مقایسه پراید 141 با پژو RD و دوو ریسر

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

7 ماه پیش 16427 بازدید
مقایسه پراید 141 با پژو RD و دوو ریسر

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


اگربه دنبال پراید 141 هستید، بنابراین بهتراست این خودرو را با نسخه‌های کارکرده هم قیمت خودش مقایسه کنید. شاید مقایسه درون‌خانوادگی به سلیقه شما نباشد، بنابراین مااز این مقایسه اجتناب کرده‌ایم. دراین قسمت سعی شده است به مقایسه پراید 141 با پژو RD و دوو ریسر بپردازیم و نقاط قوت وضعف هر یک از این خودروها موردتحلیل قراردهیم.

مقایسه پراید 141 با پژو RD

طراحی بدنه پژو RD وپراید 141 هم قدیمی وهم خسته‌کننده است. درواقع هر دوی آنها بیش از 20 سال سابقه دارند و از هرنوع هیجان خارج هستند. با این حال، شایدبتوانیم پراید 141 را به دلیل اندازه وشکل قابل بازسازی آن جوان‌تر واسپرت‌تر بدانیم. علاوه براین، سدان‌های کوچک برای رانندگی درشهر مناسب‌تر هستند.

در مقایسه پراید 141 با پژو RD باید گفت که فضای داخلی RD که ازهمه نظر شبیه پژو 405 است جادارو راحت به نظرمی‌رسد. صندوق عقب نیز بزرگتراز RD است، اما قابل تامل است که کابین پراید با وجود اندازه، فضای زیادی دارد.

پژو RD نسبت به پراید 141 سنگین‌تراست، بنابراین در سرعت‌های بالا وخارج از شهرایمن‌تر است و هندلینگ بهتری نسبت به پراید دارد ودر کنار موتور قدرتمندتر، شتاب ثانویه نسبت به پراید دارد. به عبارت دیگر، RD در طول 100 کیلومترعملکرد بهتری دارد و فریم قوی آن باعث سهولت دررانندگی در سرعت‌های بالا می‌شود، البته این مشکلات باعث کاهش شتاب اولیه آن شده است. البته نباید ازنقش گیربکس 6 سرعته RD در شتاب اولیه ضعیف غافل شد.

با مقایسه پراید 141 و پژو RD، متوجه می‌شویم که مصرف سوخت پراید نسبت به RD مناسب‌تر است. RD در هر 100 کیلومتر9 لیتر وپراید 6.5 لیتر بنزین مصرف می‌کنند. موتورRD دارای حجم 1.6 لیتر، حداکثر سرعت 175 کیلومتر بر ساعت وقدرت طراحی 80 اسب بخار است که به وضوح از موتور 1.3 لیتری پراید قدرتمندتر است.

از نظرکیفیت قطعات و مونتاژ، RD در وضعیت خوبی قراردارد و صدای کابین کمتر از پراید 141 است. اما در قسمت استهلاک پژو RD گرانتر ومستهلک شده به نظر می‌رسد و هزینه تعمیر آن بیشتر خواهد بود. مشکلی در تامین قطعات یدکی وجود ندارد.

مقایسه پراید 141 و دوو ریسر

حالا بیایید پراید 141 رابا دوو ریسر مقایسه کنیم. دوو ریسر که مانند پراید 141 ریشه آمریکایی وکره‌ای دارد، محصولی قدیمی‌تر از پراید است و متعلق به دهه 90 میلادی است، اما عموماً هم نسل پراید محسوب می‌شود. البته می‌توان گفت بدنه آن ازپراید قدیمی‌تر است و ظاهر نوستالژیک‌تری دارد.

با مقایسه پراید 141 اسپرت با دوو ریسرمی‌توان متوجه شد که استهلاک دوو ریسر به دلیل قدیمی بودن خودروهای موجود در بازاربالاست ودرتامین قطعات نیزمشکل وجود دارد چون این خودرودر داخل تولیدنشده است. اگرقطعات فابریک وجدید به آنها اضافه شود در درازمدت هیچ هزینه‌ای برای صاحبش نخواهد داشت اما به طورکلی هزینه‌های نگهداری آن با پرایدی که ستاره‌هایش بیشتر از ستاره‌های آسمان درایران است قابل مقایسه نیست وقطعا پردردسرتر خواهدبود.

ابعاد بزرگ دوو ریسر، فضای داخلی آن رابا وجود سن بالاراحت کرده و صندلی‌های مجهز آن راحتی رابه مسافران ارائه می‌دهد. جدا ازاین دوو ریسر فضای زیادی درداخل کابین دارد. با این حال، اندازه کوچک پراید 141 آن را برای استفاده شهری ایده آل می‌کند. دوو ریسر پراید ازنظر امکانات و آپشن‌ها، علیرغم قدمتش، دست کمی ازپراید 141 ندارد و شاید حتی بهتراز نمونه‌های ساده‌تر خود باشد.

موتور 1.5 لیتری دوو ریسردارای 75 اسب بخارقدرت و شتاب 12 ثانیه است. حداکثر سرعت این موتور 170 اسب بخار است. بنابراین موتوراین خودرو از موتور پراید قدرتمندتر است. از نظرایمنی دوو ریسر خودروی چندان ایمن نیست و مشکلی مشابه پراید 141 و بدنه ضعیفی دارد پس فقط یک ستاره ایمنی دارد! این مشکل با ترمزهای ضعیف این خودرو بیشترشده است.

امیدواریم این مقایسه پراید 141 با پژو RD و دوو ریسر توانسته باشد اطلاعات مفید وارزشمندی در مورد ارزش خرید هر یک ازاین سه خودرو در اختیار شما قرار دهد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support