مقایسه بی‌ ام و سری 1 کوپه 125i با آلفارومئو جولیتا کدام بهتر است؟

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

5 ماه پیش 17404 بازدید
مقایسه بی‌ ام و سری 1 کوپه 125i با آلفارومئو جولیتا کدام بهتر است؟

این روزها بسیاری از مردم به دنبال خرید خودروهای لوکس مانند بی‌ام و هستند. در کنار خودروهای بی‌ام و، خودروهایی نیز وجود دارند که هم قیمت با این خودرو هستند و شاید قابلیت‌های بهتری نیز داشته باشند. آلفارومئو جولیتا  یکی از این خودروها است. در ادامه مقاله قصد داریم مقایسه بی‌ ام و سری 1 کوپه 125i با آلفارومئو جولیتا را به شما ارائه کنیم تا بتوانید بهترین خودرو را با توجه به بودجه‌ای که دارید، انتخاب نمایید.

حتما بخوانید: مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه بی‌ ام و 125 با آلفارومئو جولیتا از نظر طراحی و ظاهری

از نظر طراحی ظاهری هر دوی این خودروها حرف‌های زیادی برای گفتن دارند. بی‌ام و سری 1 دارای ظاهری ساده‌تر و در عین حال مدرن‌تر است؛ اما آلفارومئو جولیتا با چراغ‌های گرد عجیب و غریب و یک مثلث خاص در وسط خودش، به یکی از خاص‌ترین خودروهای موجود در بازار از نظر طراحی تبدیل شده است. اگرچه طراحی این دو خودرو هر دو زیباست، ولی اگر می‌خواهید یک خودروی خاص و متمایز داشته باشید، شاید آلفارومئو جولیتا گزینه بهتری برای شما محسوب شود.

مقایسه بی‌ ام و سری 1 کوپه 125i با آلفارومئو جولیتا از نظر فنی

برای مقایسه بی‌ ام و سری 1 کوپه 125i با آلفارومئو جولیتا از نظر فنی باید جزئیات این دو خودرو و نحوه انتقال قدرت آن‌ها را بررسی کنیم. اولین تفاوت این است که بی‌ام وی سری 1 دارای سیستم انتقال قدرت دیفرانسیل عقب و آلفارومئو جولیتا دارای دیفرانسیل جلو است. هر دوی این خودروها دارای 6 دنده اتوماتیک هستند، فقط با این تفاوت که آلفارومئو جولیتا دو کلاچه است. پیشرانه بی‌ ام وی سری 1 دارای 6 سیلندر و پیشرانه خودروی دیگر 4 سیلندری است.

قدرت موتور بی‌ ام و سری 1 بیش از 200 اسب بخار و گشتاور آن 270 نیوتن متر است. آلفارومئو جولیتا دارای قدرت موتور حدود 170 اسب بخار بوده و گشتاور آن نیز حدود 250 نیوتن متر می‌باشد. هر دوی این خودرو سرعت بالای 200 کیلومتر بر ساعت را پشتیبانی می‌کنند. اما سرعت بی‌ام و حداکثر 243 کیلومتر بر ساعت و سرعت آلفارومئو جولیتا حداکثر 218 کیلومتر بر ساعت است.

 بی ام و 125i

مقایسه بی‌ ام و سری 1 کوپه 125i و آلفارومئو جولیتا از نظر ایمنی و آپشن ها

آلفارومئو جولیتا و بی‌ ام و سری 1 هر دو دارای کروز کنترل، دوربین عقب، دوربین جلو و سنسور باران هستند. فقط با این تفاوت که آلفارومئو جولیتا یک سنسور اضافه به نام سنسور فشار باد تایر نیز دارد. هر دوی این خودروها دارای کنترل کشش و کنترل ایستایی هستند. از نظر وجود چراغ مه شکن، آلفارومئو جولیتا گزینه بهتری است. چرا که این خودرو هم دارای چراغ مه شکن عقب و هم جلو است.

از لحاظ ایمنی هر دو خودروی لوکس دارای خصوصیات تقریبا مشابهی هستند. این دو خودروی جذاب دارای 6 ایربگ هستند. 2 ایربگ برای جلو، 2 ایربگ جانبی و دو ایربگ پرده‌ای نیز در این خودرو وجود دارند که احتمال آسیب افراد را به حداقل می‌رسانند.

comparison of bmw 1 series coupe 125i

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support