مقایسه پورشه کیمن S و پورشه 911

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

8 ماه پیش 16287 بازدید
مقایسه پورشه کیمن S و پورشه 911

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


در این مقاله تصمیم گرفتیم دو خودروی معروف از کمپانی آلمانی پورشه یعنی پورشه 911 و پورشه کیمن S را بررسی کنیم. پورشه 911 و پورشه کیمن S هر دو خودروهای فوق اسپرت دربازار جهانی هستند و طرفداران خاص خود را دارند.

بهتر است تاریخچه شرکت پورشه را به طور خاص بررسی کنید و آنها را با یکدیگر مقایسه کنید. پس با مجله کارکیتا همراه باشید.

مقایسه پورشه کیمن S و پورشه 911 از نظر طراحی

هر دو پورشه کیمن و پورشه 911 از یک خانواده و یک شرکت تولیدی هستند و غیرقابل انکار شبیه به هم هستند. برخی از کارشناسان هنگام مقایسه پورشه کیمن S و پورشه 911 معتقدند که خودروی پورشه کیمن همان پورشه 911 کاهش یافته است. و هر کدام مشتری و مخاطب خاصی خواهند داشت.

پورشه کیمن S و پورشه 911 خودروهای سوپر اسپرت و کوپه از کمپانی آلمانی پورشه هستند. این دو خودرو از نظر طراحی بیرونی بسیار شبیه به هم هستند.هر دو خودرو دو درب بسیار کم شیب دار با رینگ‌های اسپرت فراوان و عناصری هستند که شما را شبیه یک خودروی فوق العاده اسپرت می‌کند.

مشخصات پورشه کیمن

مقایسه پورشه کیمن S و پورشه 911 از نظر مشخصات فنی

حقیقت این است که همانطور که انتظار داشتیم پورشه کیمن در مقایسه با رقیبش پورشه 911 ضعیف است. پورشه کیمن S دارای موتور 6 سیلندر تنفس طبیعی با حجم 3500 سی سی است در مقابل پورشه 911 از موتور 6 استفاده می‌کند. موتور سیلندر 24 سوپاپ دارای حجم 3800 سی سی است که معمولاً مطلوب است.

هر دو خودرو با سیستم گیربکس 7 سرعته نیرو را به چرخ‌های عقب می‌فرستند. حداکثر قدرت در پورشه 911 با این موتور 400 اسب بخار و پورشه کیمن 325 خواهد بود. البته توجه داشته باشید که می‌توانید از گیربکس هفت سرعته نیز برای هر ماشین استفاده کنید.

مقایسه با پورشه کیمن S و پورشه 911 از نظر آپشن

در خودروهای تولید شده توسط پورشه، آپشن‌ها جایگاه ویژه‌ای دارند که باید به طور جداگانه پرداخت شود. بنابراین تعداد گزینه‌های موجود در مدلی که خریداری کرده‌اید مستقیماً با مبلغ پرداختی شما مرتبط است. به عنوان مثال کروز کنترل هوشمند، تشخیص جاده خیس، کنترل خودکار، سیستم مدیریت پایداری، دوربین حرارتی دید در شب، ترمز اضطراری خودکار و کاربردهای کاربردی از جمله امکانات و آپشن‌هایی است که می‌توانید در خودروی پورشه 911 داشته باشید.

مقایسه پورشه کیمن s و پورشه 911 از نظر ایمنی

مقایسه پورشه کیمن s و پورشه 911 از نظر ایمنیدر خودروی پورشه کیمن S امکانات و آپشن های استاندارد زیادی مانند ترمزهای ضد قفل، سیستم کنترل پایداری و سیستم های ایمنی کنترل کننده حرکت خودرو وجود دارد که در حرکات سریع یا آهسته به شما کمک می کند واکنش های سریع در جاده مانند گذشتن همچنین خودرو دارای کیسه های هوای زیادی در اطراف راننده و سرنشین است که بسیاری از آن ها در صندلی قرار گرفته اند و چندین ایربگ نیز در سقف وجود دارد که مانند پرده درب خودرو باز می شوند. در پورشه 911 تقریباً با امکانات و آپشن های ایمنی مشابهی مواجه خواهید شد و در مجموع می توان گفت که هر دو خودرو از بهترین خودروهای اسپرت موجود در بازار هستند.

تجربه رانندگی

رانندگی با پورشه کیمن S و پورشه 911 یک تجربه رانندگی بسیار جالب و لذت‌بخش است. این دو خودرو به موتورهای قدرتمند و سریع مجهزهستند. هر دوی اینها به شما قدرت زیادی می‌دهد. علاوه بر این، هر دو خودرو دارای شتاب 0 تا 100 در حدود 5 ثانیه هستند که شتاب بسیار خوبی است. همچنین باید بدانید که هنگام رانندگی با پورشه کیمن S و پورشه 911 ایمنی بالایی را احساس خواهید کرد.

از تجربه رانندگی با پورشه کیمن S، علاوه بر احساس یک خودروی سبک در جاده، چسبندگی زیادی بین خودرو و سطح جاده وجود دارد و می‌تواند چسبندگی بسیار بالایی به شما بدهد. امنیت در صورت تغییرات غیر منتظره ایجاد نماید و این مساله در پورشه 911 نیز به همین صورت است. 

کدام خودرو را بخریم؟

اگر شک دارید که پورشه 911 بخرید یا پورشه کیمن S، بهتر است ابتدا مشخص کنید که کدام ویژگی‌ها و مشخصات ماشین مربوطه برای شما مهم است. به طور کلی می‌توان گفت پورشه 911 موتور قدرتمندتر و آپشن‌های بیشتری نسبت به هم خانواده‌اش یعنی پورشه کیمن اس دارد، خودروی مناسبی باشید.

علاوه بر این خودروی پورشه 911 در بازارهای داخلی ایران پیروان بیشتری نسبت به پورشه کیمن دارد که می‌تواند یکی از نکات مثبت این خودرو نسبت به پورشه کیمن باشد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support