مقایسه‌ ام وی‌ ام X22 دنده‌ای لاکچری با شاهین

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

6 ماه پیش 19836 بازدید
مقایسه‌ ام وی‌ ام X22 دنده‌ای لاکچری با شاهین

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


خودروهای چینی یکی از ارزان قیمت‌ترین خودروهای خارجی موجود در بازار هستند. وجود تنوع بالای خودروهای ایرانی در کشور ایران باعث شده تا برخی از افراد میان انتخاب خودروهای چینی مانند‌ ام وی‌ ام ایکس 22 دنده‌ای با شاهین مردد شوند. این دو خودرو تقریبا قیمت مشابهی دارند؛ اما موضوع اینجاست که ارزش خرید کدام یک بیشتر است؟ در ادامه این مقاله قصد داریم مقایسه‌ ام وی‌ ام X22 دنده‌ای لاکچری با شاهین را به شما ارائه کنیم. اگر میان خرید این دو خودرو مردد هستید، بتوانید یکی از آن‌ها را انتخاب کنید.

مقایسه‌ ام وی‌ ام X22 دنده‌ای لاکچری با شاهین از نظر ظاهر

ام وی‌ ام X22 یک خودروی شاسی بلند و جذاب است که البته در گروه کراس اورهای کوچک قرار می‌گیرد. ولی شاهین جزء خانواده سدان ساب است. چراغ‌ها و شکل شمایل هر دو خودرو جذاب هستند. اما به دلیل اینکه بسیاری از ایرانیان به کراس اور علاقه‌مند هستند، از نظر شکل ظاهری‌ام وی‌ام ایکس 22 محبوبیت بسیار زیادی دارد. با این حال انتخاب این دو خودرو از نظر ظاهر بستگی به سلیقه شخصی دارد.

مقایسه‌ ام وی‌ ام x22 دنده‌ای با شاهین از نظر مشخصات فنی

اگرچه تفاوت‌های نسبتا زیادی در میان مشخصات فنی‌ام وی‌ ام ایکس 22 دنده‌ای با شاهین وجود دارد، اما شاید این تفاوت برای افرادی که در سطح شهر رانندگی می‌کنند، چندان محسوس نباشد. هر دوی این خودروها دارای سیستم دیفرانسیل جلو هستند. موتور شاهین دارای قدرت 110 اسب بخار و‌ام وی‌ام ایکس 22 دارای قدرت 105 اسب بخار است. گشتاور شاهین  178 نیوتن متر است و گشتاور خودروی‌ام وی‌ام ایکس 22، 135 نیوتن متر می‌باشد. هر دوی این خودروها دارای گیربکس 5 دنده‌ای دستی هستند.

مقایسه‌ام وی‌ام X22 دنده‌ای لاکچری با شاهین از نظر ظاهر و مشخصات فنی

مقایسه آپشن‌های‌ ام وی‌ ام 22X و شاهین

از نظر امکانات رفاهی و راحتی راننده و سرنشینان، شاهین گزینه بهتری نسبت به‌ ام وی‌ ام ایکس 22 است. در این خودرو استارت دکمه‌ای، فرمان برقی و تهویه اتوماتیک به کار رفته است. همچنین می‌توانید بدون نیاز به کلید به خودروی شاهین وارد شوید. این امکانات در‌ ام وی‌ ام ایکس 22 وجود ندارند و این یک نقص برای این خودرو محسوب می‌شود.‌ام وی‌ام ایکس 22 دارای کروز کنترل نیز هست که می‌توانید از آن برای رانندگی در جاده استفاده کنید.

مقایسه x22 با شاهین از نظر ایمنی

خودرو‌ ام وی‌ ام ایکس 22 و شاهین آزمون ایمنی را برای مشخص کردن میزان ایمنی آن‌ها در هنگام رانندگی و تصادفات پشت سر نگذاشته‌اند. به همین خاطر نمی‌توان به طور دقیق این دو خودرو را با هم مقایسه کرد. البته هر دو دارای ایربگ 2 عددی در جلو، ترمز‌ای بی‌اس، هشدار پارک عقب و همچنین EBS می‌باشند. اما شاهین دارای یک سری آپشن‌های بیشتری از جمله ترمز کمکی، کنترل توقف در سربالایی و کنترل کشش است. به همین خاطر از نظر ایمنی و تجربه رانندگی، شاهین خودروی بهتری برای مردم محسوب می‌شود.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support