مجله خودرو - خودروهای سواری

جعبه فرمان خودرو چیست و چه وظیفه ای بر عهده دارد؟
2 بهمن 1402

از جمله بخش‌های مهم در هر اتومبیلی، جعبه فرمان است. این سیستم وظیفه مهمی در هدایت چرخ‌ها داشته و تعادل ماشین را در هنگام رانندگی بر عهده دارد.  

خواندن بیشتر
فیلتر کابین خودرو چیست و بهترین زمان تعویض آن
24 دی 1402

فیلتر کابین خودرو، یکی از بخش‌های مختلف سیستم تهویه می‌باشد. این قطعه در بهبود پاکیزگی هوای داخل کابین نقش مهمی بر عهده دارد. این قطعه نیاز به نگهداری داشته و در صورت خراب شدن می توان این قطعه را عوض کرد.

خواندن بیشتر
ایربگ یا کیسه هوا ماشین چیست و چگونه کار می کند؟
24 آذر 1402

ایربگ، کیسه‌ای پر از هواست که در هنگام وقوع تصادف‌های سخت به صورت ناگهانی پر از باد می‌شود. از همین رو، به آن کیسه هوا نیز می‌گویند. این کیسه، در زمان تصادف مانند سدی محکم و ایمن بین سرنشینان اتومبیل با خودرو قرار می‌گیرد.

خواندن بیشتر
علت روغن سوزی ماشین و نشانه های آن چیست؟
24 دی 1402

در این متن در نظر داریم درباره علت روغن سوزی ماشین نکاتی ارائه دهیم. اگر می‌خواهید ماشین‌تان همیشه از نظر فنی سالم باشد، قبل از هر چیزی باید با مشکلات متداولی که برای هر خودرویی پیش می‌آید، آشنا شوید.

خواندن بیشتر
کمپرسور کولر خودرو چیست و چگونه کار می کند؟
24 دی 1402

کمپرسور کولر خودرو یکی از اجزا ساخته شده سیستم خنک کننده خودروها به شمار می‌رود. همانطور که می‌دانید، کولر ماشین ازجمله تجهیزات و دستگاه‌های مهم در هر اتومبیل است که گرمای تابستان را قابل تحمل می‌کند.

خواندن بیشتر
علت یاتاقان زدن خودرو چیست؟
24 دی 1402

قبل از این که یاتاقان زدن ماشین را توضیح بدهیم، اجازه بدهید درباره یاتاقان نکته‌ای را بیان کنیم. یاتاقان قطعه‌ای از موتور است که بین میل لنگ و دسته پیستون جای می‌گیرد.

خواندن بیشتر
گشتاور خودرو چیست و چرا مهم است؟
23 دی 1402

همانطور که می دانید، هر اتومبیلی برای حرکت، به نیرویی نیازمند است. قدرتی که اتومبیل را به جلو می راند، ارتباط مستقیمی با سرعت و شتاب اولیه موتور دارد.

خواندن بیشتر
علائم خرابی بلبرینگ دینام خودرو چیست؟
17 دی 1402

 بلبرینگ ها قطعات مکانیکی کوچکی هستند که برای کاهش اصطکاک و سایش بین دو جسم در حال حرکت استفاده می شوند. آنها در بسیاری از وسایل نقلیه، از جمله خودروها، موتور سیکلت ها و کامیون یافت می شوند.

خواندن بیشتر
هر آنچه باید از سنسور اکسیژن بدانید!
21 دی 1402

سنسور اکسیژن یک قطعه از اگزوز می‌باشد که الکترونیکی بوده و یک وظیفه مهم بر عهده دارد. این حسگر باید میزان اکسیژنی را که در گازهای خروجی وجود دارد، کنترل کند.

خواندن بیشتر
25 دلیل انتقال لرزش موتور به اتاق خودرو چیست؟
21 دی 1402

لرزش موتور خودرو، از جمله مواردی است که اگر در خودرو مشاهده شود، باید هر چه سریع‌تر آن را به دست مکانیک سپرد. برای این نوع نقص دلایل بسیاری برشمرده‌اند. هر کدام از این موارد می‌تواند در عملکرد اتومبیل تاثیر گذاشته و راندمان موتور را به شدت کاهش دهد.

 

خواندن بیشتر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support