نکات مهم در خرید ماشین سنگین

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

3 ماه پیش 25616 بازدید
نکات مهم در خرید ماشین سنگین

خرید ماشین سنگین برای رانندگان این خودروها نوعی سرمایه گذاری روی ماشین سنگین به شمار می‌رود. بنابراین رانندگان عزیز در زمان خرید این نوع خودروها باید توجه لازم را داشته باشند تا بتوانند خودرویی را خریداری نمایند که کم استهلاک ترین کامیون باشد. شایان ذکر است برخی از انواع خودروی سنگین کارکرده دارای ظاهری مناسب می‌باشند ولی قطعات داخلی آن‌ها به درستی کار نمی‌کنند. در نتیجه در زمان خرید ماشین سنگین باید همواره نکاتی را مد نظر داشته باشید.

نکات مهم قبل از خرید ماشین سنگین

خرید خودروهای سنگین صفر کیلومتر کار دشواری نیست فقط کافیست شما ماشین مورد نظر خود را انتخاب کنید سپس اقدام به خرید آن نمایید. ولی زمانی که شما تمایل دارید نسبت به خرید ماشین سنگین کارکرده اقدام کنید باید حساسیت و دقت لازم را به خرج دهید. در صورتی که خودرویی بدون کیفیت را خریداری نمایید بدون تردید دچار ضرر و زیان زیادی خواهید شد.

نحوه خرید ماشین سنگین

در صورتی که شما تمایل به خرید ماشین سنگین دارید بهتر است همواره نکات زیر را مد نظر داشته باشید تا بتوانید خودرویی مناسب را خریداری نمایید:

انواع خودروی سنگین

1. تعیین هدف از خرید ماشین سنگین

ماشین سنگین را با توجه نوع کارتان خریداری نمایید. اگر قصد جابجایی کالاهای سنگین را به کمک خودرو دارید باید خودروی سنگین با کیفیتی را برای خرید انتخاب کنید. در صورتی که تمایل دارید به کمک خودرو بارهای سبک را جابجا کنید خرید خودروی نیمه سنگین می‌تواند برایتان انتخابی مناسب باشد.

2. بررسی سند خودرو سنگین کارکرده 

برخی از خودروهای سنگین قابلیت انتقال سند را ندارند. بنابراین بهتر است شما از خرید این نوع خودروها صرف نظر کنید. در زمان خرید ماشین سنگین بهتر است همه مبلغ خرید ماشین را پرداخت نکنید و حداقل چند درصد از مبلغ را بعد از اینکه سند به اسم شما انتقال داده شد پرداخت نمایید.

3. عدم بدهی‌های مربوط به خلافی خودروی سنگین

اگر فروشنده ماشین سنگین خلافی‌ها را به موقع پرداخت نکرده باشد بدون تردید خلافی‌های ماشین چند برابر می‌شوند. بنابراین بهتر است شما در زمان خرید ماشین سنگین به خلافی‌های آن توجه داشته باشید.

در زمان خرید ماشین سنگین به این نکته توجه داشته باشید که با خودرویی که قرار است خریداری کنید تخلفات سنگینی انجام نشده باشد. علاوه بر موارد ذکر شده در زمان خرید خودرو سنگین باید تاریخ خرید را به صورت دقیق در سند قید کنید.

4. موتور و شاسی ماشین سنگین 

موتور یکی از مهم‌ترین اجزای ماشین سنگین به شمار می‌رود. در صورتی که موتور خودروی سنگین به درستی کار نکند بدون تردید در نحوه عملکرد خودرو نیز اختلالاتی ایجاد می‌شود.

در زمان خرید ماشین سنگین به کیفیت موتور توجه داشته باشید. علاوه بر این موتور خودرویی که برای خرید انتخاب می‌کنید نباید تعمیر شده باشد. بنابراین بهتر است برای بررسی موتور ماشین سنگین از افراد متخصص و کارشناس کمک بگیرید. خودتان نیز می‌توانید به راحتی متوجه تعمیر یا عدم تعمیر موتور خودرو شوید بدین صورت که اگر در قسمت پیچ و مهره‌های موتور آچار خوردگی را مشاهده کردید بدون تردید موتور خودرو تعمیر شده است.

