7 نکته مهم درباره تعمیر و نگهداری موتور سیکلت

موتورسیکلت ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 26113 بازدید
7 نکته مهم درباره تعمیر و نگهداری موتور سیکلت

اهمیت تعمیر و نگهداری موتور سیکلت

تعمیر و نگهداری موتورسیکلت یک امر اجتناب ناپذیر است. موتورسیکلت وسیله‌ای عالی برای رفت و آمد است، سوخت کمی مصرف می‌کند، فضای کمتری را نسبت به خودرو در هنگام پارک در جاده‌های عمومی اشغال می‌کند و باعث ترافیک بیشتر نمی‌شود.

به همین دلیل است که استفاده از آن در بسیاری از کشورها از جمله ایران رایج شده است. اما برای اینکه کارکرد بهینه و طولانی‌مدت داشته باشد، باید به طور مداوم از موتورسیکلت مانند ماشین نگهداری شود. 

زمان تعویض لوازم مصرفی موتور سیکلت به نوع برند، میزان کارکرد، نوع فعالیت شما و همچنین به نوع سوخت مصرفی آن بستگی دارد.

اگر به فکر تعمیر و نگهداری مناسب موتور سیکلت باشیم، با خیال راحت‌تر گردش خواهیم کرد. اما آیا می‌دانید چه زمانی بهتر است یک تنظیم کامل انجام دهید؟ و کدام مؤلفه‌ها نیاز به بررسی دوره‌ای خاص دارند؟

اگر چه ما خودمان می‌توانیم انجام بازرسی‌های بصری روزانه یا کارهای تعمیر و نگهداری کوچک موتورسیکلت را انجام دهیم، اما بهتر است تنظیم را به متخصصان خدمات پس از فروش یا یک کارگاه مورد اعتماد بسپاریم.

نکاتی در مورد موتور سیکلت

1. لاستیک: وضعیت و فشار، اساسی

اینکه آیا ما کم و بیش ایمن رانندگی می‌کنیم به وضعیت حفاظت از لاستیک‌ها بستگی دارد. هنگام نگهداری از موتورسیکلت، بررسی کنید که عمق شیارهای آج لاستیک کمتر از 1.6 میلی متر نباشد. به همین ترتیب، وجود بریدگی، ترک یا تغییر شکل در روکش‌ها می‌تواند نشانه‌ی واضحی از عدم سلامت لاستیک‌ها باشد.

وضعیت لاستیک‌ها باید حداقل یک بار در ماه بررسی شود. و به طور دقیق‌تر  هر 5000 کیلومتر. به همین ترتیب، بسیار مهم است که فشار لاستیک را هر ماه و قبل از سفر با رعایت دستورالعمل‌های سازنده بررسی کنید. این مورد یکی از مهمترین نکات تعمیر و نگهداری موتورسیکلت به شمار می‌رود.

نگهداری موتور سیکلت

2. روغن: موتور را روان، تمیز و خنک می‌کند 

روغن نقش اساسی در سلامت قلب موتورسیکلت دارد. هنگامی که موتور روشن می‌شود، روغن از فرسودگی اجزای اصلی موتور که در اثر اصطکاک ایجاد می‌شود جلوگیری می‌کند. و همچنین به تخلیه گرمای تولید شده توسط خود پروانه و کلاچ کمک می‌کند.

توصیه می‌شود هر 30 روز یک بار وضعیت و سطح روغن را بررسی کنید. و زمانی که بین 7000 تا 12000 کیلومتر را طی کرده‌اید آن را تغییر دهید.

بررسی وضعیت تایرها

3. زنجیره: از خرابی یا تصادفات احتمالی جلوگیری کنید 

در ادامه تعمیر و نگهداری موتورسیکلت، مدل‌های زنجیر دار نیاز به تمیز کردن، روغن کاری و کشش با محصولات و ابزارهای خاص دارند. باید در نظر داشت که گریس کاری ضعیف یا کشش نادرست خطر خرابی را افزایش می‌دهد و حتی می‌تواند باعث تصادف شود. به حرفه ای‌ها اعتماد کنید و ریسک نکنید.

چرب کردن زنجیر در هر 500 کیلومتر، بررسی کشش در هر 1000 کیلومتر و سفت کردن آن در هر 2000 کیلومتر ضروری است.

تنظیم کلاچ موتور سیکلت

4. فیلترها: مهمتر از آنچه به نظر می‌رسد

عملکرد فیلتر روغن بسیار مهم است. اگر گرفتگی داشته باشد، می‌تواند جریان روان کننده را کاهش دهد و باعث خرابی موتور شود. در مورد فیلتر هوا، وظیفه آن جلوگیری از رسیدن ذرات معلق به موتور و خراب شدن آن است. و اگر مسدود شود، می‌تواند بر عملکرد دومی تأثیر منفی بگذارد.

فیلتر روغن باید به طور متناوب (هنگام تعویض روانکار تعویض شود. تولیدکنندگان عمر مفید فیلترهای هوا را تعیین می‌کنند. با توجه به نگهداری و تعویض آن (تقریباً هر 30000 کیلومتر)، توصیه می‌کنیم این عملیات را به هنگام تعمیر و نگهداری موتورسیکلت در یک مرکز مورد اعتماد انجام دهید.

