بهترین سایت خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی (کارکیتا)

کامیون ها

نویسنده:کارشناس محتوا درکارکیتا

3 ماه پیش 15705 بازدید
بهترین سایت خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی (کارکیتا)

خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی امروزه مورد توجه قرار گرفته است زیرا این نوع خودروهای سنگین دارای کاربرد زیادی در حمل و نقل می‌باشند. این مدل خودروهای سنگین را باید از بین برندهای با کیفیت و مراکز معتبر خریداری نمایید. در صورتی که کیفیت خودروی سنگین بالا باشد مدت زمان طولانی تری می‌توانید از آن استفاده کنید.

راهنمای خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی

انواع کامیون سنگین و تریلی دو مدل خودروی سنگین مجزا هستند که هر یک از آن‌ها دارای کاربرد خاصی می‌باشند. تعداد چرخ‌های تریلی نسبت به تعداد چرخ‌های کامیون بیشتر است. انواع تریلی دارای حداقل 14 چرخ و حداکثر 18 چرخ می‌باشند. کامیون‌ها نیز حداقل 10 چرخ و حداکثر 12 چرخ دارند.

میزان باری که تریلی می‌تواند جابجا نماید بیشتر از کامیون می‌باشد. کامیون‌ها قابلیت جابجایی 10 تا 15 تن بار را دارند ولی تریلی قابلیت جابجایی 24 تن بار را دارد. تریلی ابعاد بزرگتری نسبت به کامیون دارد و طول تریلی‌ها حدود 12 متر می‌باشد. طول کامیون‌ها نیز برابر با 7 متر است.

بررسی خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی

بررسی انواع مدل‌های کامیون

انواع کامیونها جزو ماشین‌های سنگینی هستند که در ساختار آن‌ها از یک کشنده (موتور) و شاسی استفاده شده است. شاسی این نوع ماشین سنگین به گونه‌ای طراحی شده است که می‌توان به آن تجهیزات مختلفی نظیر تراک میکسر، پمپ بتن، جرثقیل، تانکر مخصوص حمل مایعات و... را متصل کرد. کامیون‌ها در دو نوع مختلف کامیون‌های جاده‌ای و کامیون غیر جاده‌ای تقسیم‌بندی می‌شوند.

حتما بخوانید: بهترین سایت لوازم یدکی ماشین سنگین

از کامیون‌های جاده‌ای برای حمل بار استفاده زیادی می‌گردد. این نوع کامیون‌ها دارای انعطاف‌پذیری زیادی هستند. قدرت این نوع کامیون‌ها تا 420 اسب بخار نیز می‌باشد.

انواع کامیون‌های غیر جاده‌ای دارای اندازه بزرگتری هستند. قدرت این نوع کامیون‌ها نسبت به کامیون‌های معمولی بیشتر است. نام دیگر کامیون‌های غیر جاده‌ای دامپتراک می‌باشد. این نوع خودروها برای حمل خاک و سنگ کاربرد زیادی دارند.

کامیون غیر جاده ای

کامیون‌ها طبق کاربری که دارند در دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌گردند. شایان ذکر است که هر یک از مدل‌های کامیون دارای کاربرد و ویژگی‌های خاص خود می‌باشند:

 • کامیون‌های لبه دار
 • کامیون‌های اتاق دار
 • کامیون‌های تیغه دار
 • کامیون‌های سقف دار و کفی
 •  انواع کامیون یخچال دار
 •  کامیون‌های مخلوط کن
 •  تانکر و بونکر
 • کامیونت
 • کامیون‌های کمپرسی
 • کشنده‌ها

بررسی انواع تریلی

به خودروهای سنگین که وظیفه حمل انواع بارکش را برعهده دارند تریلی گفته می‌شود. از 18 چرخ یا انواع تریلی برای حمل و نقل بارهای بزرگ استفاده زیادی می‌شود. به‌بخش جلویی این نوع خودروی سنگین کشنده و به قسمت عقب آن نیز تریلر یا اتاق بار اطلاق می‌شود. از تریلی امروزه استفاده زیادی می‌شود به همین دلیل مدل‌های مختلف این خودروی سنگین وارد بازار شده‌اند.

تریلی‌ها در انواع مختلف زیر موجود می‌باشند. قبل از خرید تریلی بهتر است به کارکرد و نوع آن توجه داشته باشید:

 • تریلی‌های بغل دار یا لبه دار
 •  تریلی کفی
 • ترانزیت ( تریلی چادری )
 • کانتینربر ( تریلی تیغه )
 •  انواع تریلی کمپرسی
 • تریلی بونکری

انواع تریلی  

راهنمای خرید کامیون سنگین و تریلی

با توجه به اینکه انواع کامیون سنگین و تریلی دارای قیمت بالایی هستنددر صورتی که خودروی سنگین بدون کیفیتی را خریداری کنید مدت زمان طولانی نمی‌توانید از آن استفاده نمایید. علاوه بر این خودروهای سنگین بدون کیفیت و قدیمی دارای کارکرد مناسبی نیستند و از آن‌ها نمی‌توانید ساعت‌های طولانی استفاده کنید. هزینه تعمیر و تعویض انواع خودروهای سنگین نیز بسیار بالا است. در نتیجه بهتر است در زمان خرید این خودروهای سنگین حساسیت لازم را به خرج دهید.