قبل از خرید ماشین سنگین مقداری با ماشین رانندگی کنید. در صورتی که خودرو پس از روشن شدن دچار لرزش می‌شود یا صداهایی اضافه از آن شنیده می‌شود بدون تردید موتور خودرو سالم نیست. یکی دیگر از علائم خرابی موتور ماشین سنگین خروج دود به رنگ سفید از اگزوز خودرو است. دود سفید رنگ نشانه این است که موتور خودرو دارای عملکرد ضعیفی است.

شاسی نیز یکی دیگر از مهم‌ترین قطعات خودروی سنگین به شمار می‌رود. در صورتی که شاسی ضربه دیده باشد یا شکسته باشد خودرو دچار لاستیک سایی می‌گردد. با توجه به اینکه برای خرید لاستیک باید هزینه زیادی را بپردازید بنابراین بهتر است از سالم بودن شاسی خودرو مطمئن شوید. برای اینکه مطمئن شوید شاسی خودروی سنگین سالم است باید از افراد کارشناس کمک بگیرید.

5. بررسی لاستیک خودروی سنگین 

لاستیک‌ها جزو مهم‌ترین اجزای خودروی سنگین به شمار می‌روند. در زمان خرید ماشین سنگین هر یک از لاستیک‌ها را مورد بررسی قرار دهید. اگر در قسمت آج لاستیک ساییدگی وجود دارد بدون تردید خودرو در زمان حرکت دچار اختلال خواهد شد.

در صورتی که فروشنده هزینه تعویض لاستیک‌های خودرو را از مبلغ نهایی خرید ماشین سنگین کم کرد ماشین را بخرید. بعد از خرید خودرو سنگین می‌توانید لاستیک‌های ماشین را تعویض کنید.

6. بررسی کارکرد ماشین سنگین 

در زمان خرید ماشین سنگین کیلومتر خودرو را مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که کارکرد خودرو زیاد می‌باشد بهتر است از خرید آن خودداری کنید زیرا برخی از قطعات خودرو بر اثر کارکرد دچار آسیب شده‌اند و باید تعویض شوند.

برای بررسی کارکرد کامیون می‌توانید‌بخش های زیر را تست کنید:

 • دیاگ 
 • ظاهر خودرو
 • مدت زمان گارانتی خودرو
 • نکات فنی ماشین سنگین و...

7. ماشینی را خریداری کنید که قطعات یدکی آن در بازار موجود هستند.

قبل از خرید ماشین سنگین باید بررسی کنید که آیا قطعات یدکی خودروی انتخابی‌تان در بازار موجود هستند یا خیر؟ در صورتی که برخی از لوازم یدکی خودرو در بازار موجود نباشند بدون تردید پس از خراب شدن آن قطعات شما دچار مشکل جدی خواهید شد.

8. بررسی امکانات رفاهی و بیمه خودروی سنگین

رانندگان خودروی سنگین ساعت‌های طولانی در جاده رانندگی می‌کنند بنابراین توجه به امکانات رفاهی خودرو از اهمیت زیادی برخوردار است. خودرویی که برای خرید انتخاب می‌کنید باید دارای تخت خواب، سیستم گرمایشی و سرمایشی و... باشد. شایان ذکر است در صورتی که خودرو امکانات رفاهی مورد نیاز را نداشته باشد راننده در طول مسیر خسته خواهد شد.

خودروی سنگینی را برای خرید انتخاب کنید که بیمه داشته باشد. بیمه بیانگر این است که خودرو تا به حال هیچ تصادفی نداشته است. اگر خودرو دارای بیمه بدنه و بیمه ثالث باشد قیمت نهایی خودروی سنگین افزایش پیدا خواهد کرد.

9. بررسی سیستم تعلیق ماشین سنگین 

بررسی سیستم تعلیق در زمان خرید ماشین سنگین از اهمیت زیادی برخوردار می‌باشد. در صورتی که سیستم تعلیق یک خودرو به درستی کار نکند در زمان حرکت با خودرو در جاده به بار ممکن است آسیب جدی وارد شود. در زمان خرید خودرو سنگین به صورت عمودی به خودرو ضربه‌ای را وارد کنید اگر قسمتی که ضربه دیده به سرعت به شکل اولیه برگشت بیانگر این است که سیستم تعلیق به درستی کار می‌کند.

بیشتر بخوانید: معرفی انواع کامیون بنز

چگونه خودروی سنگین با برندی مناسب را خریداری کنیم؟

این سوال ممکن است ذهن بسیاری از خریداران را مشغول کند. در پاسخ به سوال مذکور باید بگوییم که بهتر است ابتدا نوع خودرو سنگین را مشخص نمایید.

