مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

5 ماه پیش 250566 بازدید
مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک

مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک، این دو خودروی هم خانواده از جهات مختلف به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای خرید وفروش تارا هوشمندانه‌تر عمل کنید. حتما می‌دانید که در بازار خودرو تارا یا 207 اتوماتیک تقریبا در یک رنج قیمت هستند. بنابراین شما می‌توانید بدون در نظر گرفتن بالانس قیمت این دو خودرو، بر اساس ویژگی‌ها و آپشن‌هایی که دارند، خودروی محبوبتان را انتخاب کنید.

با وجود اینکه هر دو خودرو از خانواده پژو هستند، اما از نظر ظاهری با یکدیگر کاملا متفاوتند. پژو 207 یک خودروی هاچبک و تارا یک خودروی سدان کلاس C است. این یکی از بارزترین تفاوت‌های این دو خودرو با یکدیگر است.

با وجود اینکه خودروی تارا اتوماتیک جدیدتر و به روزتر است، اما در بازار رقابت خودرو هیچ‌گاه جدید بودن معیار خوبی برای خرید نیست. آیا می‌دانید به چه علت؟ زیرا آپشن‌ها و سبک طراحی خودرو و همچنین مشخصات فنی خودرو همیشه مورد توجه مشتریان قرار می‌گیرد. به همین منظور می‌بایست به مقایسه تارا و 207 بپردازیم تا بدانید که کدام یک از این دو خودروی محبوب و پرطرفدار برای شما مناسب‌تر است.

حتما بخوانید: مقایسه بی ام و سری 1 کوپه 125i با آلفارومئو جولیتا کدام بهتر است؟

مقایسه تارا با 207

در بخش اول مقایسه تارا بهتر است یا 207 به طراحی بیرونی و ظاهری این دو خودرو بپردازیم. همیشه سبک طراحی بدنه خودرو یکی از فاکتورهای اصلی برای جلب توجه مشتریان بوده است. زمانی که مشتری جذب طراحی ظاهری یک خودرو شود، قطعا مشتاق می‌شود تا ویژگی‌های بعدی آن را نیز بررسی کند.

همانطور که در بخش قبلی نیز به این مورد اشاره داشتیم، از نظر بدنه، تارا اتوماتیک جزو سدان‌های ایران خودرو و پژو 207 اتوماتیک جزو هاچبک‌ها به حساب می‌آید. به همین خاطر ظاهر پژو 207 اتوماتیک اسپرت‌تر و به مراتب جوان پسندتر دیده می‌شود.

تارا یا 207

البته در مقایسه 207 اتومات با تارا اتومات از نظر طراحی ظاهری می‌توان این فاکتور را در نظر گرفت که تارا از یک طراحی کاملا جدید و منحصر به فرد برخوردار است. در حالی که پژو 207 طراحی تکراری دارد. این موضوع نیز مورد توجه بسیاری از مشتریان قرار گرفته است و معیارهای خرید 207 اتومات را برای آنها جابجا کرده است.  

در طراحی تارا اتوماتیک یک سری ناهماهنگی‌ها وجود دارد. اما از آنجایی که سبک طراحی این خودرو در مقایسه با سایر خودروهای هم خانواده جدیدتر و جذاب‌تر است، شاید این ناهماهنگی‌ها چندان خود نمایی نکنند. سپرهای اسپرت و زیبای تارا و همچنین خطوط زاویه‌داری که روی بدنه این خودرو طراحی شده اند، جذابیت ویژه ای را به ظاهر این خودرو داده است.

بنابراین در مقایسه تارا با 207 از نظر طراحی بدنه باید بگوییم هر دو خودرو از نقاط ضعف و قوت خاص خودشان برخوردار هستند. اینکه کدام یک زیباتر به نظر می رسد، کاملا به سلیقه مشتری بستگی دارد. اما در حالت کلی پژو 207 اتوماتیک با طراحی قدیمی تری که نسبت به تارا دارد، همچنان در بازار پرطرفدار است.

