مقایسه بی وای دی s7 و سانگ یانگ تیوولی

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

7 ماه پیش 22625 بازدید
مقایسه بی وای دی s7 و سانگ یانگ تیوولی

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


با توجه به محبوبیت روافزون خودروهای شاسی بلند شهری وکراس اوورها، خودروهایی مانند بی وای دی s7 و شاسی بلندهای سانگ یانگ تیوولی دربازار ایران بسیارمحبوب بودند.

خودروهای تولید شده توسط شرکت‌های آسیای شرقی مانند کره وچین هر روز ازنظر کیفیت و امکانات پیشرفت می‌کنند وبه دلیل ارزانتر بودن از خودروهای اروپایی خرید بهتری دارند.

در این مقاله از مجله کارکیتا تصمیم گرفتیم به بررسی ومقایسه بی‌ وای دی S7 و سانگ یانگ تیوولی بپردازیم. در ادامه با ما همراه باشید.

مقایسه دو غول شاسی بلند از نظر طراحی

خودروی سانگ یانگ تیوولی یکی ازمحصولات تولیدی شرکت سانگ یانگ کره جنوبی است که بیش از60 سال قدمت دارد وسال‌هاست در بازارایران حضور دارد. تولیدخودروی تیوولی توسط این خودروساز رامی‌توان انقلابی در تولید و عرضه خودرو به خصوص در بازار ایران دانست که تا کنون خودروهای سانگ یانگ بیشتر مورد توجه افراد مسن ومیانسال هستند. اما زمانی که خودروی تیوولی تولید شد، نسل جوان به خرید خودروی این کمپانی علاقه‌مند شدند.

بی وای دی s7

طراحی بیرونی خودروسانگ یانگ تیوولی جذابیت و زیبایی زیادی دارد. طراحی هماهنگ ویکنواخت این خودرو در کناراستفاده از طرح‌های خاص در قسمت‌های مختلف خودرو باعث شده تا ظاهری جذاب، خشمگین وقدرتمند داشته باشد. همه این زیبایی‌ها در این خودرو باعث شده ‌افراد درگروه‌های سنی مختلف را در لیست خریداران خودرو قراربدهد و در واقع خودرو را برای گروه‌های سنی مختلف مناسب می‌دانند. تمامی پارامترهای طراحی بیرونی خودرو سانگ یانگ تیوولی مانند زاویه وعرض ستون‌ها، طراحی توری و چراغ‌های جلو، طراحی سقف و درب کاپوت، طراحی وموقعیت درب صندوق عقب، پلاک خودرو درعقب خودرو از جمله مواردی است که به دقت طراحی و ساخته شده است.

درمقابل آن خودروی بی‌ وای دی s7 است که توسط کارمانیا به بازارایران معرفی شده است. خودروی بی‌ وای دی s7 دارای نشانه‌های طراحی ازنسل قبلی خود، خودروی بی‌ وای دی s6 است. همچنین ظاهر این خودرو شبیه به نسل قبل شاسی بلند لکسوس است که نشان ازکپی‌برداری از یک خودروی چینی دارد. اما طراحی خودروی بی‌ وای دی s7 قابل قبول است ومی‌توان گفت طراحی بیرونی آن به نوعی هارمونی دربین قطعات مختلف دست یافته است. خودروی بی‌ وای دی S7 در مقایسه با سانگ یانگ تیوولی برای نسل قدیمی وافراد مسن قابل قبول‌ترخواهد بود.

طراحی داخلی سانگ یانگ تیوولی

زیبایی سانگ یانگ تیوولی در داخل کابین نیزادامه دارد. هماهنگی طراحی داخلی با نمای بیرونی خودرو اولین نکته‌ای است که می‌تواند نظر شما رابه عنوان یک مصرف کننده جلب کند وهنگام ورود به خودروی سانگ یانگ تیوولی شما را راضی کند. ارگونومی کابین ودسترسی به تمامی آپشن‌های به کار رفته در خودروی سانگ یانگ تیوولی ازدیگر نکاتی است که در طراحی بسیار خوب این خودرو به چشم می‌خورد. کیفیت متریال به کار رفته در فضای داخلی کابین نیز قابل قبول و قابل توجه است.

