معرفی انواع لوازم یدکی کامیون

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

4 ماه پیش 23870 بازدید
معرفی انواع لوازم یدکی کامیون

لوازم یدکی کامیون یکی از مهم‌ترین قطعاتی است که در زمان خرابی این نوع خودروی سنگین از آن استفاده زیادی می‌شود. در صورتی که قطعات کامیون دچار خرابی شوند می‌توان قطعه یدکی اصلی را جایگزین قطعات آسیب دیده کرد.

معرفی و نام قطعات کامیون

اگر کامیونداران در مورد انواع اجزای کامیون اطلاعات کافی را نداشته باشند بدون تردید در زمان خراب شدن قطعات خودروی خود به مشکل برمی خورند. به همین دلیل بهتر است رانندگان اطلاعات کافی را در مورد قطعات یدکی کامیون داشته باشند. در ادامه به معرفی انواع لوازم یدکی کامیون خواهیم پرداخت که امیدواریم اطلاعات لازم را در این زمینه بدست آورید.

بررسی انواع مدل‌های کامیون

کامیون‌ها به چند دسته مختلف تقسیم‌بندی می‌شوند. هر یک از این مدل‌ها دارای مشخصات و کاربرد خاص خود می‌باشند.

از کاربردی‌ترین انواع مدل کامیون می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. کامیون جاده رو 

از این نوع کامیون‌ها برای انجام جابجایی در جاده استفاده می‌شود. کامیون‌های جاده‌ای دارای انعطاف‌پذیری بالایی می‌باشند. قدرت این نوع کامیون‌ها برابر با 420 اسب بخار است.

2. کامیون غیر جاده‌ای 

ابعاد این مدل کامیون‌ها نسبت به کامیون‌های جاده رو بزرگ‌تر می‌باشد. از این نوع کامیون‌ها برای انجام حمل و نقل سنگ و خاک استفاده زیادی می‌شود. قدرت موتور این مدل کامیون‌ها برابر با 350 اسب بخار می‌باشد.

3. کامیون اتاق دار 

ارتفاع بار این مدل کامیون‌ها برابر با 1.5 متر می‌باشد. از این مدل کامیون‌ها برای حمل و نقل استفاده زیادی می‌شود.

4. کامیون سقف دار 

از انواع کامیون سقف دار برای جابجایی بارهایی که به مراقبت زیادی نیاز دارند استفاده می‌شود.

5. کامیون‌های مخلوط کن 

این نوع کامیون مانند تانکرها دارای یک مخزن می‌باشد. از این نوع کامیون بیشتر برای ترکیب کردن مواد تشکیل دهنده بتن استفاده می‌شود.

6. کامیون کمپرسی 

کمپرس باعث می‌شود که به راحتی بتوان بار این نوع کامیون‌ها را خالی کرد. این مدل کامیون‌ها دارای یک اتاق می‌باشند و اتاق آن‌ها مجهز به دستگاه کمپرسی می‌باشد.

توربو شارژ کامیون

بررسی لوازم یدکی کامیون خاور

از این نوع کامیون برای جابجایی مواد سنگین نظیر سیمان، آجر و... استفاده می‌شود. از مهم‌ترین قطعات یدکی کامیون خاور می‌توان به آلومینیوم رکاب، آینه بزرگ و دماسنج دار، آینه کوچک، تسمه ترمز، چراغ سقف دار، چراغ ماهی بزرگ و... اشاره کرد.

بررسی لوازم کامیون بنز

به این نوع کامیون‌ها بارکش نیز گفته می‌شود. کامیون بنز یکی از کاربردی‌ترین انواع مدل‌های کامیون به شمار می‌رود. از این مدل کامیون برای جابجایی بارهای سنگین و سبک استفاده می‌گردد.

از مهم‌ترین لوازم یدکی کامیون بنز می‌توان به پایه ترمز، فلکه بادگیر فیبری، قفل چهارسو کوچک، پایه بوق و... اشاره کرد.

 بررسی لوازم یدکی کامیون اکسور

به این نوع کامیون‌ها ترانزیت نیز گفته می‌شود و برای حمل و نقل بارهای خیلی سنگین از آن‌ها استفاده می‌گردد. از مهم‌ترین قطعات یدکی کامیون اکسور می‌توان به پایه بوق، چراغ سقف دار، چراغ خطر، قفل کمربند، چپقی پرده تک پیچ و... اشاره کرد.

اجزای کامیون کمپرسی

بررسی قطعات لوازم کامیون‌های اکتروس 

این نوع کامیون دارای ظاهر زیبایی می‌باشد و برای حمل بار کاربرد زیادی دارد. از مهم‌ترین قطعات یدکی کامیون اکتروس می‌توان به چراغ سقف دار، پایه بوق، قفل کمربند، چراغ خطر و... اشاره کرد.

بررسی لوازم یدکی انواع کامیون‌های ایسوزو

کامیون‌های ایسوزو نسبت به سایر مدل‌های کامیون دارای طول عمر بیشتری می‌باشند. از این نوع کامیون برای جابجایی وسایل سنگین استفاده زیادی می‌شود.

از مهم‌ترین قطعات یدکی کامیون ایسوزو می‌توان به پایه بوق، جارله، چپقی پرده تک پیچ، چراغ گرد خطر، قفل مخصوص کمربند پایه بلند، سوکت سیم دار و... اشاره کرد.

