بررسی انواع کامیون اسکانیا

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 23034 بازدید
بررسی انواع کامیون اسکانیا

انواع ماشین سنگین اسکانیا جزو پرفروش‌ترین خودروهای سنگین سوئدی به شمار می‌روند. این نوع کامیون به سراسر جهان و کشور ایران صادر می‌گردند. شرکت اسکانیا از سال 1900 تا به امروز در زمینه طراحی و تولید ماشین‌های سنگین مختلف نظیر کامیون، کشنده، اتوبوس و انواع موتور دیزلی در حال فعالیت می‌باشد.

بررسی انواع مدل های اسکانیا

انواع کامیون اسکانیا در پنج سری مختلف نظیر L، G، R، S و P تولید می‌گردند. هر یک از این مدل‌های خودرو سنگین اسکانیا دارای ویژگی‌ها و مشخصات خاص خود می‌باشند. در صورتی که تمایل دارید با ویژگی این مدل کامیون‌های اسکانیا آشنا شوید تا پایان مطلب همراه ما باشید.

مدل‌های مختلف کامیون اسکانیا دارای چه مشخصاتی هستند؟

در صورتی که شما قصد خرید انواع کامیون اسکانیا را دارید بهتر است با مشخصات مدل‌های اسکانیا آشنا شوید. در ادامه قصد داریم به بررسی سری‌های مختلف این نوع کامیون بپردازیم.

کامیون اسکانیا سری P

از انواع اسکانیا سری P در خدمات شهری، ساختمان‌سازی و پخش محصولات مختلف استفاده می‌شود. نخستین بار این سری خودروی اسکانیا در سال 2004 وارد بازار فروش شدند و در سال‌های اخیر نیز مدل‌های جدید کامیون سری P وارد بازار شده‌اند. شایان ذکر است که موتور این سری کامیون اسکانیا نسبت به سایر مدل‌های کامیون اسکانیا دارای قدرت کمتری می‌باشد.

از مهم‌ترین مشخصات انواع کامیون اسکانیا سری P می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

ویژگی های کامیون های سری P

1. قدرت موتور

قدرت موتور کامیون‌های سری P برابر با 220 الی 500 اسب بخار می‌باشد. حجم موتور این مدل کامیون‌ها نیز برابر با 13 لیتر می‌باشد. 

2. شاسی 

شاسی این نوع خودروی سنگین دارای فضای زیادی است و همین امر باعث شده است وضعیت قرارگیری سایر تجهیزات و باک سوخت در این خودرو بهتر شود. از شاسی کامیون سری P می‌توان به عنوان تانکر میکسر و سوخت، ترانسپورتر و کمپرسی نیز استفاده نمود.

3. وضعیت ظاهری

ظاهر انواع کامیون اسکانیا سری P چشم نواز و زیبا است. در ظاهر این مدل کامیون چراغ شور، LED‌های اتوماتیک به چشم می‌خورند که هر یک از این تجهیزات باعث افزایش جذابیت ظاهر خودرو شده‌اند. این مدل کامیون در زمان رانندگی دارای دید ایده آلی است. از مهم‌ترین ویژگی‌های این سری کامیون اسکانیا می‌توان به کاهش لرزش، کاهش صدا و... اشاره نمود.

این مدل کامیون دارای فضای ذخیره‌سازی قابل توجهی در قسمت بار می‌باشد. به همین دلیل خرید انواع کامیون اسکانیا سری P مورد توجه قرار گرفته است. کابین این نوع خودرو روشن، بزرگ و راحت است همچنین برای طراحی کابین از متریال‌های با کیفیتی استفاده شده است. در قسمتی از کابین نیز یک تخت خواب راحت برای استراحت راننده قرار دارد.

4. جعبه دنده

جعبه دنده این نوع خودرو به صورت 8 سرعته و 12 سرعته طراحی شده است. در نتیجه مشتریان عزیز می‌توانند با توجه به نیاز خود از بین هر یک از این جعبه دنده‌ها یکی را انتخاب نمایند.