سانگ یانگ تیوولی

علاوه براین طراحی داخلی زیبای این خودرو طراحی حساب شده‌ای رانشان می‌دهد و به مکان‌های مختلف داخل این خودرو دسترسی خوبی خواهید داشت. قرارگیری مانیتور لمسی ودکمه‌های انتخاب در مرکز کنسول نیز بسیارخوب است. فرمان و اهرم تعویض دنده نیزهارمونی و زیبایی خاصی ایجاد می‌کند.

با مقایسه بی‌ وای دی s7 از سانگ یانگ تیوولی از نظر طراحی به جایی می‌رسیم که با طراحی این خودروهمخوانی دارد، باید گفت که نمای داخلی و طراحی خودروی بی‌ وای دی s7 نیز قابل قبول و مناسب است، ترکیب چرم وعناصر دیگر باعث می‌شود این خودرو قابل قبول به نظربرسد. البته در نظر داشته باشید که بی‌وای دی s7 کمترمناسب نظر وسلیقه جوانان است.

مقایسه فنی بی‌ وای دی s7 و سانگ یانگ تیوولی

در مقایسه سانگ یانگ تیوولی و بی وای دی s7، ویژگی‌های فنی بیشتری دردسترس است. سانگ یانگ تیوولی از یک موتور 4 سیلندر 1600 سی سی با 16 سوپاپ استفاده می‌کند که می‌تواند 128 اسب بخار قدرت تولید کند.

جلوی خودروی بی‌ وای دی s7 قرار گرفته است که با موتور 4 سیلندر2000 سی سی قادر به تولید 203 اسب بخار قدرت نبود. در این مقایسه خودروی بی‌وای دی s7 عملکرد بالاتری دارد.

مقایسه آپشن‌های بی وای دی s7 و سانگ یانگ تیوولی

خودروی سانگ یانگ تیوولی یکی ازخودروهای ساخت کره است که همیشه بهترین آپشن‌ها و تجهیزات را دارد.

تجربه رانندگی

تست‌های مختلفی برای مقایسه بی وای دی s7 و سانگ یانگ تیوولی ازنظر تجربه رانندگی انجام شد و به طور کلی می‌توان گفت که سانگ یانگ تیوولی یک خودروی کراس اوور جمع وجور است که می‌توانید با خیال راحت از آن برای سفرهای درون شهری وبرون شهری استفاده کنید.

فضای زیادی برای راننده وسرنشینان وجود دارد و صندلی این خودرو بسیار راحت خواهد بود. همچنین در مورد تجربه رانندگی باید گفت که در حال برنامه‌ریزی برای رانندگی با خودروی سانگ یانگ تیوولی هستیم و طراحی مدرن دستگاه، استفاده از رینگ و لاستیک و پلاستیک‌های کوتاه خودرو به این امر کمک کرده است. طراحی عالی سیستم تعلیق، هندلینگ بسیار خوبی را برای راننده ایجاد می‌کند.

در مقابل، بی‌ وای دی s7 تجربه رانندگی نرم وراحتی دارد، اما به دلیل وزن اضافی باید بگوییم که نمی‌توان انتظار شتاب وهندلینگ تند سانگ یانگ تیوولی را از بی‌ وای دی s7 داشت. خودروی بی‌ وای دی s7 خودرویی است که برای خانواده طراحی شده است و خودروی سانگ یانگ تیوولی می‌توان گفت خودرویی برای نسل جوان است.

تحلیل بازار

با توجه به شرایط فعلی بازار ووارداتی بودن تمامی این خودروها، می‌توان گفت که تمامی این خودروها بسیارجذاب هستند. همچنین سانگ یانگ تیوولی در بین مصرف کنندگان بسیارمحبوب است. بنابراین اگر به فکر خرید خودرو و فروش آسان آن در بازار ثانویه هستید، خودروی سانگ یانگ تیوولی بهترین انتخاب است.

خلاصه مقایسه بی‌ وای دی s7 و سانگ یانگ تیوولی  

اگرقصد بازدید و سفر با خانواده رادارید، باید بدانید که بی‌ وای دی s7 خودروی بسیار مناسبی خواهد بود. اما اگر علاقه‌مند به داشتن یک خودروی اسپرت هستید، سانگ یانگ تیوولی جذابیت بیشتری دارد.

Comparison of BYD S7

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support