مقایسه بیسو T3 و جک S3

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

9 ماه پیش 17001 بازدید
مقایسه بیسو T3 و جک S3

بیسو T3 و جک S3 تازه وارد به بازار خودرو کشورمان هستند ودر کلاس کراس اوورهای کوچک جای می‌گیرند. حال مقایسه‌ای بین این دو خودرو انجام می‌دهیم وقیمت خرید هر کدام را بررسی می‌کنیم.

مقایسه بیسو T3 و جک S3 

بیسو T3 یکی دیگر ازکراس اوورهای کوچک چینی است که درنبود خودروهای معروف دنیا وحتی برندهای مطرح چینی وارد بازارکشورمان شد و به همراه برادر بزرگترش بیسو T5 وارد خط تولید شد.

بیسو T3 در سال 2017 وسیف خودرو در سال 1396 در نمایشگاه خودرو تهران معرفی شدند. سیف خودرو وظیفه تولید وعرضه محصولات این برند چینی را در کشورمان برعهده دارد. پیش از این سیف خودرو یک بار شانس خود را درعرضه محصولات سوبارو ژاپن در ایران امتحان کرد که چندان موفق نبود و با داغ شدن بازارکراس اوورها وبرندهای چینی به سراغ بیسو راهی شده است.

بیسو T3 بر اساس زبان طراحی بیسو طراحی شده است که درشاسی T5 نیز استفاده شده است. در نمای جلویی جلوپنجره بزرگی را می‌بینید که چراغ‌های جلو روی آن نصب شده است. در نمای جانبی، توجه به استفاده گسترده ازقطعات پلاستیکی و مشکی در نزدیکی چرخ‌های کوچک جلب می‌شود. روی درها خط کشیده شده است وبرآمدگی بال نیز نکته قابل توجهی است. در نمای عقب، یک دیفیوزر در زیرسپر قرار گرفته و خروجی‌های اگزوز درآن قرار گرفته‌اند.

بیسو همچنین از یک زبان طراحی مشترک برای طراحی کابین خودروی دوچرخ متحرک خود استفاده کرده است. بیسو T3 دارای یک نمایشگر درمرکز داشبورد است و در زیر آن دریچه‌های تهویه وکلیدهای کنترل قرار دارد. کیفیت مواد به کاررفته در کابین متوسط ​​بوده و اکثر قطعات آن پلاستیکی است. البته روکش صندلی‌ها ازچرم است و صندلی‌های جلو مجهزبه گرمکن است.

بیسو t3 از نظرامکانات رفاهی مانند مجموعه کامل کیسه هوا، سیستم کمک حرکت درسر بالایی، اتو هلد، ورود و استارت بدون کلید، سنسورهای پارک جلو وعقب، دوربین دید عقب، تهویه مطبوع اتوماتیک، نمایشگر 9 اینچی لمسی، گرمکن صندلی‌های جلو، آینه‌های جانبی برقی گرم‌شونده، چراغ‌های هالوژنی مجهز به دیلایت وتنظیم ارتفاع، سانروف پانوراما وکروز کنترل را دراختیار شما قرار می‌دهد. از نظر امکانات، بیسو T3 بهتراز جک S3 عمل می‌کند.

موتور مورد استفاده در بیسو T3 یک موتور1.3 لیتری توربو 4 سیلندراست که 133 اسب بخارقدرت و 185 نیوتن مترگشتاور تولید می‌کند. برای انتقال این نیرو مانند جک S3 یک گیربکس اتوماتیک CVT در نظرگرفته شده است که نیرو را به چرخ‌های جلومی‌فرستد.

در مجموع باید بگوییم که بیسو T3 به ​​دلیل امکانات بسیاربهتر وموتور قدرتمندتر انتخاب منطقی‌تری به نظر می‌رسد و قیمت خریدبالاتری نسبت به جک S3 دارد.

مقایسه بیسو T3 و جک S3 از نظر ظاهری

جک S3 یک کراس اوور جمع وجور است که در سال 2013 با نام تجاری Refine عرضه شد.این خودرو یک بار درسال 2016 فیس لیفت شد و ظاهرآن تغییر کرد. اما مدل عرضه شده درایران همانند مدل اصلی خواهد بود.

جک S3 از سال 1396 توسط کرمان موتور درکشورمان تولید وعرضه می‌شود وعرضه آن همچنان ادامه دارد. با توجه به سابقه خوب محصولات جک درایران و حضور خودروهایی مانند جک J5 و جک S5، این کراس اوور کوچک مشکل چندانی ندارد ومی‌تواند به فروش بالایی دست پیدا کند.

جک S3 طراحی رسمی دارد وبا زبان طراحی شرکت جک ساخته شده است. یک پنجره بسیاربزرگ در داخل نمایان است که قسمت زیادی ازمحوطه را به خود اختصاص داده است. با نگاهی به پشت جک S3، یک محافظ پلاستیکی مشکی با یک دیفیوزر پلاستیکی نقره‌ای در زیر آن قرار دارد. در دو طرف جلوی سپر عقب چراغ‌هایی وجود دارد که ممکن است درابتدا شما را گیج کرده و آن را با خروجی اگزوزاشتباه بگیرید.

طراحی داخلی جک S3 از نظرکیفی در سطح طراحی خارجی تنظیم شده است. صفحه نمایش در وسط داشبورد وورودی‌های هوا دردو طرف قرار دارد. مواد به کاررفته در ساخت داشبورد عمدتا از پلاستیک تشکیل شده و کیفیت آن متوسط ​​است. جک S3 هندلینگ نسبتا خوبی دارد اما خودروی شهری است و نمی‌توان ازآن انتظار عملکرد عالی داشت.

جک اس 3 امکاناتی مانند 2 ایربگ، ایموبلایزر، تهویه مطبوع اتوماتیک، صفحه نمایش 7 اینچی وسیستم صوتی 6 بلندگو، آینه‌های جانبی با گرمکن الکتریکی، چراغ‌های LED با عملکرد دیلایت، کروز کنترل و سانروف را به شماارائه می‌دهد.

جک S3 با موتور1.6 لیتری 4 سیلندر عرضه می‌شود که قادر به تولید 107 اسب بخارقدرت و155 نیوتن متر گشتاور است. برای انتقال این نیرویک گیربکس اتوماتیک CVT درنظر گرفته شده است که نیرو را به چرخ‌های جلو می‌فرستد. این پیشرانه عملکرد متوسطی دارد وموتور قدرتمندتر در قلب رقیب آن بیسو T3 قرار دارد. اما باید اشاره کنیم که جک S3 حدود 210 کیلوگرم سبکتر است.

در مجموع جک S3 خودروی خوبی است، اما دررقابت با بیسو T3، نمی‌توان در مورد قدرت رانندگی، راحتی وقیمت مناسب صحبت کرد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support