کامیون اسکانیا سری G

انواع کامیون اسکانیا سری G 

انواع کامیون اسکانیا G اولین بار در سال 2007 وارد بازار فروش شدند. از این مدل کامیون‌ها برای مسافت‌های طولانی، جابجایی انواع مایعات و سوخت و... استفاده زیادی می‌شود.

از مهم‌ترین مشخصات انواع کامیون اسکانیا سری G عبارتند از: 

1. قدرت موتور کامیون 

برای طراحی این نوع کامیون‌ها از موتورهای با کیفیت بالا استفاده شده است. قدرت موتور کامیون سری G برابر با 280 الی 500 اسب بخار می‌باشد. حجم موتور این مدل کامیون برابر با 9 لیتر است. در برخی از مدل‌های انواع کامیون اسکانیا سری G از موتورها با حجم 13 لیتر نیز استفاده شده است.

2. شاسی خودرو 

در طراحی انواع کامیون اسکانیا سری G از شاسی دو محوره یا سه محوره استفاده شده است. طراحی شاسی این مدل کامیون به صورتی می‌باشد که می‌توان از آن برای کاربردهای مختلف نظیر کمپرسی، کشنده و کامیون استفاده نمود.

3. وضعیت جعبه دنده

انواع کامیون اسکانیا G با جعبه دنده 8 سرعته و جعبه دنده 12 سرعته طراحی می‌شوند.

کامیون های اسکانیا سری R

4.  وضعیت ظاهری کامیون

طراحی داخلی کابین انواع کامیون اسکانیا سری G بی‌نظیر است. کیفیت طراحی کابین این مدل کامیون به قدری بالا است که قابل مقایسه با کابین سایر کامیون‌های ساخت کمپانی‌های معتبر نظیر بنز و ولوو است.

فضای داخلی این نوع کامیون دارای امکانات رفاهی می‌باشد. کابین جادار کامیون نیز باعث شده است که سفرهای طولانی برای راننده لذت‌بخش‌تر باشد. صندلی سرنشین و صندلی راننده کامیون اسکانیا دارای تنظیمات زیادی می‌باشند. فرمان این سری کامیون اسکانیا دارای قابلیت تنظیم می‌باشند.

5. بررسی سیستم ایمنی هوشمند کامیون اسکانیا سری G 

سیستم ایمنی هوشمند انواع کامیون اسکانیا سری G دارای برنامه‌های الکترونیکی می‌باشد. سیستم ایمنی این نوع کامیون همچنین مجهز به هشدار خروج از خط LOW می‌باشد. در نتیجه این سری کامیون‌های اسکانیا دارای امنیت خوبی هستند.

کامیون های اسکانیا سری S

انواع کامیون اسکانیا سری R

این مدل کامیون برای اولین بار در سال 2004 تولید شد. طراحی خاص و ویژگی‌های قابل توجه موتور و سایر قطعات این خودروی سنگین باعث شد که کامیون اسکانیا در سال‌های 2010 و 2005 به عنوان برترین کامیون سال انتخاب شود. شایان ذکر است که کامیون اسکانیا سری R420 جزو محبوب‌ترین انواع کامیون اسکانیا به شمار می‌رود.

از مهم‌ترین مشخصات انواع کامیون اسکانیا سری R می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کامیون اسکانیا سری L

1.  قدرت موتور

قدرت موتور این مدل کامیون بین 280 الی 730 اسب بخار می‌باشد. با توجه به اینکه قدرت موتور کامیون به صورت قابل توجهی بالا است به همین دلیل این مدل خودروی سنگین قابلیت حمل بارهای مختلف تا حدود 44 تن را دارد.

انواع کامیون های اسکانیا سری R یکی از سرسخت‌ترین رقبا برای خودروهای ولوو FH و کامیون بنز آکتروس به شمار می‌رود. حجم موتور این مدل کامیون برابر با 16 و 13 لیتر می‌باشد. موتورهای  13لیتری جزو موتورهای 6 سیلندر به شمار می‌روند. موتورهای 16 لیتری نیز جزو موتورهای 8 سیلندر محسوب می‌شوند.

