مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

9 ماه پیش 17601 بازدید
مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی

قبل ازمقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی باید این دوخودرو رابه صورت کامل معرفی کنیم. یکی ازکراس اوورهای چین اس دبلیو ام G01 است. که دردو نسخه اسپرت ومعمولی در بازاروجود دارد. سازنده این خودرو درواقع یک شرکت موتورسیکلت‌سازی ایتالیایی بوده است. که‌به دلیل مشکلات مالی به یک شرکت خودروسازی چینی فروخته شد. نام شرکتی که این خودرو رابه ایران آورده سیف‌خودرو است.

اس دبلیو ام G01 در مقابل خودرو فیدلیتی قراردارد؛ که همانند رقیب خود یکی ازمحصولات کراس‌اوور چین است. فیدلیتی اولین‌بار در سال 2018 از طریق یکی اززیرمجموعه‌های چری وارد بازار بین المللی خودرو شد ودارای دو نوع لوکس و معمولی است. گروه خودروسازی بهمن تنها مدل لوکس خود رابه بازار ایران معرفی کرد.

مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی از نظر طراحی

ابتدا به مقایسه خودرو اس دبلیو ام G01 از نظر طراحی با فیدلیتی می‌پردازیم. طراحی فوق‌العاده یک خودرو اسپرت وبهره‌مندی ازمزایای یک خودروی لوکس حس خوبی‌را به سرنشینان خودرو وتماشاگران منتقل می‌کند. از طرفی اس دبلیو ام G01 نیز مانند رقیب خود ازطراحی لوکس و مدرنی برخوردار است ومی‌تواند بینندگان جوان بسیاری رابه خود جذب کند.

درقسمتی که اس دبلیو ام G01با فیدلیتی رامقایسه می‌کنیم، از نظر طراحی‌داخلی نتیجه می‌گیریم‌که هر دو خودرو می‌توانند یک کابین راحت برای مسافران ارائه دهند. اما طراحی داخلی کابین فیدلیتی درمقایسه با رقبای خود ظاهر لوکس‌تری دارد، برخلاف اس دبلیو ام G01 به دلیل روکش دورنگ صندلی، حس بودن در خودروی اسپرت رابه مسافران القا می‌کند.

مقایسه فنی اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی

پس ازمقایسه از نظر طراحی، وقت آن است که این دوماشین اس دبلیو ام G01 و فیدلیتی را از منظر فنی بررسی کنیم. این دو خودرو پیشرانه‌های بسیار مشابهی دارند ودر نتیجه می‌توانند قدرت و گشتاور یکسانی را در اختیارراننده قرار دهند. با نگاه دقیق‌تر به این نتیجه می‌رسیم که شتاب این دوخودرو ارقام بسیار نزدیکی را نشان می‌دهد درحالی که مصرف سوخت بالاتری نسبت به اس دبلیو ام G01 نسبت به فیدلیتی دارد.

آپشن‌ها و امکانات رفاهی اس دبلیو ام G01 و فیدلیتی

مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی ازنظر آپشن‌ها وامکانات،‌بخش بسیار جذابی برای مخاطبان خواهد بود. چراکه امروزه خودروهای چینی با بهره مندی ازامکانات مختلف به محبوبیت زیادی در بازار جهانی خودرودست یافته‌اند. با بررسی امکانات وتجهیزات موجود در این دو خودروی ذکرشده  به این نتیجه می‌رسیم که این دوکراس اوور چینی تقریباً شرایط یکسانی رادراختیار مخاطبان خود قرار می‌دهند وانتخاب بین آنها به هر یک ازاین دوخودرو بستگی دارد.

تجهیزات ایمنی

مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی از نظرایمنی می‌تواند برای مخاطبان این دو خودروبسیار مهم و حائز اهمیت باشد. اما این دو محصول چینی مانندسایر محصولات همان کشور در تست‌های معتبر سازمان‌های بین المللی ایمنی و ریسک شرکت نکردند و در نتیجه اطلاعات دقیقی ازایمنی آنها در دسترس نیست.

به همین دلیل می‌توان ایمنی این خودرورا بر اساس تعداد ایربگ‌ها و سیستم‌های ترمز استفاده شده وویژگی‌های ایمنی آن‌ها ارزیابی کرد. با مطالعه این نکات به این نتیجه می‌رسیم،  به دلیل کمبود ترافیک هوایی، فیدلیتی امتیاز کمتری نسبت به رقبای خود کسب می‌کند.

تجربه رانندگی

مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی ازنظر تجربه رانندگی به عواملی مانند راحتی، ویژگی‌های فنی وطراحی بیرونی بستگی دارد. همانطور که در قسمت‌های قبل اشاره کردیم، سیستم فنی به کار رفته دراین دو خودرو بسیار شبیه به یکدیگر است ودر نتیجه می‌توانند شرایط تقریباً یکسانی را برای سرنشینان خود فراهم کنند. در دسترس بودن امکانات مشابه است. اما درکل می‌توان فیدلیتی را گزینه‌ای مناسب برای افرادی دانست که دوست دارندتجربه رانندگی مجلل‌تری را در ذهن داشته باشند.

تجزیه و تحلیل شرایط بازار

مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی و اعتبار از نظر تحلیل شرایط بازارآخرین‌بخش است. که در این مقاله به بررسی آن می‌پردازیم. اکثرخودروهای ساخت چین نسبت به برندهای خارجی بازارفروش کارکرده تری دارند. اما دراین بین فیدلیتی از شرکت بهمن موتور وارد بازار ایران شد. ودارای خدمات پس از فروش بهتری نسبت به رقبای خود در بازاردارد.

کلام آخر

ما به پایان مقایسه اس دبلیو ام G01 با فیدلیتی رسیدیم. باتوجه به تحقیقات انجام شده، متوجه می‌شویم که این دوخودرو از نظر مشخصات فنی وامکانات رفاهی ارائه شده به رانندگان و مسافران دریک سطح هستند. با این حال، فیدلیتی امتیاز بیشتری را از مخاطبان خودبه دلیل مصرف سوخت پایین دریافت می‌کند.

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support