مقایسه سانگ یانگ اکتیون با کیا اسپورتیج

مقایسه خودرو

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 12011 بازدید
مقایسه سانگ یانگ اکتیون با کیا اسپورتیج

در این مقایسه با کارکیتا همراه باشید:


به عنوان یک شاسی بلند جمع و جور، سانگ یانگ اکتیون رقبای زیادی دارد. این کلاس از خودروها رقبای زیادی دارد و تعداد زیادی از این رقبا در بازار ایران فعال هستند. در این مقاله به مقایسه سانگ یانگ اکتیون با کیا اسپورتیج و هیوندای توسان نسل دوم می پردازیم.

مقدمه ای بر مقایسه سانگ یانگ اکتیون

شاسی بلندهای کوچک رقبای زیادی در دنیا دارند. علاوه بر این به نظر می رسد خریداران ایرانی از این نوع خودروها استقبال می کنند و ترجیح می دهند مدل هایی از این نوع خودروها را سوار شوند. بنابراین مقایسه آثار اکتیون کمی دشوار است. چرا که باید با مدل های مختلف خودروسازان سرشناس به خصوص از کشور کره، زادگاه سانگ یانگ رقابت کنند.

همیشه یک گزینه جذاب برای سانگ یانگ برای رقابت در این بازار شلوغ، طیف محصولات سانگ یانگ از جمله اکتیون و نسل بعدی آن اکتیون نیو است. به همین دلیل این خودرو مشتری خاص خود را در بازار دارد و همیشه می تواند با رقبای خود رقابت کند. در اینجا اکشن نیو را با رقبای خود و مدل های مشابه مانند نسل جدید این خودرو مقایسه می کنیم تا تصور بهتری از این خودرو به شما ارائه دهیم.

سانگ یانگ اکتیون

مقایسه سانگ یانگ اکتیون و کیا اسپورتیج

اولین خودرویی که سانگ یانگ اکتیون را با آن مقایسه می کنیم، کیا اسپورتیج است. مدل مورد بحث نسل سوم است که در سال 2010 توسط کیا رونمایی و در سال 2011 در بازارهای جهانی عرضه شد.

بیشتر بخوانید: مقایسه سانگ یانگ اکتیون با کیا اسپورتیج

این مدل از اسپورتیج در سال 2013 وارد بازار ایران شد و با تکیه بر ویژگی های خوب خود به دلیل عملکرد و خاطرات خوبی که از برادر بزرگترش به جا مانده بود، توانست به خودرویی محبوب در بازار ایران تبدیل شود.

نمای جلوی سانگ یانگ اکتیون

کیا اسپورتیج از یک موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری بهره می برد که 177 اسب بخار قدرت و 227 نیوتن متر گشتاور تولید می کند. یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک این نیرو را به هر چهار چرخ (AWD) می فرستد. مصرف سوخت ترکیبی این خودرو 9.2 لیتر است و شتاب صفر تا 100 را در 10.5 ثانیه طی می کند. با این خودرو می توانید حداکثر سرعت 185 کیلومتر بر ساعت را تجربه کنید.

از سوی دیگر سانگ یانگ اکتیون است که دارای موتور 4 سیلندر 2.3 لیتری 16 سوپاپ تنفس طبیعی است. این موتور قادر است حداکثر قدرت 148 اسب بخار و حداکثر گشتاور 214 نیوتن متر را تولید کند. این نیرو از طریق گیربکس 6 سرعته تیپ ترونیک به هر چهار چرخ منتقل می شود. شتاب صفر تا 100 سانگ یانگ در 14.1 ثانیه و حداکثر سرعت آن 170 کیلومتر بر ساعت است. میانگین مصرف سوخت این خودرو 9.8 لیتر در 100 کیلومتر است.

از جمله مهم ترین آپشن های کیا اسپورتیج می توان به 6 ایربگ، سیستم ترمز ABS، ESP، DBC و HAC، سانروف پانوراما، استارت بدون کلید، آینه وسط الکتروکرومیک و نمایشگر دوربین عقب، گرمکن صندلی ها اشاره کرد.

