مقایسه ایسوزو دی مکس با تویوتا هایلوکس

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

5 ماه پیش 32617 بازدید
مقایسه ایسوزو دی مکس با تویوتا هایلوکس

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


پیکاپ‌ها یابه عبارتی خودروهایی باکلاس بدنه «پیکاپ» سال‌هاست که واردبازار خودرو شده‌اند ومتقاضیان خاص خود را دارند. این خودروهابا عملکرد یک وانت‌بار و فضای بزرگ رانندگی توانسته‌اندنقش خودروهای آفرود را ایفا کنند. این دسته ازخودروها حدود 10 سال است که دربازار داخلی حضور دارند وپس از آن به عنوان خودروهای دست دوم وارد کشور شدند.

با این توضیحات تعداد وتنوع خودروهای پیکاپ در ایران بسیارمحدود است و نمی‌توان لاین‌های مختلفی رانام برد. ایسوزو دی مکس با تویوتا هایلوکس ازجمله اقلام موجود در بازار داخلی هستند. اگر علاقه‌مند به تجربه رانندگی با این غول‌های جاده هستید، با ما همراه باشید تا دراین مقاله به تحلیل و بررسی این خودروها بپردازیم.

ایسوزو دو کابین دی مکس ژاپنی، در جاده‌های کویری و جنگل‌های ایران

ایسوزو که به تولیدخودروهای سنگین معروف است تقریباً به همین نام دربازار جهانی شهرت دارد ماشین ایسوزو سواری در سال‌های 2002 تا2012 تولید خودروهای سنگین خود رادر دومدل تک کابین ودوکابین روانه خط تولیدکرد. این خودروی جذاب به جز ژاپن درکشورهای دیگری مانند ایران نیز تولید می‌شود.

ایسوزو دی مکس ازیک موتور4 سیلندر16 سوپاپ توربو دیزل باحجم 2999 سی سی بهره می‌برد که163 اسب بخارقدرت و360 نیوتن‌متر گشتاور تولیدمی‌کند که به گیربکس2سرعته دستی متصل می‌شود. این خودروی آفرودمی‌تواند باکمک گیربکس 5 سرعته از0 تا100 کیلومتر بر ساعت در20 ثانیه شتاب بگیرد ودرجاده‌ها به سرعت 170 کیلومتر برساعت می‌رسد.

بررسی ایسوزو دی مکس

مصرف سوخت ترکیبی این خودروحدود8.5 لیتر تخمین زده شده ودارای گواهینامه یورو4برای استانداردآلایندگی است.

برخی ازامکانات رفاهی این خودروی اصیل ژاپنی عبارتنداز: فرمان‌برقی، آینه‌های جانبی گرم‌شونده برقی، کروزکنترل، دو ایربگ سرنشینان جلو وچراغ‌های مه شکن جلووعقب. تهویه مطبوع‌دستی، سیستم صوتی4 بلندگو ونمایشگر سفارشی، منبع تغذیه12 ولتی وترمز دیسکی جلو وترمز کاسه‌ای عقب از دیگرامکاناتی است که در این پیکاپ به‌چشم می‌خورد.

رقابت چشمگیر و سخت ایسوزو دو کابین و هایلوکس دو کابین

تویوتا هایلوکس پیکاپ دارای یک موتور4 سیلندر 16سوپاپ تنفس طبیعی باحجم موتور2694مترمکعب است ومی‌تواند حداکثر قدرت 158 اسب بخار وگشتاور 241 نیوتن‌متر را به کمک 2دیفرانسیل انتقال دهد. تویوتا هایلوکس دو کابین باگیربکس 5 سرعته می‌تواند مانندعقابی تیزپا درجاده‌ها به سرعت 170کیلومتر برساعت برسد ودر 11 ثانیه از صفر به 100برسد. مصرف سوخت‌کلی این خودرو درحدود 11 لیتر درهر 100 کیلومتر است که برای خودرویی دراین ابعاد معقول واستاندارد به نظرمی‌رسد. با این حال، تفاوت زیادی بین این دورقیب از نظر فناوری وقدرت وجود ندارد.

معایب هایلوکس

اگر به ظاهر وطراحی این دو خودرو نگاه کنیم، می‌توان گفت که پیکاپ هایلوکس درسطح بالاتری نسبت به ایسوزو دی مکس دو کابین قرار دارد.

طراحی زیباتر ونورپردازی بهتر، الگوی بدنه، قرارگیری جلوپنجره ورینگ‌های بزرگتر و باکلاس، همگی جذابیت هایلوکس رابیشترکرده است، چیزی که درایسوزو یافت نمی‌شود.

اگرچه هایلوکس فاقد کروزکنترل است، اما با سیستم‌تعلیق بسیار حرفه‌ای خود نه تنهاشکاف را پر می‌کند، بلکه ازنظر پایداری از رقبای خود نیزبهتر عمل می‌کند. فرمان هیدرولیک، گرم‌کن شیشه عقب تایمردار، برف‌پاک‌کن تناوبی، کولربا دریچه عقب، صفحه نمایش‌اطلاعات ودمای بیرون نمونه‌هایی از آپشن‌های تعبیه‌شده درهایلوکس است.

معایب ایسوزو دی مکس

ایسوزو دی مکس یک پیکاپ قدرتمند و قابل اعتماد است که در بازار ایران طرفداران زیادی دارد. با این حال، این خودرو معایبی نیز دارد که از جمله آنها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • قیمت نسبتا بالا: ایسوزو دی مکس در مقایسه با سایر پیکاپ های موجود در بازار ایران، قیمت بالاتری دارد. این امر ممکن است برای برخی از خریداران، یک نقطه ضعف محسوب شود.
  • مصرف سوخت نسبتا بالا: ایسوزو دی مکس به دلیل استفاده از موتور دیزلی، مصرف سوخت نسبتا بالایی دارد. این امر می تواند هزینه های نگهداری خودرو را افزایش دهد.
  • قدرت ترمز نسبتا پایین: قدرت ترمز ایسوزو دی مکس در مقایسه با سایر پیکاپ های موجود در بازار ایران، نسبتا پایین است. این امر می تواند در هنگام رانندگی در شرایط اضطراری، خطرناک باشد.

در مجموع، ایسوزو دی مکس یک پیکاپ خوب و قابل اعتماد است که برای کاربردهای گوناگون، مناسب است. با این حال، خریداران باید قبل از خرید این خودرو، معایب آن را نیز در نظر داشته باشند.

سخن پایانی

خودروهای کوچک ژاپنی ارائه‌شده همگی جزوبهترین‌ها دربازار داخلی ایران هستند. همانطور که گفته شدتفاوت معنی‌داری بین آنها وجود ندارد و همه آنها ازنظر سیستم‌های فنی درموقعیت‌های نزدیک قراردارند. البته می‌توان‌گفت هایلوکس ازنظر امکانات رفاهی و آپشن‌های‌داخلی کمی پیچیده‌تر است وخدمات بیشتری رابه راننده وسرنشینان ارائه می‌دهد. اگربه سفر درمحیط‌های سخت جنگل یاکوهستان علاقه دارید و وسیله‌نقلیه جاده‌ای خودراندارید، جای نگرانی نیست.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support