مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

8 ماه پیش 15736 بازدید
مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200

در این مقایسه باکارکیتا همراه باشید:


پورشه پانامرا در گروه خودروهای هاچ بک چهاردر طبقه‌بندی می‌شود. این خودرو همان طراحی خاص محصولات پورشه را دارد. پورشه پانامرا اولین بار درسال 2009 در چین رونمایی شد.این خودرو درسه تریم (6 سیلندر، 4S و توربو) تولید وعرضه می‌شود.

پانامرا پس از رونمایی در شانگهای چین، با استقبال گسترده جهانی روبرو شد و فروش قابل توجهی را تجربه کرد. شرکت معین موتور این خودرو را درایران وارد می‌کند. در اینجا به بررسی پورشه پانامرا 6 سیلندر می‌پردازیم.

مرسدس بنز E200 را می‌توان یکی از اصلی‌ترین رقبای پورشه پانامرا دانست. این خودرو یکی از سدان‌های لوکس شرکت بنز است. اگرچه E200 فاقد قدرت وعملکرد سایر مدل‌های این کلاس است، اما با قیمت کمتری نسبت به مدل‌های قدرتمندتر به فروش می‌رسد. بنز E200 در بازارهای بین المللی بسیار محبوب بوده است. این خودروتوسط ستاره ایران وارد و عرضه می‌شود. برای مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 با مجله کارکیتا همراه باشید.

مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 از نظر طراحی داخلی

وقتی به داخل سانروف پورشه پانامرا نگاه کنید، کابینی مدرن و راحت را خواهید دید. این خودرو فضایی دلپذیر و راحت را برای سرنشینان خود ارائه می‌دهد و از این نظر افراد قدبلند نیز مشکلی نخواهند داشت.

داشبورد پانامرا طراحی بلندی دارد و درساخت آن از مواد مرغوب استفاده شده است. اما در کنسول وسط دور دسته دنده کمی شلوغ است که البته می‌توان آن را به کارکردهای فراوان این خودرو نسبت داد.

مشخصات پورشه پانامرا

مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 از نظر طراحی داخلی نیز نشان از برتری محصول پورشه دارد. گفتنی است بنز E200 نیز فضای کافی را در اختیار مسافران قرار می‌دهد. علاوه بر این در ساخت اجزای کابین به خصوص داشبورد از مواد خوبی استفاده شده است. اما واقعیت این است که ترکیب طراحی کلاسیک و مدرن در پورشه پانامرا شخصیت و چهره بسیار زیبایی را برای این خودرو ایجاد کرده است، ویژگی‌هایی که در محصول شرکت بنز دیده نمی‌شود.

مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 از نظر فنی

از نظر فنی، مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 برتری نسبی پانامرا را نشان می‌دهد. پورشه پانامرا می‌تواند از صفر به 100 کیلومتر در ساعت در 7 ثانیه برسد که یک ثانیه سریعتر از بنز E200 است. پانامرا همچنین رکورد بالاترین سرعت بهتری را ثبت کرد.

البته باید توجه داشت که مصرف سوخت بنز E200 بسیار کمتراز پانامرا است. این اختلاف حدود 4.5 لیتر در 100 کیلومتر است که بسیار قابل توجه است.

مقایسه آپشن‌ها و امکانات رفاهی پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200

با مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 از نظر امکانات رفاهی، هر دو خودروی مذکور را باید در زمره خودروهای لوکس قرار داد. شرکت پورشه و مرسدس بنز کابینی راحت و انتخابی عالی را برای خریداران این خودروها فراهم کرده‌اند.

مقایسه ایمنی پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200

هر دو خودروی ذکر شده دراین مقاله به عنوان خودروهای ایمنی بالا در سطح بین المللی طبقه‌بندی می‌شوند. برای اطمینان از ایمنی این خودروها لطفا به جدول زیر مراجعه کنید.

مدل خودرو

پورشه پانامرا

مرسدس بنز E200

پیشرانه

6سیلندر 24سوپاپه خورجینی Vشکل

4سیلندر 16 سوپاپه خطی مستقیم

حجم موتور

3605 سی سی

1796 سی سی

حداکثر قدرت

300 سی سی

184 اسب بخار

حداکثر گشتاور

400 نیوتن متر

270 نیوتن متر

گیربکس

7 سرعته خودکار تیپ ترونیک

7 سرعته خودکار تیپ ترونیک

مصرف سوخت (ترکیبی)

3.11 لیتر درهر 100کیلومتر

9.6 لیتر درهر 100کیلومتر

شتاب صفر تاصد

7 ثانیه

8ثانیه

حداکثر سرعت

261کیلومتر درساعت

232 کیلومتر درساعت

تجربه رانندگی

اگر می‌خواهید در بزرگراه‌ها پدال گازرا به حداکثر برسانید، خودروهای بحث ما برای شما مناسب هستند. البته پانامرا و بنز E200 عاشق سرعت هستند. این خودروها می‌توانند تجربه رانندگی و ایمنی بسیار خوبی را برای مسافران فراهم کنند. ویژگی که در تعداد محدودی از وسایل نقلیه یافت می‌شود. اما مقایسه پورشه پانامرا و مرسدس بنز E200 از نظر عملکرد رانندگی نیز نشان از برتری پانامرا دارد. این خودرو از نظرسرعت و شتاب رکورد خوبی را به ثبت رسانده است.

کلام آخر

در نهایت باید گفت که اگر خودرویی با طراحی زیباتر وجذاب‌تر (چه از نظر طراحی بیرونی و چه از نظر طراحی داخلی) و مشخصات فنی بهتر دوست دارید، پورشه پانامرا را به شما پیشنهاد می‌کنیم. این خودرو توجه شما را به خود جلب خواهد کرد. اما اگر یک خودروی لوکس اما کمی ارزانتر از پانامرا می‌خواهید، پیشنهاد می‌کنیم مرسدس بنز E200 را انتخاب کنید. این خودرو ویژگی‌های رضایت بخشی زیادی را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support