مقایسه پراید 111 و کوییک دنده ای

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

10 ماه پیش 27351 بازدید
مقایسه پراید 111 و کوییک دنده ای

در این مقاله به مقایسه پراید 111 و کوییک وتفاوت‌های این دو خودرو از نظر فنی وطراحی می‌پردازیم. کوییک یا پراید111 کدام را بخریم؟ مقایسه کوییک و پراید 111 یکی از بهترین گزینه‌ها برای مشتریانی با بودجه مشابه است.

از آنجایی که هردو خودرو در بازار جزو خودروهای اقتصادی محسوب می‌شوند و تقریباً از یک پلت‌فرم استفاده می‌کنند، انتخاب بین خرید کوییک یا پراید یکی ازسوالات اصلی متقاضیان دراین بازه قیمتی است. از این رو در ادامه به مقایسه پراید111 و کوییک دنده ای می‌پردازیم.

مقایسه کلی پراید 111 و کوییک

پراید 111 خودرویی منحصر به فرد وساده است. این خودرو علاوه برظاهر وقیمت مناسب افرادی است که قصد خرید خودروی ارزان‌قیمت را دارند. این خودرو از نظرظاهری جوان‌پسند به نظر می‌رسد و به همین دلیل بسیاری از جوانان با درنظرگرفتن بودجه مناسب حاضر به خرید آن هستند.

لازم به ذکر است که این خودرو نسبت به خودروی کوییک خودروی قدیمی‌تری است. خودروی کوییک درسال 1395 به عنوان خودروی ملی واردبازار ایران شد پس می توان گفت این دو خودرو قابل مقایسه نیستند. اما برای درک بهتر این موضوع، با بررسی ومقایسه آن ها به تفاوت‌های اصلی این دوخودرو پی خواهید برد.

مقایسه فنی پراید 111 و کوییک

پلتفرم‌های پراید و کوییک هردو از یک نوع هستند. بنابراین، موتورهای آنها وجوه مشترک زیادی دارند. با این حال موتور کوییک نسخه بسیار بزرگ و اصلاح شده موتور پراید به حساب می‌آید و در نتیجه از نظر قدرت نسبت به موتور M13 پرایدوضعیت بهتری دارد.

البته یکی از تفاوت‌های کوییک و پراید وزن هاچ بک سایپا است؛ زیرا وزن کوییک 1065 کیلوگرم و پراید تقریباً 150 کیلوگرم ا آن سبکتر است. بنابراین ازنظر شتاب، با وجود اینکه وضعیت کوییک بهتر به نظر می‌رسد، پراید فقط حدود نیم ثانیه اختلاف شتاب دارد.

تفاوت مشخصات فنی موتور پراید 111 و کوییک

موتور 1.5 لیتری کوییک حدود 87 اسب بخار و 128 نیوتن‌متر حداکثر قدرت تولید کند، در حالی که موتور 1.3 لیتری پراید 111 71 اسب بخار قدرت و 108 نیوتن مترگشتاور تولید می‌کند. درنتیجه خودروی کوییک از نظر قدرت خودرو ودور موتور نسبت به خودروی پراید 111 برتری دارد.

مقایسه ویژگی‌ها و آپشن‌های پراید 111 و کوییک دنده ای

در حالی که انتظار آپشن‌های خاصی ازپراید 111 ندارید، متاسفانه کوییک دنده‌ای و کوییک R نیزدر این زمینه ضعیف به نظر می‌رسند.

از بارزترین آپشن‌های کوییک معمولی و R می‌توان به شیشه‌های برقی جلو و عقب، کنترل تهویه مطبوع دیجیتال، سیستم صوتی با 4 بلندگو وپورت USB، آینه‌های جانبی با تنظیم برقی و تاشو صندلی‌های عقب اشاره کرد. پراید 111 دارای بالابر جلو پنجره، سیستم صوتی با 4 بلندگو و سی دی پلیر نیز می‌باشد.

مقایسه طراحی ظاهری پراید 111 و کوییک دنده‌ای 

خودرو پراید ازنظر ظاهری ساده با ابعاد کوچک است ودر نتیجه فضای داخلی آن نیزکوچک است. طراحی به کار رفته درظاهر خودروی کوییک با پراید 111 متفاوت است.