مقایسه تارا و 207

از نظر طراحی داخل کابین تارا اتومات یا 207 اتومات

در اینجا به مقایسه تارا اتومات با 207 اتومات از نظر طراحی داخل کابین می‌پردازیم. همانطور که می دانید تارا اتوماتیک طراحی جدیدتر و به روزتری دارد. همین موضوع باعث شده تا در طراحی داخل تارا اتومات نیز قوی تر از کابین 207 اتوماتیک دیده شود. به طور کلی باید این را در نظر داشته باشید که تارا اتومات یا 207 اتومات دو خودروی اقتصادی ایرانی هستند.

بنابراین نباید انتظار کیفیت بالای متریال را از این دو خودرو داشت. با این وجود باید بگوییم که از نظر سبک طراحی  کیفیت متریال به کار رفته در داخل کابین خودرو، تارا اتوماتیک امتیاز بالاتری را دریافت می‌کند.

علاوه بر این موارد یکی دیگر از تفاوت‌انواع 207 اتوماتیک و تارا اتوماتیک از نظر طراحی داخلی، فضای داخل کابین این دو خودرو است. همانطور که می‌دانید 207 اتوماتیک به دلیل هاچ بک بودن فضای داخلی کمتری در مقایسه با تارا دارد. بنابراین اگر یکی از معیارهای شما برای خرید خودرو جادار بودن خودرو است، باید تارا را انتخاب کنید.

در مقابل باید به این موضوع اشاره داشته باشیم که هر دو خودرو نمایشگر لمسی دارند و این تاثیر زیادی در زیبایی و جذابیت طراحی داخلی این دو خودرو گذاشته است. شاید برایتان جالب باشد تا بدانید با وجود اینکه تارا طراحی جدیدتری دارد، اما باز هم بسیاری از مشتریان طراحی 207 اتوماتیک را تایید می‌کنند. بنابراین مقایسه تارا و 207 در این مورد باز هم به نظر و سلیقه مشتری برمی‌گردد.

207 یا تارا

مقایسه 207 اتومات با تارا اتومات از نظر داخلی

یکی از مهمترین و جذاب‌ترین بخش‌های مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک به بررسی آپشن‌های تارا اتومات و امکانات رفاهی این دو خودرو برمی‌گردد. در حالت کلی و قبل از هرگونه مقایسه‌ای باید بگوییم تارا اتوماتیک با آپشن‌ها و امکانات رفاهی بیشتری به بازار عرضه شده است. به همین علت از نظر آپشن‌های داخلی کمی قوی‌تر از پژو 207 اتوماتیک است.

سانروف یکی از آپشن‌های خاص و منحصر به فرد این خودرو است که ظاهر آن را بسیار جذاب و زیباتر جلوه می دهد. با توجه به طراحی بیرونی و سانروف و همچنین اتوماتیک بودن گیربکس این خودرو می‌توان گفت حس خرید یک خودروی خارجی اما در عین حال ایرانی به خریدار دست می دهد. بنابراین خرید تارا اتوماتیک قطعا برای مشتری جذاب‌تر و جدیدتر به نظر می‌رسد.

تارا بهتر است یا 207

علاوه بر این موارد، تفاوت‌های 207 اتومات یا تارا اتومات از نظر آپشن‌های داخلی به موارد دیگری نیز متصل است. تعبیه شدن سنسور نور و باران، استارت دکمه‌ای با تودوزی چرمی، ورود بدون کلید، امکان تنظیم برقی صندلی‌های جلو، آینه های جانبی تاشونده و برقی و.... همگی از آپشن‌هایی هستند که تارا اتوماتیک را یک خودرو با آپشن‌های خاص معرفی می‌کنند. البته این دو خودرو آپشن‌ها و امکانات مشترکی نیز با یکدیگر دارند.

سیستم تهویه هوای اتوماتیک، دوربین عقب، سیستم مالتی مدیا، نمایشگر لمسی، کروز کنترل، دی لایت، فرمان برقی با کلیدهای کنترلی و... همگی از جمله آپشن های مشترک این دو خودرو به حساب می‌آیند. در حالت کلی می‌توان گفت تارا اتوماتیک امکانات رفاهی و آپشن‌های بیشتری دارد و در این مورد رقیب را مغلوب کرده است.

