مقایسه بیسو t5 با چری تیگو 7

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

7 ماه پیش 19209 بازدید
مقایسه بیسو t5 با چری تیگو 7

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


مقایسه بیسو T5 و تیگو 7 مقایسه دو کراس اوورلوکس و گران قیمت چینی در بازارایران است که امروزه جزودر دسترس‌ترین خودروهای بازار هستند. تیگو 7 سالهاست که توسط مدیران خودرو با برند چری به فروش می‌رسد وامسال این شرکت نسخه به روزشده‌ای از این خودرو را با تغییرات جزئی در داخل خودرو معرفی کرد. به همین دلیل است که به مقایسه بیسو T5 و تیگو 7 می‌پردازیم تا ببینید که کدام یک را باید خریداری کنید.

مقایسه ابعاد بیسو T5 و تیگو 7

بیسو T5 یک کراس اوور 7نفره با سه ردیف صندلی است وتیگو 7 یک خودروی 5 نفره است، بنابراین بیسو T5 بسیار طولانی‌تر است که باعث افزایش فاصله بین دومحور آن شده است. بنابراین شکی نیست که فضای داخلی این خودرونسبت به تیگو 7 مناسبتر است و به خصوص فضای جلوی سرنشینان دربیسو T5 نسبت به رقیب خودش کاملا باز است.

وقتی صحبت ازکراس اوورها می‌شود، ارتفاع از سطح زمین یکی از فاکتورهای مهم است. بیسو T5 در این‌بخش بلندتراست و تیگو S7 حدود 11 میل بزرگتر است، اما شما واقعا نمی‌توانید آن را ببینید.

درمجموع باید گفت که بیسو T5 از نظر تامین فضای داخلی برای خانواده‌های پرجمعیت مناسب است اما به دلیل ابعاد بزرگ وزن خودرو بسیار بیشتر ازتیگو 7 است.

مقایسه بیسو T5 و تیگو 7 از نظر طراحی ظاهری

چری تیگو 7 که این روزها براساس زبان طراحی چری ساخته شده است از چراغ‌های جذاب و به شکل بومرنگ درجلوی خودرو استفاده می‌کند که این روزها نزدیک جلو پنجره چری مدرن وتهاجمی است. در نمای جانبی باز شدن صاف سقف خودرو رامی‌توان دید که تا حدودی یادآور یک کراس اوور کوپه است. در نمای عقب خودرو کمی شبیه به کیا اسپورتیج است اما نمی‌توان گفت کپی وجوددارد. از نکات جذاب این خودرو باید به چراغ‌های عقب خودرو اشاره کرد که درکنار سایر عناصر نمای عقب هماهنگی بی‌نظیری با نمای جلوی خودرو ایجاد کرده است.

مشخصات بیسو t5

ظاهر محصولات بیسو نشان‌دهنده نبوغ طراحان این برندچینی است، زیرا آنها ازهمان ابتدا زبان طراحی واضح و ثابتی را برای همه محصولات خودرو به کارمی‌برند تا تأثیری ماندگار درذهن ایجاد کنند. بیسو T5 از همان زبان طراحی استفاده می‌کند ودرقسمت جلویی آن بسیار شبیه به بیسو T3 است. ازجمله ویژگی‌های جلوی خودرو می‌توان به جلو پنجره‌های مشکی رنگ باخطوط افقی اشاره کرد که تا چراغ‌های جلو امتداد دارند. سپر جلوی بزرگ همراه با چراغ‌های مه شکن بزرگ، جدی وهوشیار ودرعین حال جسورانه به نظر می‌رسند.

پشت بیسو T5 مانند بیسو T3 از چراغ‌های پله‌‌ای زاویه دارخاصی ساخته شده است، تفاوت این است که بیسو T5 به دلیل متورم شدن چراغ‌ها کمی احساس راحتی بیشتری دارد. طراحان دو چراغ سعی خودرا کرده‌اند که بادوسر اگزوز کرمی و سپرنقره‌ای رنگ به جذابیت نمای عقب اضافه کنند.

مقایسه طراحی داخلی

با ورودبه کابین چری تیگو 7 این خط فکری کاملاً ملموس می‌شود زیراطراحی داخلی ساده کابین چری تیگو 7 به دلیل استفاده از مواد مرغوب واقعاً لذت‌بخش شده است. در رابطه با طراحی کابین این خودرو، قابل ذکر است که صفحه نمایش لمسی که در وسط داشبورد کارمی‌کرد، ظاهری مدرن را حفظ می‌کرد و تمامی ابزارهای تنظیم این صفحه نمایش درولوم دایره‌ای شکلی که در کنسول وسط کار می‌کرد، قرار می‌گیرد.