کویک ظاهری جوان پسند، اسپرت ومدرن دارد که در بین خریداران امروزی بسیارمحبوب شده است. ایمنی، کنترل و راحتی در سرشنین نیز ازجمله مواردی است که خودرو کوییک را از خودروی پراید 111 متمایز می‌‌کند.

خودروی کوییک ازنظر ظاهری بزرگتر از خودروی پراید 111 است و فضای داخلی خودرو نیز نسبت به خودروی پراید 111 بزرگتر است.

مقایسه ایمنی کوییک و پراید 111

درادامه مقایسه کوییک و پراید 111 به بررسی ایمنی این دوخودرو می‌پردازیم. یکی از تفاوت‌های کوییک با پراید 111 ایمنی بالاتر به دلیل تقویت شاسی وبه روز بودن پلت‌فرم این خودروی هاچ بک است.

البته در حال حاضر نمی‌توان انتظار ایمنی بالای کوییک رانسبت به سایر خودروهای دنیا داشت، اما درمقایسه با پراید، ایمنی هاچ بک به ویژه از خودروی سایپا سود می‌برد. توزیع الکترونیکی نیروی ترمز EBD، ترمزهای کمکی، سنسورهای پارک عقب و غیره را نیز شامل می‌شود.

مقایسه تجربه رانندگی در پراید 111 و کوییک دنده ای

کیفیت سواری کوییک بهتراز پراید 111 به نظر می‌رسد و ضربه کمتری در کابین احساس می‌شود. وقتی صحبت از هندلینگ به میان می‌آید، شرایط کوییک قابل قبول‌تر است و با خرید کوییک احساس امنیت بیشتری می‌کنید. علاوه بر این، صدای موتور در کابین کوییک کمتر شنیده می‌شود، اما با این وجود، لازم نیست انتظار داشته باشید که کابین کوییک R کاملا بی‌صدا باشد.

زیرا این خودرو ازنظر کیفی با مدل پایه خود یعنی تیبا تفاوتی ندارد واگرچه کابین آرام‌تری نسبت به پراید ارائه می‌دهد، اما واقعاً انتظارات رابرآورده نمی کند. از نظر کشش وقدرت درسربالایی‌ها، کوییک بهتر از پراید است. راننده کوییک سطح افت قدرت پراید راتجربه نمی‌کنند و می‌توانند راحت‌تر در تپه‌ها و جاده‌های پرپیچ و خم حرکت کنند.

فروش پراید 111 بهتر است یا کوییک معمولی؟

با توجه به نبودخودروهای مدرن اقتصادی دربازار ایران، هم کوییک و هم پراید با توجه به قیمت‌های موجود در بازار، شاهد رونق فروش هستند.

اگر بخواهیم هردورا از نظر فروش مقایسه کنیم، باید بگوییم که خودروی کوییک به دلیل راحتی وایمنی بالا و همچنین طراحی اسپرت وشیک از قیمت بالاتری دربازار ایران برخوردار است.

پراید 111 ارزانتر از کوییک است و بدون شک فروش بیشتری دارد. البته این نکته راهم درنظر داشته باشید که افرادی که با توجه به بودجه خود قصدخرید خودرویی مشابه پژو 206 را دارند، بیشتر به سراغ کوییک می‌روند. سبک اسپرت و طراحی زیبای ظاهری خودروی کوییک باعث شده تا با توجه به قیمت بالا همچنان فروش خوبی داشته باشد.

مزایای کوییک نسبت به پراید کدام بهتر است؟

در این مقاله با ارائه برخی مطالب به مقایسه کوییک و پراید 111 پرداختیم. به طور کلی ازاطلاعات این مقاله می‌توان نتیجه گرفت که طراحی خاص به کاررفته درخودروی کوییک با پراید 111 بسیار متفاوت است.

بنابراین هیچ شباهتی درظاهر، مشخصات داخلی وفنی این دو خودرو دیده نمی‌شود، کوییک خودرو شیک واسپرت است و درهمان نگاه اول شما متوجه می‌شوید که این دوخودرو را نمی‌توان دریک سطح قرار داد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support