معرفی انواع برند کامیون

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 18164 بازدید
معرفی انواع برند کامیون

انواع برند کامیون با توجه به استفاده زیاد از کامیون‌ها در صنعت حمل و نقل وارد بازار فروش خودرو سنگین شده‌اند. در این میان کامیون‌ها با برند ولوو و اسکانیا که توسط کمپانی‌های بزرگ سوئدی طراحی شده‌اند مورد توجه افراد زیادی قرار گرفته‌اند.

بررسی انواع برند کامیون

برخی از انواع برند کامیون در سراسر دنیا محبوب و پرطرفدار شده‌اند. در طراحی کامیون‌ها با برند معتبر از موتور و قطعات با کیفیت استفاده شده است. علاوه بر این طراحی داخلی و خارجی این نوع کامیون‌ها به گونه‌ای است که توجه هر فردی را به سمت خود جلب می‌کند. کامیون‌ها با برند معروف از نظر قدرت و کیفیت دارای طراحی بی‌نظیری هستند. در ادامه انواع برند کامیون‌های معروف را در سراسر جهان و کشور ایران معرفی خواهیم کرد.

معرفی بهترین کامیون‌های جهان

برخی از کامیون‌ها با برند معروف وارد بازار ایران نیز می‌شوند. برخی دیگر از کامیون‌ها به دلیل قیمت بالایی که دارند فقط به کشورهای خاصی صادر می‌شوند.

 از معروف‌ترین انواع برند کامیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 کامیون اسکانیا

انواع کامیون اسکانیا توسط شرکت خودروسازی سوئدی طراحی می‌شوند. این شرکت سایر انواع کامیون، موتورهای دیزلی و... را تولید می‌کند. دفتر مرکزی و کارخانه این برند کامیون در شهر سودتلیا قرار دارد.

کامیون اسکانیا در انواع سری‌های مختلف L، G، R، S و P تولید می‌گردند. هر یک از این مدل کامیون‌ها دارای مشخصات و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند.

اسکانیا جزو پرفروش‌ترین انواع برند کامیون در کشور ایران به شمار می‌رود. خرید این نوع کامیون از سال‌های گذشته تا به امروز مورد توجه کامیونداران قرار گرفته است.

قدرتمندترین کامیون جهان

کامیون‌مان

کامیون‌مان از انواع برند کامیون معتبر در سراسر جهان به شمار می‌رود. دفتری مرکز و کارخانه تولیدی اصلی این نوع کامیون‌ها در شهر مونیخ قرار دارد. این شرکت علاوه بر طراحی کامیون سایر خودروهای سنگین نظیر اتوبوس را نیز تولید می‌کند. طراحی موتور دیزل و توربین گاز و بخار نیز توسط این شرکت آلمانی انجام می‌گردد.

انواع کامیون‌مان سبک، نیمه سنگین و سنگین توسط این کمپانی تولید می‌شوند. این مدل کامیون‌ها در بازار فروش خودروی سنگین ایران موجود هستند.

کامیون مان

کامیون برند IVECO

IVECO جزو شرکت‌های خودروسازی ایتالیایی می‌باشد. این شرکت در زمینه تولید انواع اتوبوس، انواع کامیون و موتورهای دیزلی در حال فعالیت می‌باشد. دفتر و کارخانه اصلی IVECO در شهر تورین کشور ایتالیا قرار گرفته است.

بیشترین میزان فروش شرکت IVECO مربوط به کامیون IVECO تجاری، ماشین آلات نظامی، انواع کامیون 3.5 تنی و خودروهای مخصوص حمل مسافر می‌باشد.

کامیون ولوو محبوب‌ترین انواع برند کامیون

یکی دیگر از انواع برند کامیون که در سراسر جهان محبوبیت زیادی دارد برند ولوو می‌باشد. کمپانی تولید کننده این کامیون سوئدی است. کامیون‌های ولوو جزو سرسخت‌ترین رقبای کامیون‌های اسکانیا به شمار می‌روند. اولین محصول این شرکت سوئدی در سال 1936 وارد بازار شد که در طراحی آن از موتور دیزلی استفاده شده بود.

امروزه سایر مدل‌های پرطرفدار و محبوب کامیون ولوو نظیر سری FH و سری FM وارد بازار شده‌اند. شایان ذکر است که شرکت ولوو امروزه برای طراحی کامیون‌های مختلف از استانداردهای روز اروپا استفاده می‌کند.

شرکت سایپا دیزل در ایران یکی از معتبرترین شرکت‌ها در زمینه فروش و مونتاژ انواع کامیون ولوو به شمار می‌رود. کامیون‌های ولوو در بازار فروش خودروی سنگین ایران دارای قیمت مقرون به صرفه‌ای می‌باشند.

کمپانی ولوو در زمینه طراحی و ساخت انواع تریلی، کامیون، اتوبوس، تجهیزات مربوط به هوا و فضا، تجهیزات سازه‌ای و ترابری و... در حال فعالیت می‌باشد.

بررسی ویژگی‌های انواع برند کامیون

کامیون‌های پکار ( داف ) 

سومین شرکت تولید کننده انواع خودروی سنگین و کامیون شرکت پکار می‌باشد. این شرکت خودروسازی آمریکایی است. معروف‌ترین انواع برند کامیون داف نظیر کنوورث، داف، لیلاند و پیتربیلت امروزه در بازار فروش خودرو سنگین مورد توجه قرار گرفته‌اند.

شرکت پکار یا داف اولین بار در سال 1949 اقدام به تولید و طراحی کامیون‌های باری کرد. انواع کامیون‌های پکار ( داف ) در 4 سری متنوع تولید می‌شوند. شایان ذکر است که هر یک از این مدل‌ها دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاص خود می‌باشند.

