازه قیمتی دانست.

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support