2. جعبه دنده خودرو

نوع جعبه دنده انواع کامیون اسکانیا Opticruise می‌باشد. جعبه دنده این خودرو به کمک سیستم ساماندهی opc5 قابلیت تبدیل اتوماتیک و دستی را دارد.

3. سیستم ایمنی انواع کامیون سری R

انواع کامیون اسکانیا R مجهز به سیستم ترمز تمام بادی، سیستم ترمز ASR و ASB می‌باشند. این مدل کامیون‌ها همچنین مجهز به سیستم ESP نیز می‌باشند. سیستم تعلیق کامیون‌های سری R به صورت بادی و اتومات است.   

4. وضعیت بدنه خودرو

اندازه انواع کامیون اسکانیا سری R نسبت به کامیون‌های اسکانیا سری G و P بزرگ‌تر می‌باشد. در قسمت بدنه این خودرو خطوط افقی به صورت برجسته موجود می‌باشند. وجود چراغ‌های LED و سپرهای جدید نیز باعث جذابیت بیشتر ظاهر کامیون اسکانیا R شده است.

برای این سری کامیون اسکانیا 5 مدل کابین مختلف طراحی شده است. شایان ذکر است که نوع کابین را می‌توانید با توجه به نوع کاربرد کامیون انتخاب کنید.

ویژگی‌های کامیون اسکانیا سری R

5. طراحی داخلی کامیون 

در قسمت کناری کابین سه پله برای راحتی بیشتر سرنشین و راننده تعبیه شده است. سیستم صوتی این مدل کامیون به صورت حرفه‌ای طراحی شده است و روی داشبورد قرار دارد. صفحه کنترل این خودروی سنگین نیز مجهز به سیستم مسیریاب ماهواره‌ای می‌باشد.

در قسمتی از کابین تخت خواب تاشو قرار دارد که راننده یا سرنشین می‌توانند برای استراحت از تخت خواب استفاده کنند. صندلی راننده نیز دارای قابلیت تنظیم می‌باشد.

بررسی انواع کامیون اسکانیا

انواع کامیون‌های اسکانیا سری S

انواع کامیون اسکانیا سری S برای اولین بار در سال 2016 وارد بازار شدند. از این مدل کامیون‌ها برای حمل و نقل و مسافرت‌های طولانی استفاده زیادی می‌شود. در طراحی این مدل کامیون اسکانیا کلیه استانداردهای آیرودینامیکی رعایت شده است.

از مهم‌ترین مشخصات انواع کامیون اسکانیا سری S می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

کامیون اسکانیا سری S

1. قدرت موتور 

در طراحی این مدل کامیون‌ها از موتورها با حجم 13 لیتر ( 6 سیلندر ) و حجم 16 لیتر ( 8 سیلندر ) استفاده می‌شود. قدرت موتور 6 سیلندری این نوع کامیون‌ها برابر با 370 الی 500 اسب بخار می‌باشد. قدرت موتور 8 سیلندری نیز برابر با 520 تا 730 اسب بخار می‌باشند.

در طراحی این مدل کامیون از گیربکس 8 سرعته و 12 سرعته استفاده شده است که نوع گیربکس کامیون را می‌توان انتخاب کرد.

2. ویژگی‌های ظاهری انواع کامیون اسکانیا سری S 

کابین این مدل کامیون دارای فضای بزرگی است و قسمت کفپوش کامیون به صورت صاف و یکدست می‌باشد. برای ظاهر بهتر صندلی‌ها از روکش چرمی استفاده شده است. در قسمتی از کابین نیز یک تخت خواب جادار وجود دارد. صندلی‌ها به صورتی در کابین قرار گرفته‌اند که راننده در زمان رانندگی بتواند تسلط بیشتری داشته باشد. صندلی راننده راحت و دارای قابلیت تنظیم می‌باشد.

