مقایسه اسمارت فور 2 با پراید SX111 از نظر فنی و ظاهری

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

8 ماه پیش 16824 بازدید
مقایسه اسمارت فور 2 با پراید SX111 از نظر فنی و ظاهری

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


اسمارت فور 2، یکی از کوچک‌ترین خودروهای وارداتی موجود در بازار است که تقریبا طول آن کمتر از پراید بوده و ظاهر جذابی نیز دارد. اگرچه قیمت اسمارت فور 2 نسبت به پراید بیشتر است؛ اما باز هم برخی از افراد با توجه به بودجه‌ای که دارند، ترجیح می‌دهند که هزینه خودشان را برای خرید بهترین خودرو صرف کنند. به همین خاطر در ادامه این مقاله قصد داریم مقایسه اسمارت فور 2 با پراید SX111 را به شما ارائه کنیم و با دقت آپشن‌ها و جزئیات این دو خودروی هاچ بک را با هم مقایسه کنیم.

مقایسه اسمارت فور 2 با پراید SX111

پراید 111، یکی از محبوب‌ترین خودروهای ایرانی است که با ظاهر جمع و جور خودش در هر جایی پارک می‌شود. اما این خودروی محبوب ایرانی با ورود اسمارت فور 2، یک رقیب جاده پیدا کرد. آن هم رقیبی که طول آن تقریبا 1 متر کمتر از پراید 111 است. در ادامه مقاله این دو خودروی هاچ بک را با هم مقایسه می‌کنیم.

مقایسه از نظر تجربه رانندگی

اسمارت فور 2 تجربه رانندگی لذت بخشی را با ایمنی بالا به شما می‌دهد. در این خودرو 5 ایربگ و در پراید 111، 2 ایربگ به کار رفته‌اند. بدنه اسمارت فون 2 تقویت شده است و می‌تواند مقاومت نسبتا بالایی در حین تصادفات داشته باشد. فرمان نرم و راحت این دو خودرو تقریبا مشابه با هم عمل می‌کند. با این حال اگر طرفدار آپشن‌های برقی هستید، باید به شما بگوییم که اسمارت فون 2 دارای آپشن‌های متفاوتی از جمله تنظیم آینه بغل، آینه جانبی با گرمکن و همچنین سقف پانوراما می‌باشد. این آپشن‌های برقی در پراید 111 وجود ندارند.

پراید sx 111

مقایسه از نظر فنی

پراید sx 111 دارای دیفرانسیل جلو و اسمارت فور 2 دارای دیفرانسیل عقب است. خودروی جمع و جور اسمارت فور 2، دارای 6 دنده اتوماتیک دو کلاچه است، ولی پراید 111 پنج دنده دستی دارد. این در حالی است که پراید 111 با 4 سیلندر یورو 4 بهینه ساخته شده، ولی اسمارت فور 2 دارای 3 سیلندر است.

مقایسه از نظر ظاهری

نوع بدنه پراید 111 از نوع هاچ بک کوچک است؛ اما بدنه اسمارت فور 2، دارای هاچ بک مینی بوده و ظاهر کوچک تری دارد. هر دوی این خودروها دارای شاسی یکپارچه هستند. چراغ‌های جلویی اسمارت فور 2، کمی عجیب و غریب است. همین موضوع باعث شده تا برخی از ایرانیان ظاهر پراید 111 را به اسمارت فور 2 ترجیح بدهند.

آپشن‌های رانندگی

در مقایسه اسمارت فور 2 با پراید SX111، باید به آپشن‌های رانندگی این دو خودرو نیز بپردازیم. این دو خودروی جذاب تقریبا عملکرد مشابهی دارند، ولی اسمارت فور 2 یک سری آپشن‌های اضافه دارد. به طور مثال در این خودرو از صوت هشدار عقب استفاده می‌کنید، همچنین می‌توانید کروز کنترل را نیز مورد استفاده قرار دهید. کنترل کشش، ایستایی در سربالایی و کنترل پایداری از جمله قابلیت‌های موجود در ماشین اسمارت فور 2 هستند که در پراید 111 وجود ندارند.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support