سانگ یانگ اکتیون دارای 6 کیسه هوا، سیستم صوتی با 6 بلندگو و تقویت کننده، سیستم کنترل خودرو در پشت سر یا HDC، تنظیم ارتفاع چراغ جلو، آینه های الکتروکرومیک، کروز کنترل، سنسور باران، پنل های جانبی برقی با آینه است و وسایل راحتی نیز شامل می شود. گرمکن، سانروف، اهرم دنده پشت فرمان و گرمکن صندلی های جلو در اختیار شماست.

مقایسه سانگ یانگ اکتیون با هیوندای توسان نسل دوم

خودروی دیگری که می توان آن را با سانگ یانگ اکتیون مقایسه کرد، نسل دوم هیوندای توسان است. توسان یکی از مدل هایی است که در ایران طرفداران خود را پیدا کرده و بازار کاملا قدرتمندی دارد. هیوندای توسان بدون شک یکی از محبوب ترین خودروهای شاسی بلند در بازار ایران است.

هیوندای توسان 2010 در بازارهای جهانی با موتورهای مختلفی تولید شده است اما نسخه ای که وارد بازار ایران شده به موتور 4 سیلندر 2.4 لیتری مجهز است. حداکثر قدرت این موتور 177 اسب بخار و گشتاور آن 277 نیوتن متر است که در شرایط مختلف به خوبی از پس آن بر می آید. این نیرو توسط گیربکس 6 سرعته اتوماتیک تیپ ترونیک به هر چهار چرخ این خودرو منتقل می شود و قادر است هیوندای توسان را در عرض 10 ثانیه از حالت سکون به سرعت 100 کیلومتر بر ساعت برساند.

نمای داخلی سانگ یانگ اکتیون

مصرف ترکیبی هیوندای توسان 2.3 لیتر معادل 9.2 لیتر در هر 100 کیلومتر است. این خودرو استاندارد آلایندگی یورو 4 را گرفته است. سانگ یانگ اکتیون همچنین دارای موتور 4 سیلندر 16 سوپاپ با حجم 2.3 لیتر و گاز طبیعی است. این موتور می تواند حداکثر قدرت 148 اسب بخار و حداکثر گشتاور 214 نیوتن متر تولید کند. گیربکس سانگ یانگ اکتیون یک گیربکس 6 سرعته اتوماتیک است. شتاب صفر تا 100 سانگ یانگ در 14.1 ثانیه و حداکثر سرعت 170 کیلومتر در ساعت است. این خودرو مصرف سوخت ترکیبی 9.8 لیتر در هر 100 کیلومتر دارد.

از نظر امکانات رفاهی در مقایسه با سانگ یانگ اکتیون، هیوندای توسان نسل دوم دارای سنسور پارک، دوربین دید عقب، سنسور نور، استارت و ورود بدون کلید، گرمکن صندلی ها، آینه های جانبی برقی گرم شونده، آینه های رنگی برقی، سیستم تهویه مطبوع و ... می باشد. مجهز بودن. ویژگی هایی دارد. کنترل کیفیت هوا، سقف پانوراما، کروز کنترل، 6 ایربگ، ABS، EBD، ESP، HAC، DBC، ترمز TCS و سیستم پایداری است.

از سوی دیگر، سانگ یانگ اکتیون دارای ویژگی هایی مانند سیستم های ترمز و پایداری مانند ABS، ESP، EBD، سیستم حفاظت از واژگونی فعال ARP، سیستم کنترل سرعت خودرو در HDC، کیسه هوای سرنشینان جلو، جانبی و عقب، سیستم قفل خودکار است. سرعت بالا، تنظیم ارتفاع چراغ جلو، آینه های کروم برقی، سنسور باران، کروز کنترل، سیستم تهویه مطبوع اتوماتیک با کنترل رطوبت هوا، آینه های جانبی گرم شونده با قابلیت تاشو برقی، سانروف، روکش چرمی صندلی، جلو دارای گرمکن صندلی، سنسور نور و دنده شیفترها روی فرمان است.

از نظر طراحی می توان هیوندای توسان را بهتر از سانگ یانگ اکتیون دانست. اما در مورد قیمت، شایان ذکر است که سانگ یانگ اکتیون مقرون به صرفه تر از توسان است. بنابراین، اگر به دنبال یک خودروی لوکس و درجه یک هستید، هیوندای توسان و اگر به دنبال خودروی ارزان‌تری هستید، اکتیون گزینه بسیار بهتری برای شما خواهد بود.

SsangYong Action

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support