چک کردن ترمزهای موتور سیکلت

5. تجهیزات ترمز: تضمین امنیت 

همراه با لاستیک‌ها و سیستم تعلیق، ترمزها بخشی از تجهیزات ایمنی فعال هستند. در تعمیر موتورسیکلت، یک مکانیک متخصص وظیفه بازبینی کامل شیلنگ‌ها، کالیپرها، پیستون‌ها، اهرم‌ها، لنت‌ها، دیسک‌ها یا درام‌ها و سیال را بر عهده خواهد داشت.

در مورد لنت‌ها قسمتی که با دیسک در تماس است باید به صورت دوره‌ای نظارت شود. اگر شیارها بسیار ساییده شده یا قابل مشاهده نیستند، باید تعویض شوند. به طور کلی لنت‌ها هر 15000 یا 20000 کیلومتر تعویض می‌شوند.

از طرف دیگر، در دیسک‌های ترمز حداقل ضخامت (MIN.TH) همراه با عددی منعکس می‌شود که نشان می‌دهد حداقل توصیه شده چقدر است. و روغن ترمز بر اساس مشخصات سازنده، سالی یک بار یا هر دو سال یکبار (حداکثر) تعویض خواهد شد.

6. سیستم تعلیق: مراقب نشت روغن باشید

از آنجایی که به تعلیق‌ها اشاره کردیم، یکی از رایج‌ترین نقص‌های موتورسیکلت در بازرسی‌های معاینه فنی هستند. مهمتر از همه، از بین رفتن روغن در سیستم تعلیق جلو می‌تواند مشکلات زیادی را ایجاد کند. تا زمانی که موتورسیکلت را برای بررسی و تنظیم آن به کارگاه ببرید، یک بازرسی بصری انجام دهید تا نشتی روغن را در صورت وجود تشخیص دهید.
روغن سیستم تعلیق موتور باید هر دو سال یکبار تعویض شود. و کمک فنرهای عقب هر 70000 کیلومتر.

7. خنک کننده: در تابستان و زمستان، ضروری است

همانطور که از نام آن پیداست، وظیفه آن محافظت از موتور در شرایط دماهای شدید است. معمولاً مایعی است بر پایه ترکیب شیمیایی به نام اتیلن گلیکول.

در تعمیر و نگهداری موتورسیکلت، بررسی وضعیت و سطح مایع خنک کننده قبل از ورود تابستان و زمستان راحت است. معمولاً این کار به صورت دوره‌ای، هر دو ماه یکبار باید انجام شود.

البته به غیر از این 7 نکته مهم که بیان شد موارد دیگری نیز وجود دارد که باید به آنها توجه شود، مانند وضعیت باتری موتور سیکلت.

موتورسیکلت اگر برای مدت طولانی ثابت بماند، باید به فکر جدا کردن باتری، تمیز کردن پایانه‌ها و در صورت لزوم، شارژ مجدد آن در صورت امکان با یک شارژر هوشمند باشید.

توصیه می‌شود باتری موتورسیکلت را هر دو یا سه سال یکبار تعویض کنید. در نهایت، در تعمیر و نگهداری موتورسیکلت نمی‌توان گروه‌های نوری را فراموش کرد. عملکرد همه چراغ‌ها را به طور منظم بررسی کنید تا از میدان دید خوبی برخوردار شوید و مطمئن شوید که برای سایر کاربران جاده قابل مشاهده هستید.

چه زمانی باید به تعمیر و نگهداری از موتورسیکلت خود بپردازیم؟

1. قبل از فصل زمستان: با فرا رسیدن فصل زمستان، برخی از موتورسواران تصمیم می‌گیرند موتورسیکلت خود را تا بازگشت هوای خوب در پارکینگ نگهداری کنند. اما بسیاری دیگر تشویق می‌شوند که به گردش یا سفر بر روی دو چرخ ادامه دهند. برای مبارزه با سرما، باران و حتی برف، موتورسیکلت ما باید در وضعیت ژورنال عالی باشد.

تعمیر موتور سیکلت2. قبل از تابستان: و همین اتفاق در تابستان رخ می‌دهد. همانطور که وقتی گرم‌ترین ماه‌ها می‌رسند، لباس‌های آستین بلندمان را با لباس‌های آستین کوتاه عوض می‌کنیم، موتورسیکلت ما در تابستان برای مقابله با دمای بالا نیاز به تنظیم دارد.

3. قبل از سفر با موتور: در هر زمانی از سال، اگر قرار است سفری طولانی داشته باشیم، تعمیر و نگهداری موتورسیکلت ضروری است. ضمناً فراموش نکنید که پوشش کمک مسافرتی را نیز در بیمه موتورسیکلت خود لحاظ کنید.

4. قبل از گذراندن معاینه فنی: متخصصان در معاینه فنی تمام عیوب موتورسیکلت ما را اصلاح می‌کنند. به این ترتیب در گذراندن معاینه فنی مشکلی نخواهیم داشت. به یاد داشته باشید: گذراندن معاینه فنی به ما آرامش می‌دهد که بدانیم موتورسیکلت ما ایمن است یا خیر.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support