مقایسه پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

5 ماه پیش 26360 بازدید
مقایسه پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


دراین سری از مقالات مجله کارکیتا، تصمیم گرفتیم دو خودرو از دوقاره مختلف را کنارهم قراردهیم و تفاوت‌هایی که هر کدام را بردیگری برتری می‌دهد را برای شما شرح دهیم. پس با مقایسه پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما همراه باشید.

خودروهای خارجی رامی‌توان گنجینه‌ای در جاده‌های ایران دانست. از طرفی پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما رامی‌توان مروارید این جواهرات دانست چرا که ظاهری زیبا وکیفیت بالایی دارند که با بهترین زیبایی تشبیه شده است. درمقایسه پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما با دو خودرویی روبه رو می‌شویم که به غرب‌وشرق می‌بالند. یکی محصول فرانسوی به نمایندگی از غرب و دیگری محصول اپتیما از کره وشرق است. درادامه مقاله مقایسه پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما می‌توان نمایندگان هر دو قطب غرب و شرق راقضاوت کرد.

حتما بخوانید: مقایسه ب‌ام‌و سری 3 کروک 320i با مریدس بنز SLK200

مقایسه فضای داخلی پژو 508 جی تی لاین و کیا اپتیما

درقسمت اول مقایسه پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما به راحتی می‌توانید برنده راانتخاب کنید. کیا اپتیما با حفظ اصول طراحی داخلی شرکت خودبا تغییرات جزئی در مد امروزی توانسته است از رقبای خود پیشی بگیرد. درآن سوی میدان، با پژو 508 GT لاین روبرو می‌شویم که با ریسک بزرگ طراحانش نشان دادکه ریسک‌های طراحی همیشه نتایج خوبی به همراه ندارد. برای مقایسه دقیق، بهتر است مشخصات کابین‌های هر دو خودرو را بررسی کنیم پس با ما همراه باشید.

پس از ورودبه فضای داخلی کیا اپتیما می‌توان اصالت این خودرو را احساس کرد. از سری اول کیا اپتیما تا آخرین مدل عرضه شده درایران، طراحی داخلی به طور کلی ثابت مانده است و با تغییرات جزئی که صورت گرفته، باردیگر با معنای واقعی زیبایی مواجه می‌شویم. داشبورد کلاسیک و زیبا، صفحه نمایش بزرگ و فرمان اختیاری از جمله ویژگی‌های داخلی کیا اپتیما هستند.

تنها نکات مثبتی که در مورد 508 GT لاین بایدبه آن اشاره کرد، قرار دادن دکمه‌ها در زیر داشبورد وکنترل‌های صوتی روی فرمان است که ما را امیدوار می‌کند که در بخش‌های بعدی شاهد نقاط قوت این خودرو باشیم.

کیا اپتیما

مقایسه  فضای بیرونی پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما

با بررسی پژو 508 و کیا اپتیما، با حفظ اصالت کیا اپتیما، با بهبود قابل توجهی مواجه شدیم. چراغ‌های جلو یکسان است، جلوی پنجره همچنان ثابت است، قسمت کناری با تغییرات جزئی احساس نمی‌شود ودر نهایت با همان چراغ‌های عقب نسبت به مدل قبلی این خودرو امتیازخاصی برای اپتیما نمی‌توان حساب کرد. مشتری هزینه بیشتری می‌پردازد وانتظار تغییرات جذابی دارد، اما تنها با تغییرات ظریف روبرو می‌شود.

اما در طرف دیگراین جنگ، نمایندگان غرب ظاهر جذابی پیدا کردند. چراغ‌های جلو تیز و سخت هستند وهمراه با جلوپنجره مشخص، بار دیگر به معنای ترکیبی از کلاسیک واسپرت هستند. در نمای جانبی با در نظر گرفتن انحنای بدنه می‌توان به این خودرو امتیازرضایت بخشی داد. در نهایت چراغ‌های عقب راداریم که مشابه نسخه قبلی این خودرو نیز به روزشده‌اند.

مقایسه فنی پژو 508 GT لاین و کیا اپتیما

در این قسمت ازمقاله بررسی پژو 508 جی تی لاین با کیا اپتیما به پایان قضاوت رسیدیم. هر دوخودرو دارای موتورهای قدرتمندی هستند که هرکدام موفق‌تر از دیگری هستند.

کیا اپتیما

پژو 508 GT لاین

مدل خودرو

4 سیلندر 16 سوپاپ

4 سیلندر 16 سوپاپ

پیشرانه

2.3 لیتر

1.6 لیتر

حجم موتور

177 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

163 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه

حداکثر قدرت

231 نیوتن متر در 4000 دور در دقیقه

240 نیوتن متر در 1400 دور در دقیقه

حداکثر گشتاور

6 دنده خودکار تیپ ترونیک

6 سرعته خودکار

گیربکس

8 لیتر در هر صد کیلومتر

7 لیتر در هر صد کیلومتر

مصرف سوخت (ترکیبی)

9.5 ثانیه

8.9 ثانیه

شتاب صفر تا 100

205 کیلومتر بر ساعت

210 کیلومتر در ساعت

حداکثر سرعت

تجربه رانندگی و فرمان پژو 508 gt لاین

سیستم تعلیق، صدای موتور، آپشن‌های بهره وری ازمزایای این دو خودرو است و تنها تفاوت این دو خودرو درسیستم فرمان است. فرمان پژو 508 GT لاین مطابق با جذابیتش است، اما خیلی سنگین است ودر پیچ‌ها و پارک شما را آزارمی‌دهد وگرنه هیچ نکته منفی‌ای وجود ندارد.

مقایسه فنی پژو 508

نتیجه گیری

وقتی پژو 508 لاین جی تی و کیا اپتیما رابا هم مقایسه می‌کنیم. دراین مقاله شاهد عملکرد بهتر کیا اپتیما نسبت به پژو 508 GT لاین بودیم و این یک هشدارساده به صنعت خودروسازی اروپا است که شرکت‌های کره‌ای به تدریج اروپارا تصاحب می‌کنند.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support