لوازم اسپرت کامیون

بررسی مهم‌ترین لوازم یدکی کامیون‌ها

از کامیون برای جابجایی و حمل بار استفاده زیادی می‌شود. به همین دلیل این نوع خودروهای سنگین برخی اوقات دچار نقص فنی می‌گردند. ممکن است برخی از قطعات اصلی کامیون در طولانی مدت نیاز به تعویض یا ترمیم پیدا کنند. در این صورت باید نسبت به تعویض قطعه آسیب دیده اقدام کرد.

از مهم‌ترین انواع لوازم یدکی کامیون‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. فیلترها 

فیلتر شبیه به یک سپر دفاعی برای خودروی سنگین می‌باشد. فیلتر از سایر لوازم موجود در کامیون نیز محافظت می‌کند. فیلتر طول عمر کامیون‌ها را افزایش می‌دهد. در ساختار کامیون از فیلتر روغن، فیلتر موتور، فیلتر رسوب گیر و... استفاده شده است.

 در صورتی که تمایل دارید عمر کامیون‌تان افزایش پیدا کند بهتر است هر 6 ماه یکبار نسبت به تعویض فیلتر خودرو اقدام کنید.

2. آچار و جک 

آچار و جک جزو مهم‌ترین ابزار هستند که وجود آن‌ها در هر نوع وسیله نقلیه الزامی است. از جک و آچار برای پنچرگیری استفاده زیادی می‌شود. در نتیجه بهتر شما همیشه جعبه‌ای از انواع پیچ و مهره را در کامیون‌تان داشته باشید.

3. توربوشارژر 

توربوشارژر از مهم‌ترین لوازم یدکی کامیون به شمار می‌رود. این نوع قطعه باعث می‌گردد تا هوای زیادتری وارد محفظه سیلندر خودرو شود. این مسئله باعث بهینه‌سازی عملکرد موتور خودرو می‌گردد. 

4. شمع 

یکی دیگر از انواع قطعات کاربردی در کامیون شمع می‌باشد. در صورتی که کامیون دچار خرابی شود نمی‌تواند حرکتی داشته باشد در نتیجه بهتر است شمع را در خودروی سنگین‌تان داشته باشید. شمع‌ها در انواع مختلف تولید می‌شوند.

5. سایر لوازم یدکی کامیون ضروری 

از دیگر لوازم یدکی کامیون می‌توان به چراغ جلو؛ چراغ خطر، تیغه برف پاکن، بوق، پروژکتور، فن موتور، چراغ تزیینی و... اشاره کرد. توجه داشته باشید که هر یک از این نوع لوازم یدکی را باید مطابق با مدل کامیون‌تان خریداری کنید.

نام قطعات کامیون

نکاتی برای خرید لوازم یدکی کامیون

قطعات اصلی کامیون‌ها باید هر سه ماه یکبار مورد بررسی قرار بگیرند. در زمان خرید لوازم یدکی کامیون به نکات زیر توجه داشته باشید:

1. اگر در مورد قطعات یدکی کامیون اطلاعات زیادی ندارید بهتر است بدون تحقیق اقدام به خرید قطعه یدکی نکنید.

2. لوازم یدکی کامیون را از فروشگاه‌ اینترنتی قطعات کامیون معتبر خریداری نمایید.

3. از خرید قطعات یدکی بدون گارانتی خودداری کنید.

4. در زمان خرید قطعات یدکی کامیون به ایمنی قطعات توجه داشته باشید.

5. در زمان خرید لوازم یدکی این نوع خودروی سنگین به اورجینال بودن آن توجه داشته باشید.

6. از خرید قطعات یدکی فیک خودداری کنید زیرا این نوع قطعات در طولانی مدت باعث آسیب رساندن به سایر قطعات کامیون می‌شوند.

قیمت قطعات یدکی انواع کامیون‌ها

قیمت ثابتی را نمی‌توان برای لوازم اسپرت کامیون‌ها تعیین کرد. عوامل زیادی روی قیمت قطعات ماشین سنگین تاثیرگذار هستند که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد: 

  •  نوع قطعات یدکی
  •  کیفیت لوازم یدکی
  •  برند تولید کننده لوازم یدکی
  • تعداد قطعات یدکی مورد نیاز و... 

توربو شارژ ماشین سنگین

فروشگاه اینترنتی قطعات و لوازم یدکی کامیون

امروزه وب سایت‌های زیادی در زمینه فروش لوازم یدکی کامیون در حال فعالیت هستند که کارکیتا یکی از آن‌ها است. کارکیتا از معتبرترین پلتفرم‌ها در زمینه فروش قطعات یدکی انواع کامیون می‌باشد. در صورتی که تمایل به خرید قطعات یدکی اصل دارید بهتر است خرید خود را وب سایت کارکیتا انجام دهید.

کارکیتا علاوه بر فروش لوازم یدکی کامیون سایر خدمات زیر را به کاربران عزیز ارائه می‌دهد:

  •  خرید و فروش خودروی سنگین
  •  خرید و فروش خودروی سواری
  •  خرید و فروش موتورسیکلت و دوچرخه
  •  خرید و فروش انواع لوازم یدکی مربوط به خودروهای سواری و...

در صورت تمایل برای دریافت مشاوره از کارشناسان ما می‌توانید با شماره‌های زیر تماس بگیرید:

021-41406424

021-91304989

 فروشگاه اینترنتی قطعات و لوازم یدکی کامیون

سخن پایانی 

خرید لوازم یدکی کامیون باید با دقت زیادی انجام شود. خرید لوازم یدکی مخصوص کامیون‌ها را باید از مراکز معتبر انجام دهید. در این مراکز به همراه لوازم یدکی، گارانتی معتبر نیز باید به مشتریان ارائه داده شود.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support