در زمان انتخاب برند خودروی سنگین به نکات زیر توجه داشته باشید:

 • بررسی کیفیت خودروهای تولید شده توسط برند انتخابی‌تان
 • بررسی قیمت محصولات تولید شده توسط برند انتخابی‌تان
 • عملکرد و کیفیت خودروها
 • بررسی وجود قطعات یدکی خودرو در بازار فروش خودروی سنگین
 • بررسی امکانات رفاهی خودروها و...

کدام ماشین سنگین بهتر است

نحوه بررسی بدنه و شکل ظاهری خودرو سنگین

در زمان خرید ماشین سنگین باید بدنه و شکل ظاهری خودرو را مورد بررسی قرار دهید. برای بررسی بدنه و شکل ظاهری خودرو می‌توانید به صورت زیر عمل کنید:

1. صندلی‌ها نباید هیچگونه پارگی داشته باشند به همین دلیل باید صندلی‌ها را به دقت بررسی کنید.

2. کفی ماشین را از نظر زنگ زدگی مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که کف ماشین دچار زنگ زدگی باشد بدون تردید آب می‌تواند به قسمت داخلی خودرو نفوذ کند.

3. برق ماشین، چراغ‌های داخلی و خارجی و چراغ راهنما را به دقت مورد بررسی قرار دهید.

4. بررسی سیستم ترمز یکی دیگر از نکاتی است که باید مورد توجه قرار دهید. در صورتی که در زمان ترمز گرفتن از خودرو صدایی شنیده می‌شود یا خودرو به طرفین مایل می‌شود بدون تردید سیستم ترمز دچار مشکل است.

5. در صورتی که در زمان دور زدن چرخ‌های جلوی خودرو صدای بلندی تولید می‌کنند بدون تردید مشکل از سیستم کمک فنر است.

نکات مهم خرید ماشین سنگین

کارکیتا پلتفرم تخصصی در زمینه خرید و فروش انواع خودروی سنگین

با گسترش تکنولوژی خرید ماشین سنگین به کمک پلتفرم‌های تخصصی راحت‌تر شده است. کارکیتا یکی از معتبرترین وب سایت‌ها برای خرید وفروش انواع قطعات یدکی ماشین سنگین است. در صورتی که شما تمایل به خرید خودرو سنگین دارید می‌توانید به این وب سایت مراجعه کنید.

در وب سایت کارکیتا آگهی‌های زیادی در زمینه فروش خودروی سنگین درج شده‌اند. شما می‌توانید با توجه به نیاز و میزان بودجه‌تان ماشین مورد نظرتان را از بین این آگهی‌ها پیدا کنید. توجه داشته باشید که در صورت نیاز می‌توانید برای خرید خودرو سنگین با کیفیت مشاوره لازم را از کارشناسان کارکیتا دریافت کنید.

کارکیتا علاوه بر خرید و فروش انواع خودروی سنگین خدمات زیر را به کاربران ارائه می‌دهد:

 • خرید و فروش انواع خودروی سواری
 • خرید و فروش دوچرخه
 • خرید و فروش انواع قطعات یدکی مربوط به خودروهای سواری و سنگین
 • خرید و فروش موتور سیکلت

برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه خرید ماشین سنگین می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

021-41406424

021-91304989

03191009100

بهترین سایت خرید و فروش خودروی سنگین

سخن پایانی 

با توجه به اینکه برای خرید ماشین سنگین باید مبلغ قابل توجهی را بپردازید بنابراین در زمان خرید این نوع خودرو بهتر است حساسیت لازم را به خرج دهید. اگر تمایل دارید از خودروی سنگین به مدت طولانی‌تری استفاده کنید و در هزینه‌های ناشی از تعمیر خودرو صرفه جویی کنید باید خودرویی را برای خرید انتخاب کنید که کارکرد کمی دارد.

در صورتی که بودجه لازم را برای خرید خودروی صفر کیلومتر دارید بهتر است از خرید این نوع خودروها غافل نشوید. با خرید خودروی صفر کیلومتر هرگز درگیر تعویض قطعات، تعمیر قطعات خودرو و... نخواهید شد.

Important points of buying a heavy car

 

 

 

نظرات خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support