3. سیستم ایمنی اسکانیا سری S

این نوع خودروی سنگین مجهز به سیستم ایمنی از نوع ABS و سیستم هشدار دهنده نقاط کور می‌باشد. سایر سیستم‌هایی ایمنی که در طراحی این نوع کامیون قابل مشاهده هستند عبارتند از:

  • سیستم EBS
  • سیستم هشدار دهنده خروج کامیون از خط جاده 
  • سیستم ضد واژگونی ESP
  • سیستم هشدار دهنده اتصالی و جرقه
  • سیستم هشدار دهنده مربوط به آتش سوزی موتور

ویژگی‌های کامیون اسکانیا

انواع کامیون اسکانیا سری L 

انواع کامیون اسکانیا سری L نخستین بار در سال 2017 وارد بازار فروش خودرو سنگین شدند. از این مدل کامیون‌ها می‌توان در‌بخش شهرداری و توزیع استفاده کرد. این مدل کامیون‌ها به صورتی طراحی شده‌اند که برای رانندگی در قسمت درون شهری نیز مناسب می‌باشند.

مشخصات انواع کامیون اسکانیا سری L عبارتند از: 

1. موتور کامیون

برای طراحی انواع کامیون اسکانیا سری L از موتورهای 9 لیتری ( 5 سیلندری ) استفاده شده است. میزان قدرت موتور این کامیون‌ها برابر با 280 الی 360 اسب بخار می‌باشد. این سری کامیون‌های اسکانیا نسبت به سایر انواع کامیون اسکانیا میزان مصرف سوخت کمتری دارند.

در طراحی برخی از انواع کامیون اسکانیا سری L از موتورها با قدرت 280 و 340 اسب بخار نیز استفاده می‌شود. شایان ذکر است که نوع این موتورها گازی است.

2. جعبه دنده

برای طراحی کامیون‌های اسکانیا سری L از جعبه دنده‌های 8 و 12 سرعته استفاده می‌گردد.

3. ویژگی‌های ظاهری کامیون اسکانیا L 

در قسمت کابین انواع کامیون اسکانیا سری L از دو عدد صندلی در قسمت سرنشین استفاده شده است. برای مبله کردن کابین کامیون نیز از استانداردهای به روز استفاده شده است. با توجه به اینکه فضای داخلی کابین دارای طراحی بی‌نظیری است به همین دلیل کارایی این نوع کامیون نیز افزایش پیدا کرده است.

کامیون اسکانیا سری L

کارکیتا پلتفرم تخصصی در زمینه خرید و فروش انواع خودرو سنگین

امروزه انواع کامیون اسکانیا در نمایشگاه‌ها و مجموعه‌های زیادی خرید و فروش می‌شود. بهتر است شما خرید این نوع خودرو را از مجموعه‌های معتبر انجام دهید.

کارکیتا جزو پلتفرم‌های تخصصی و هوشمند در زمینه خرید و فروش انواع خودروی سنگین نظیر برند اسکانیا به شمار می‌رود. برای خرید قطعات یدکی کامیون اسکانیا نیز بهتر است هیچ دغدغه‌ای نداشته باشید. لوازم یدکی مورد نیاز خود را می‌توانید با مراجعه وب سایت کارکیتا با قیمتی مقرون به صرفه خریداری کنید. در این پلتفرم انواع سری‌های مختلف کامیون اسکانیا به فروش می‌رسند.

قبل از انتخاب سری کامیون اسکانیا بهتر است به مشخصات و نوع کاربری آن‌ها توجه داشته باشید. در این صورت می‌توانید خودروی سنگین کاربردی تری را برای خرید انتخاب کنید.

 کامیون اسکانیا

سخن پایانی

امروزه کمپانی اسکانیا موفق به تولید انواع کامیون اسکانیا شده است. هر یک از این مدل کامیون‌ها دارای ویژگی‌ها و کاربرد خاص خود می‌باشند. به همین دلیل برند اسکانیا امروزه جزو یکی از معروف‌ترین برندهای کامیون در بازار فروش خودروی سنگین ایران می‌باشد.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله کارکیتا ما به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 1 نظر
علی‌اصغر پورخان
این مقاله خیلی خوبه
کارشناس محتوا درکارکیتا
ممنونم از لطف و توجهتون مقالات دیگر سایت هم مطالعه کنید
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support