مقایسه 207 با تارا از نظر مشخصات فنی

یکی از مهمترین بخش‌های مقایسه تارا با 207 به مشخصات تارا اتوماتیک با این خودرو برمی‌گردد. همانطور که می‌دانید ویژگی‌های فنی و موتوری، قدرت یک خودرو و کیفیت سواری آن را تعیین می‌کنند.

پس بهتر است تا کاپوت تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک را بالا بزنیم و ببینیم که ویژگی‌های فنی و موتوری این دو خودرو چیست؟ در بسیاری از ویژگی‌های فنی و موتوری این دو خودرو با یکدیگر یکسان هستند. هم تارا اتوماتیک و هم پژو 207 اتوماتیک موتور TU5 دارند.

با این تفاوت که در تارا این موتور تا حدودی اصلاح شده و کمی ارتقاء پیدا کرده است. اضافه شدن میل سوپاپ و همچنین سیستم تنظیم متغیر زمان بندی سوپاپ هوا باعث شده تا قدرت موتور تارا اتوماتیک بیشتر از 207 باشد.

حجم موتور در تارا اتوماتیک 1600 سی سی و در پژو 207 اتوماتیک 1587 سی سی است. تارا اتوماتیک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک 207 و پژو 207 اتوماتیک گیربکس 5 سرعته دارد. هر دو خودرو 4 سیلندر هستند و دارای 16 سوپاپ می‌باشند.

حداکثر قدرت موتور در تارا اتوماتیک 110 اسب بخار در 6000 دور در دقیقه و در پژو 207 اتوماتیک 105 اسب بخار در 5800 دور در دقیقه است. حداکثر گشتاور در ماشین تارا اتوماتیک 150 نیوتن متر و در پژو 207 142 نیوتن متر می‌باشد. هر دو خودرو از حداکثر سرعت 190 کیلومتر بر ساعت برخوردار می‌باشند.

با توجه به مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک از نظر مشخصات فنی و موتوری باید بگوییم خودروی تارا اتوماتیک از قدرت موتوری بهتر و بالاتری برخوردار است. در نتیجه اگر می‌خواهید خودرویی را خریداری کنید که از این نظر در رده مطلوبی قرار بگیرد، پس تارا بهتر است یا 207؟ تارا گزینه بهتر و مناسب‌تری در مقایسه با 207 است.

مدل خودرو

تارا اتوماتیک

پژو 207 اتوماتیک

پیشرانه

 TU5P چهار سیلندر

TU5 چهار سیلندر

حجم موتور

1587 سی سی

1587 سی سی

حداکثر قدرت

113 اسب بخار

105 اسب بخار

حداکثر گشتاور

144 نیوتن متر

142 نیوتن متر

گیربکس

6 سرعته اتوماتیک

4 سرعته اتوماتیک

مصرف سوخت (ترکیبی)

7.29 لیتر درصدکیلومتر

7.1 لیتر درصدکیلومتر

شتای صفر تاصد

13 ثانیه

12.6 ثانیه

حداکثر سرعت

190 کیلومتربرساعت

190 کیلومتربرساعت

از لحاظ ایمنی تارا اتومات یا 207 اتومات؟

در مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک از لحاظ ایمنی باید بگوییم متاسفانه هیچ اطلاعات دقیق و درستی در دسترس نیست. چرا که ایرانخودرو هیچ یک از این دو محصول را به تست تصادف‌های معتبر جهانی وارد نکرده است.

اما با توجه به تدابیری که برای ایمنی این دو خودرو اندیشیده شده است باید بگوییم امنیت خودروی تارا اتوماتیک به مراتب بهتر و بالاتر از پژو 207 اتوماتیک است. هر دو خودرو دو ایربگه هستند. در مقابل تارا اتوماتیک از سیستم ترمز ضد قفل ABS، EBA و EBD برخوردار است. در حالی که سیستم ترمز در پژو 207 اتوماتیک ABS و EBD است.