در زمان خرید انواع کامیون سنگین و تریلی به موارد زیر توجه داشته باشید:

1. در زمان انتخاب برند کامیون و تریلی حساسیت لازم را به خرج دهید.

2. قبل از خرید انواع کامیون سنگین و تریلی این نکته را مد نظر داشته باشید که از این نوع خودروی سنگین برای چه کاری تمایل دارید استفاده کنید. در این صورت می‌توانید از بین انواع مدل‌های کامیون و تریلی مدلی مناسب را انتخاب کنید.

3. قطعه شاسی و موتور جزو بهترین قسمت‌های یک خودروی سنگین به شمار می‌روند. در نتیجه در زمان خرید انواع ماشین سنگین کارکرده باید این نوع قطعات را مورد بررسی قرار دهید.

4. اگر تمایل به خرید کامیون یا تریلی کارکرده دارید بهتر است کارکرد خودرو و لاستیک‌ها را نیز مورد بررسی قرار دهید. در صورتی که کارکرد خودرو زیاد است از خرید آن خودداری کنید.

5. گیربکس و سیستم تعلیق جزو مهم‌ترین اجزای یک خودروی سنگین به شمار می‌روند. در زمان خرید انواع کامیون سنگین و تریلی این قطعات را بررسی کنید.

6. در صورتی که بودجه لازم را برای خرید کامیون و تریلی صفر کیلومتر ندارید بهتر است کامیون یا تریلی کارکرده و در حد نو را خریداری کنید. برای خرید کامیون‌های کارکرده باید ظاهر و بدنه آن‌ها را با دقت زیادی بررسی کنید.

7. در زمان خرید انواع کامیون سنگین و تریلی به امکانات رفاهی و بیمه آن توجه داشته باشید.

راهنمای خرید کامیون سنگین و تریلی

کارکیتا بهترین وب سایت در زمینه خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی

با گسترش تکنولوژی امروزه خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی به صورت آنلاین افزایش پیدا کرده است. کارکیتا جزو بهترین پلتفرم‌ها در زمینه خرید و فروش ماشین آلات سنگین می‌باشد.

در این پلتفرم فروشندگان آگهی‌های مربوط به فروش خودروی سنگین را به همراه اطلاعات شخصی نظیر شماره تلفن و... ثبت می‌کنند. علاوه بر این فروشندگان در مورد مشخصات خودرو اطلاعاتی را در وب سایت کارکیتا درج می‌کنند. کاربران عزیز می‌توانند با مشاهده این نوع آگهی‌ها نسبت به خرید ماشین سنگین مورد نظر خود اقدام کنند.

کلیه خودروهای سنگینی که در کارکیتا به فروش می‌رسند با کیفیت هستند. علاوه بر این برند آن‌ها نیز جزو برندهای معتبر می‌باشد. در نتیجه شما می‌توانید با خیال آسوده‌تر خودروی سنگین مورد نظر خود را از وب سایت کارکیتا خریداری کنید.

کلیه لوازم یدکی مربوط به خودروهای سنگین نظیر کامیون، تریلی و... در کارکیتا به فروش می‌رسند. در نتیجه در زمان خرید انواع کامیون سنگین و تریلی می‌توانید وجود قطعات یدکی آن‌ها را در بازار فروش چک کنید. خودروی سنگینی را برای خرید انتخاب نمایید که به قطعات یدکی آن به راحتی دسترسی داشته باشید. اگر قطعات یدکی خودرو در بازار فروش موجود باشند در صورتی که قطعه‌ای از خودرو نیاز به تعویض داشته باشد می‌توانید آن را به راحتی تعویض کنید.

کارکیتا بهترین وب سایت در زمینه خرید و فروش انواع کامیون و تریلی

سخن پایانی

خرید و فروش انواع کامیون سنگین و تریلی در وب سایت‌های مختلف انجام می‌شود. بهتر است شما خرید خود را از فروشگاه‌های اینترنتی معتبر انجام دهید. این فروشگاه‌ها همواره در تلاش هستند تا با فروش خودروهای سنگین با کیفیت رضایت مشتریان بیشتری را جلب کنند.

 

 

 

 

نظرات گرانبهای خودتان رازیر این مقاله با کارکیتا به‌اشتراک بگذارید.

ثبت نظر
لیست نظرات 0 نظر
سوالی برا شما پیش آمده از ما بپرسید support