ازسوی دیگر، با ورود به کابین بیسو T5، بلافاصله متوجه می‌شویم که طراحان برای بیدار شدن از خواب، از تمام توان خود برای ایجاد کابین لوکس بیسواستفاده کرده‌اند. دو رنگ قسمت‌های مختلف به همراه درزهای زیبا روی صندلی‌ها وقسمت‌های داشبورد و فرمانی که به خوبی چیده شده‌اند، ازویژگی‌های کابین بیسو T5 است. البته قسمت نقره‌ای روی داشبورد دراسپرت جلوه دادن فضای داخلی موثر است. فرمان جذاب در کنار صفحه نمایش تبلت مانند و پنلی در پشت فرمان ازدیگر جذابیت‌های این خودرو است.

در این رده بیسو T5 و تیگو 7 بسیارخوب عمل کرده‌اند وچیزی ازرقبای کره‌ای و ژاپنی خود پشت سر نگذاشته‌اند و بازهم تصمیم با شماست که کدام یک با نظر شما مطابقت دارد.

ایمنی

بیسو یک خودروساز نسبتاً جدید درچین است، اما محصولات آن از جمله بیسوT5 توانستند به راحتی 5 ستاره ایمنی را ازموسسه C-NCAP دریافت کنند. ویژگی‌های ایمنی این خودرو مانند سیستم ترمز ضد قفل (ABS)، توزیع الکترونیکی ترمز (EBD)، ترمزهای کمکی BA، BOS، ESC، TCS، HAS، ترمز دستی یا الکترونیکی (EPB)، سیستم توقف وسیله نقلیه در سربالایی را می‌توان به عنوان تضمین ایمنی برای بیسوT5 درنظر گرفت.

چری درتجهیزات ایمنی این خودروسنگ تمام گذاشته است وامکاناتی همچون 6 ایربگ، ترمزهای طراحی شده بوش، استفاده ازسیستم‌های کمکی ترمز ABS، EBD و TCS برای حفظ تعادل واستفاده از قطعات مستحکم و حساس دارد. قسمت‌های حساس بدنه با استفاده ازقطعات محکم درقسمت بدنه، مانند هموطن خود توانسته، به راحتی موفق به کسب 5 ستاره ایمنی ازموسسه تست تصادف چین رابه خوداختصاص دهد.

بیسوT5 دارای امکاناتی مانندفرمان برقی، سیستم کنترل فشارباد لاستیک‌ها (TPMS)، چراغ‌های روشنایی درروز، آینه‌های برقی گرم شونده، سقف پانوراما، سنسورباران، کروزکنترل، صندلی‌های چرمی گرم شونده و خنک شونده، سانروف برقی است.، سیستم هشدار ضد سرقت (ایموبلایزر)، کیسه هوا سرنشینان، ایربگ‌های پرده‌ای و سمت چپ و راست، دوربین عقب، سنسور پارک جلو، سیستم کنترل شروع حرکت، رادارنقطه کور، سیستم هشدارخروج از خط، کلید برقی 6 جهته استارت مجهز به پارکینگ برای سنسور، صفحه نمایش لمسی 9 اینچی، 7 بلندگو، سیستم تهویه مخصوص سرنشینان عقب ودوربین 360 درجه مشخص است که برخی ازموارد فوق در سایر محصولات چینی موجود در بازارایران وجود ندارد و این یک برتری است که در بیسو T5 درنظرگرفته شده است.

تیگو 7 دارای ویژگی‌هایی مانند استارت دکمه‌ای، دوربین 360 درجه، روکش چرم مصنوعی، سقف پانوراما، سیستم کنترل پایداری الکتریکی، کروز کنترل، آینه‌های تاشوبرقی، صندلی برقی راننده، گرمکن صندلی‌های جلو، کامپیوترسفر وتهویه دوگانه است. مجهز به خودروی سایز متوسط، دریچه‌های صندلی عقب، سنسور پارک جلو وعقب، شش ایربگ 10 نقطه‌ای، سیستم استارت کوهستانی، سنسورفشار باد لاستیک وغیره. البته تیگو 7 دارای دو سنسور درسپر جلو است و بی وای دی از درب عقب برقی استفاده می‌کند. تیگو 7 دارای دو گرمکن صندلی جلو نیز می‌باشد.

هر دو گزینه موردنظرما ازگزینه‌های رفاهی مهمی بهره می‌برند، اما بیسوT5 دارای ویژگی‌هایی است که آن را دردسترس قرارمی‌دهد و این قیمت‌ها جذاب ورقابتی هستند.

حرف پایانی

صنعت خودروی چین درسال‌های اخیر پیشرفت‌های زیادی داشته است و نمی‌توان چینی بودن خودروهای این کشوررا انکار کرد. بیسو T5 و چری تیگو 7 از جدیدترین محصولات خودروسازان چینی به شمار می‌روند که به راحتی می‌توانند دربازارهایی مانند ایران موفق شوند. برای جمع‌بندی این مقاله باید گفت که اگربه دنبال یک کراس اوور لوکس، سریع وپرشتاب هستید، تیگو 7 انتخاب شماست. که این می‌تواند شما را برای سالها راضی نگه‌دارد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support