کامیون داف سری LF و SF توجه افراد زیادی در بازار فروش خودروی سنگین به سمت خود جلب کرده‌اند. برای طراحی کامیون‌های سری LF از موتور با کیفیت استفاده شده است این مدل کامیون‌ها برای رانندگی در جاده‌های ناهموار و شلوغ مناسب هستند. قدرت باربری کامیون‌های LF برابر با 5 الی 21 تن می‌باشد. کامیون‌های سری LF دارای وزن سبک و مصرف پایین سوخت می‌باشند. از این مدل کامیون‌ها برای جمع‌آوری زباله، توزیع بار بین شهری، توزیع بار شهری و سفرهای طولانی استفاده زیادی می‌شود.

از کامیون داف سری SF برای حمل و نقل بین المللی استفاده می‌شود. این مدل کامیون‌ها برای رانندگی در جاده‌های ناهموار و صاف انتخابی مناسب می‌باشند. این مدل کامیون کاربرد زیادی در ساختمان‌سازی حمل بار معادن و حمل بارهای سنگین دارد.

کامیون برند داف

کامیون تاتا موتورز

تاتا موتورز بزرگ‌ترین و معروف‌ترین شرکت خودروسازی کشور هند می‌باشد. شرکت تاتا موتورز از انواع برند کامیون معتبر در سراسر جهان به شمار می‌رود.

کامیون برند تاتا موتورز

کامیون‌های دانگ فنگ

دانگ فنگ شرکت خودروسازی معروف چینی است. علاوه بر این برند دانگ فنگ در رده انواع برند کامیون معروف در سراسر جهان قرار دارد. این شرکت هم اکنون در زمینه طراحی و مونتاژ انواع خودروی سنگین، کامیون، اتوبوس و وسایل نقلیه تجاری در حال فعالیت می‌باشد. تولید قطعات یدکی خودرو نیز در مجموعه دانگ فنگ انجام می‌شود.

نام قسمت کامیون‌سازی شرکت دانگ فنگ DFCV می‌باشد. حدود 45 درصد از سهام این شرکت در اختیار شرکت ولوو قرار دارد. ولوو تراکس و رنو تراکس از زیر مجموعه‌های بزرگ شرکت سوئدی ولوو به شمار می‌روند. این دو زیر مجموعه ولوو همواره در تلاش هستند که به شرکت دانگ فنگ در زمینه تولید انواع کامیون دانگ فنگ چینی با کیفیت کمک نمایند.

ویژگی های بهترین کامیون‌های جهان

معرفی معروف‌ترین انواع برند کامیون در کشور ایران

انواع خودروی سنگین در کشور ایران به دو دسته کلی تریلی و کامیون تقسیم‌بندی می‌شوند. تریلی که به کشنده نیز معروف است جزو ماشین‌هایی می‌باشند که به تریلر متصل می‌شود و تریلر وظیفه جابجایی تریلی را بر عهده دارد. کامیون‌ها نیز دارای کابین هستند که کابین آن‌ها می‌تواند از نوع کمپرسی یا باری باشد.

در کشور ایران شرکت‌هایی وجود دارند که در زمینه تولید، واردات یا مونتاژ انواع خودروی سنگین در حال فعالیت می‌باشند. از مهم‌ترین این شرکت‌ها می‌توان به سایپا دیزل، بهمن دیزل، ایران خودرو دیزل، سیبا موتور، آریا دیزل، کاریزان خودرو و... اشاره نمود.

 معروف‌ترین انواع برند کامیون در کشور ایران ولوو، اسکانیا و داف می‌باشند. شایان ذکر است که میزان فروش انواع خودروی ولوو و اسکانیا در کشور ایران بیشتر از سایر مدل‌ها می‌باشد. سایر برندهای کامیون نظیر فاو، ایسوزو، الوند، ‌مان و پکار نیز در بازار ایران به فروش می‌رسند و جزو با کیفیت‌ترین کامیون‌های بازار فروش خودروی سنگین قرار دارند.

بررسی انواع برند کامیون

کارکیتا نمایندگی فروش انواع برند کامیون

انواع برند کامیون امروزه توسط فروشگاه‌های اینترنتی زیادی به فروش می‌رسند. یکی از معتبرترین وب سایت‌ها در زمینه خرید و فروش انواع برند کامیون کارکیتا می‌باشد. در این پلتفرم تخصصی کامیون‌های با کیفیت و با برند معتبر به فروش می‌رسند.

اگر تمایل به خرید و فروش کامیون دارید می‌توانید با مراجعه به وب سایت کارکیتا و مشاهده آگهی‌های مربوط به فروش کامیون، مدل کامیون مورد نظر خود را خریداری نمایید. برای خرید کامیون بهتر است از افراد کارشناس کمک بگیرید. در این صورت می‌توانید کامیون با طراحی داخلی و خارجی با کیفیت را خریداری نمایید.

شایان ذکر است که در پلتفرم تخصصی کارکیتا انواع برند کامیون با قیمت مقرون به صرفه‌ای به فروش می‌رسند.

کارکیتا وب سایت معتبر در زمینه فروش انواع خودروی سنگین و سواری

سخن پایانی

با آشنایی با انواع برند کامیون می‌توانید به راحتی کامیون دلخواه خود را خریداری نمایید. در زمان خرید کامیون به برند تولید کننده کامیون، قطعات مورد استفاده در ساخت کامیون، طراحی بیرونی و داخلی کامیون و... توجه داشته باشید.

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support