مقایسه 207 اتوماتیک با تارا اتوماتیک از لحاظ کیفیت سواری و تجربه رانندگی

اگر بخواهیم از نظر تجربه رانندگی تارا اتوماتیک و کیفیت ماشین تارا اتوماتیک را با پژو 207 مورد بررسی قرار دهیم باید بگوییم تارا در درجه بالاتری قرار دارد. البته هم 207 اتوماتیک و هم تارا اتوماتیک سواری نسبتا نرمی دارند. همچنین سر و صدای داخل کابین تارا اتوماتیک به حداقل ممکن رسیده است.

این موضوع یکی از بهترین نقاط قوت در خرید خودرو به حساب می‌آید. اما در حالت کلی با توجه به ویژگی‌های فنی و موتوری که در بخش قبلی بررسی کردیم باید بگوییم تارا اتوماتیک سواری بهتری دارد و به طور کلی خودروی پرشتاب تری است.

مدل خودرو

تارا اتوماتیک

پژو 207 اتوماتیک

تجهیزات ایمنی و حفاظت

ایموبیلایزر، قفل مرکزی با ریموت، کمربندهای ایمنی سرنشینان جلو 3نقطه‌ای با قابلیت تنظیم ارتفاع، کمربند سرنشینان عقب 3نقطه‌ای، صندلی عقب مجهز به ایزوفیکس، سنسور دنده عقب، دوربین دیدعقب

ایموبیلایزر، قفل مرکزی با ریموت، کمربندهای ایمنی سرنشینان جلو 3نقطه‌ای با قابلیت تنظیم ارتفاع، ستون فرمان تلسکوپی، ایزوفیکس، سنسور دنده عقب، دوربین دید عقب، سیستم قطع خودکار سوخت

کیسه هوا

کیسه هوای راننده و سرنشین جلو و جانبی (4عدد)

دو کیسه هوا (راننده وسرنشین جلو)

سیستم ترمز وپایداری

 سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD)، ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک شونده، ترمز عقب دیسکی، سیستم کمکی ترمز (HBA)، سیستم کمک در سربالایی (HSA)، سیستم کنترل پایداری الکتریکی (ESC)، سیستم کنترل کشش (TCS)

سیستم ترمز ضد قفل (ABS و EBD ‌و EBA)، ترمز جلو دیسکی با سیستم خنک شونده، ترمز عقب دیسکی توپر، کد کلاس 60109: ترمز عقب کاسه ای

خرید و فروش انواع خودروی داخلی و خارجی در کارکیتا

حالا که به نقد و بررسی تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک را انجام دادیم، قطعا تصمیم خود مبنی بر انتخاب و خرید خودرو را گرفته‌اید. با توجه به مقایسه‌ای که انجام شد باید به این مورد اشاره داشته باشیم که انتخاب و خرید خودرو کاملا وابسته به سلیقه، نوع نیاز و بودجه شما است. از نظر قیمت، تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک با یکدیگر یکسان هستند.

بنابراین شما می‌توانید با معیار قرار دادن موارد دیگر، خودروی دلخواهتان را انتخاب و خریداری کنید. شما می‌توانید برای خرید خودروی صفر یا کارکرده به اپلیکیشن یا وب سایت کارکیتا مراجعه کنید.

کارکیتا مرجع معتبر و متخصص در خرید و فروش انواع خودروهای سواری داخلی و خارجی، کامیون، موتور سیکلت، دوچرخه و... است. شما می‌توانید ضمن خرید این وسایل نقلیه کلیه تجهیزات و لوازم یدکی آنها را نیز از کارکیتا با ضمانت و قیمتی مناسب تهیه کنید. در صورتی که قصد خرید خودروی کارکرده را دارید، می‌توانید از کارکیتا درخواست مشاوره و کارشناس را کنید.

کارشناسان متخصص و باتجربه کارکیتا به صورت آنلاین و حضوری کارشناسی خودرو را انجام می‌دهند تا شما با خاطری آسوده خودروی دلخواهتان را خریداری کنید. حالا که مقایسه تارا اتوماتیک و پژو 207 اتوماتیک را در این بخش مطالعه کردید، می توانید برای خرید تارا اتوماتیک یا پژو 207 اتوماتیک به صورت صفر و یا کارکرده از طریق کارکیتا اقدام کنید.

 

 

 

 

نظرات خودتان رازیر این مقاله با ما به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support