مقایسه مرسدس بنز E250 کروک و ب‌ام‌و سری 4 کروک

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

9 ماه پیش 16011 بازدید
مقایسه مرسدس بنز E250 کروک و ب‌ام‌و سری 4 کروک

در این مقایسه باکارکیتا همره باشید:


خودروهای کروک و رودستر سهم زیادی ازبازار ندارند. اما در این‌بخش تعدادی از جذاب‌ترین ومحبوب‌ترین خودروها وجود دارد. در بازار ایران به خصوص پس ازممنوعیت واردات، دیگر خودروهای کروک جدیدرا عرضه نکردیم. اما در این‌بخش دو رقیب وجود دارد که می‌توان آنها را اصلی‌ترین کروک‌های بازار کشور دانست: مرسدس بنز E250 کروک و ب‌ام‌و سری 4 کروک.

هر دوسری 4 کروک و مرسدس بنز e250 کروک تا سال 2016به صورت صفرکیلومتر در بازار موجود هستند. امادرحال حاضر فقط مدل‌های دست دوم آنها در بازار موجود است.

درادامه می‌خواهیم مرسدس بنز E250 کروک را با ب‌ام‌و 428i  مقایسه کنیم و نقاط قوت وضعف آنها را مشخص کنیم.

مقایسه طراحی مرسدس بنز E250 کروک و ب‌ام‌و 428I

اگرچه مرسدس بنز کلاس E250 کروک و ب‌ام‌و سری 4 کروک تقریباً دریک دوره طراحی شدند، اما زبان طراحی آنهاکاملاً متفاوت است. مرسدس بنز نسخه فیس‌لیفت است و چراغ‌های چهارگانه، متفاوت ازمدل قبلی، به چراغ بزرگی با خطوط صاف‌تر و چراغ‌های نئون برای چراغ‌های روزتبدیل شده‌اند. این چراغ‌ها با وجود ظاهر مدرن‌تر خشونت واسپرت بودن مدل پیش از فیس لیفت را ندارند. درقسمت عقب تغییرات نسبت به جلوی خودرو به وضوح کمتر است وتنها شاهد سپر جدید و تغییرات جزئی در چراغ‌ها هستیم. یکی از نکات جالب درمورد مرسدس بنز این است که سقف فابریک این خودرو دردو رنگ قرمز و مشکی قابل سفارش است.

مقایسه فنی

هر دو خودرو مرسدس بنز کروک e250 و ب‌ام‌و سری 4 کروک در بازارجهانی با موتورهای چهار تا هشت سیلندردر دسترس هستند. متاسفانه مدل‌های قدرتمند این خودروها وارد بازارایران نشد و هر دو خودرو ازموتور 2 لیتری چهار سیلندر استفاده می‌کنند. البته قدرت موتور کم نیست ومشخصات قابل توجهی دارد.

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی

دراین قسمت به مقایسه بنز و بی ام و می‌پردازیم تا تنوع آپشن‌ها و امکانات این دو رقیب آلمانی را بررسی کنیم. در حالی که لیست طولانی آپشن‌های هردوخودرو ویژگی‌های جذاب و مدرنی رانشان می‌دهد، حقیقت این است که مرسدس بنز مجهزتر و لوکس‌تر از ب‌ام‌و است و گزینه‌های بیشتری مانند خنک کننده صندلی جلو، ماساژورصندلی جلو، تهویه مطبوع سه‌گانه وساعت عقربه‌ای کابینی دارد که باعث‌شده مجهزتر و لوکس‌تر از ب‌ام‌و به نظربرسد.

تجربه رانندگی

درابتدا با قرار گرفتن پشت فرمان مرسدس بنز فضای سنگینی رااحساس خواهید کرد. لوگوی مرسدس بنز e، داشبورد مجلل ودسته دنده پشت فرمان به احساس خاص بودن کمک می‌کند. درحالی که مدل قبلی با کد E350 وارد کشور شده بود وهمیشه با غرش موتوردر جاده‌ها حرکت می‌کرد، اما E250 بدون صدای موتور وصدای بلند است و خودرو در ابتدا کاملاً ساکت وآرام به نظر می‌رسد.

ب‌ام‌و هم خودرویی پر سر وصدا نیست و هنوز هم دلتنگ 335موتور 6سیلندر خطی 335i مدل قدیمی می‌شویم، اما از مرسدس بنز بسیار قوی‌تر و ضربه گیرتر است. عملکرد موتور وگیربکس و هماهنگی آنها کاملاً بهتر از بنز کلاس e  است و این باعث می‌شود به راحتی از کلاس E پیشی بگیرد. هندلینگ خودرو نیز با وجودوزن بیشتر به دلیل سقف فلزی بهتراز مرسدس بنز است. البته درمقابل، راحتی سواری این بیمرجذاب کمی کمتر شده و ضربات بیشتری به سرنشینان منتقل می‌شود.

نتیجه‌گیری

مرسدس بنز E250 کروک و ب‌ام‌و 428i در یک کلاس بانزدیکترین رقبا هستند. بااین حال، تفاوت کاراکتر بین این خودروها نیززیاد است. مرسدس بنز یک کروک با توانایی رانندگی متوسط ​​است که راحتی خوبی دارد ومی‌توان هرروز از آن استفاده کرد. کابین مجلل این خودرو نیز حس خوبی رابه سرنشینان القا می‌کند.

از طرفی ‌ب‌ام‌و درعین حال که به اندازه بنز کروک کاربردی نیست اما ازنظر توانایی یکی از قدرتمندترین موتورهای چهارسیلندر موجود دربازار است که می‌تواند نیازنسل جوان به شتاب و هیجان راخیلی بهتر از رقیب هموطنش برطرف کند. درنهایت نمی‌توان گفت که یکی ازاین دو محصول باکیفیت وجذاب آلمانی بر دیگری برتری دارد وبیشتر به سلیقه مشتری، علاقه او به برند، نیازها وانتظارات او از خودروی کروک خود بستگی دارد.

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support